Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Prasidėjo projekto ,,Artimieji Rytai tavo mokykloje“ veiklos

priekisnaujausiaslttnaujasafishapaskutinenaujas

 

   Penktadienį, lapkričio 8 dieną, mūsų progimnazijoje 7 – 8 klasių mokiniams vyko kitokios pamokos. Tas pamokas vedė Vilniaus universiteto dėstytojai. VšĮ Arabų kultūros forumas kartu su Lietuvos Respublikos Užsienio  reikalų ministerija bei Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų institutu  Lietuvos mokyklose vykdo integruotą projektą  „Artimieji Rytai tavo mokykloje“. Tai puikus mokykloms skirtas edukacinis projektas, kuris skatina  adekvatų Artimųjų Rytų kultūros pažinimą moksleivių tarpe. Pamokų temos sudomino mūsų vyresniuosius  mokinius. Artimiausiu metu numatytos trys projektinės veiklos.

                                                                                                            Mokyklos informacija

Pamąstymai apie sveiką mitybą

   Lapkričio 8-ąją – Europos sveikos mitybos dieną – organizuojami renginiai, padedantys susiorientuoti, kas yra tinkamas ir kas - netinkamas maitinimasis. Mes savo mokykloje išleidome informacinį stendą ir parengėme lankstinukus, kuriuose pateikėme informaciją apie svarbiausius mitybos principus. Puikiai žinome, kad mokiniai vartoja nepakankamai daržovių ir vaisių, grūdinių produktų, itin mėgsta ir nesaikingai valgo saldumynus, todėl norėjome savo bendraamžius paskatinti keisti maitinimosi įpročius. Atkreipėme dėmesį ir į tai, kad, apsiperkant parduotuvėse,  būtina stebėti, kokie maisto priedai nurodomi produktų etiketėse. Kai kurie iš jų nelabai kenksmingi, bet išvardinome ir keletą tokių, kurie gali sukelti lėtines ligas ar veikti kaip nuodai. Tikimės, kad mums pavyko ,,Saulėtekio“ bendruomenės narius paskatinti  mąstyti apie sveikos mitybos pagrindus.

8b kl. mokiniai E. Šlamaitė, J. Šuminaitė, J. Grybė

Vokiečių kalba ir mes

   Lapkričio 5 dieną 6a klasės vokiečių kalbos grupės mokiniai iškeliavo maršrutu Panevėžys  – Šiauliai. Pirmiausia apsilankėme Šiaulių J.Janonio gimnazijoje. Gimnazijos muziejaus darbuotojas pristatė mokyklos istoriją, direktoriaus pavaduotoja ugdymui supažindino mus su vidaus tvarka, bibliotekoje parodė labai senas knygas, nuvedė į signatarų klasę, į susikaupimo patalpą, parodė Australijos lietuvių piešinių parodą ir mokinių darbus, pieštus su kavos tirščiais. Po to nuėjome į didžiulę aktų salę, kur žiūrėjome „Pohybs & konsorten – mobiles Theater“ grupės iš Vokietijos spektaklį „Grufas”. Tai spektaklis apie peliuką, jo baimes ir tai, kaip galima jas įveikti. Mums labai patiko žiūrėti nuotaikingą pjesę vokiečių kalba, o paskui fotografuotis su aktoriais. Po spektaklio apsilankėme Šiaulių Dviračių muziejuje, kur išgirdome tikrai išsamų ir įdomų pasakojimą apie dviračio atsiradimą, jo pirmtakus, įvairias dviračių rūšis. Mes atidžiai klausėmės (net muziejaus darbuotoja pagyrė, sakė, kad tokios šaunios, smalsios ir disciplinuotos grupės dar neturėjusi), atsakinėjome į klausimus ir išmėginome savo jėgas mindami pedalus.

6a klasės mokinė Unė Braždžiūnaitė

Atšvaitų diena mokykloje

   Rudenį saulė pateka vėlai, leidžiasi anksti, o šviesus paros metas vis trumpėja. Lapkričio 6 dieną mūsų mokykloje svečiavosi policijos draugas Amsis. Jis priminė visiems, kad tamsiuoju paros metu naudoti atšvaitus – gyvybiškai svarbu. 3b klasės mokiniai ir jų mokytoja Jūratė Tulauskienė priminė, kaip reikia nešioti atšvaitą: juostinį atšvaitą reikėtų dėti ant drabužio rankovės šiek tiek aukščiau riešo. Taip pat galima nešioti ir ant kojos blauzdos. Dar geriau, jei atšvaitai nešiojami ant abiejų rankų. Tuomet būsite tikri, kad, atvažiuojant automobiliui, šviesą atspindinčios detalės neužstosite kūnu. Pakabinami atšvaitai, perverti grandinėle ar virvele, turėtų būti prisegti prie drabužių taip, kad einant švytuotų kelių aukštyje.

   Konstatuotas faktas: daugiau nei pusė „Saulėtekio“ mokinių vaikšto be atšvaitų, todėl buvo išdalinta daugiau nei 300 atšvaitų ir visiems palinkėta būti matomais.

Vokiečių kalbos ir žmogaus saugos mokytoja Daiva Gedeikienė

1c klasė spalio mėnesį dalyvavo projekte „Olimpinis mėnuo“


Nuo spalio pradžios 1c klasė prisijungė prie LR Sveikatos apsaugos ministerijos, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojamo projekto „Olimpinis mėnuo“, skatinančio pradinukus daugiau judėti, sveikiau maitintis, daugiau patirti ir mažinti laiką prie išmaniųjų prietaisų ekranų. Šis projektas vyko keturias savaites ir aprėpė keturias temas: fizinį aktyvumą, sveiką mitybą, vaikų gerovę ir ekrano laiką.
Pirmąją projekto savaitę – fizinio aktyvumo – susidraugavome su tos savaitės herojumi Ąžuolu Galinguoju, išsiaiškinome fizinio aktyvumo svarbą mūsų gyvenime. Kiekvieną rytą prieš pamokas darydavome Ąžuolo mankštą. Per fizinio ugdymo pamokas išmokome naujų pratimų poroje, dalyvavome pieno kokteilio iššūkyje.

Labai smagu, kad į aktyvią veiklą taip gausiai įsitraukė mokinių tėveliai. Šeimos savaitgalį visi vaikščiojo gryname ore, parke važinėjosi dviračiais, paspirtukais, išbandė naujas laipiojimo trasas, lankėsi Pašilių stumbryne, plušėjo savo kieme grėbdami lapus, padėjo seneliams ūkyje. 

Antrąją savaitę – sveikos mitybos - susidraugavome su Amiu Kilniaširdžiu. Per pasaulio pažinimo pamokas kalbėjome apie sveiką mitybą, aptarėme sveikus ir nesveikus produktus, darėme plakatus „Sveiki ir nesveiki produktai“.

Per dailės ir technologijų pamokas degustavome sveikuoliškus patiekalus, pagamintus pačių mamyčių. Ir ko tik nebuvo ant mūsų paserviruoto stalo: sumuštinukų su putpelės kiaušiniais ir daržovėmis, sveikuoliško penkių ingredientų kokteilio, džiovintų vaisių, morkų su daržovių užtepėle ir kt.
Žaidėme žaidimą „Kas dėžėje?“, kur vaikams reikėjo, nematant dėžės turinio, atspėti, kokį vaisių ar daržovę čiupinėja. Vaikams labai patiko.

Atlikome spalvoto saliero eksperimentą, kurio pabaigoje vaikai galėjo įsitikinti, jog salieras į savo stiebą įtraukė nudažytą vandenį. Stebėdami salierą, vaikai suprato, jog, kaip ir salieruose, taip ir vaikų kūnuose yra daug vandens. Labai svarbu, kad vaikai dažnai gertų vandenį.

Namuose, padedami tėvelių, vaikai kūrė kompozicijas iš vaisių karaliumi tituluojamo obuolio.

Namuose atliko cukraus kiekio matavimą savo mėgstamuose produktuose. Per klasės valandėlę vaikai galėjo stebėti klasės draugų atliktas užduotis, kurios parodė, koks cukraus kiekis yra jų taip mėgstamuose maisto produktuose bei gėrimuose. Ypač visus nustebino gaiviuosiuose gėrimuose esantis cukraus kiekis, kuris akivaizdžiai viršijo leistiną paros cukraus normą. Vaikai pasakojo, kokių nesveikų produktų jų šeima pasižadėjo atsisakyti.

Smagu, kad padedami mamų vaikai savaitgalį savo šeimos nariams pusryčiams virė košes.

Trečiąją savaitę – vaiko gerovės - susipažinome su Una Superbičiule, todėl klasėje ypatingą dėmesį skyrėme gerai savijautai bei draugiškai atmosferai. Aptarėme, ką daryti, jei klasės draugas mus įžeidė, įskaudino, ką daryti, jei šiandien jaučiuosi prastai. Vaikai suprato, jog tam, kad klasėje būtų gera, reikia pačių sugebėjimo būti geriems, draugiškiems.
Ketvirtąją savaitę – ekrano laiko - draugavome su Luka Kibirkštimi ir aiškinomės, kas yra ekrano laikas, kokie daiktai priskiriami ekranams, kiek laiko per dieną vaikai turėtų praleisti prie ekranų ir kokią žalą daro per ilgas sėdėjimas prie jų. Tėveliai taip pat gavo projekto organizatorių patarimų, kaip mažinti vaikų buvimo prie ekranų laiką. Paskutinę šios savaitės dieną vaikai už aktyvų dalyvavimą projekte gavo diplomus.1c klasės mokytoja Sandra Macijauskienė

Dalyvavome protų mūšyje „KUR-KADA-KAS“

   Spalio 24 dieną Alfonso  Lipniūno progimnazijoje vyko smagus protų mūšis „KUR-KADA-KAS“. Dalyvo net 12 komandų iš A. Lipniūno progimnazijos, „Ąžuolo“ progimnazijos komanda ir mūsų progimnazijos komanda „Guminukai“. Mūsų mokyklai atstovavo 7b klasės mokinės Saulė M., Trėja S., 8d klasės mokiniai Karolis P., Pijus T. ir socialinė pedagogė Jolita. Komandos turėjo įveikti 6 turus po 6 klausimus: 1-as turas „Mankštelė“, 2-as – „Sveika gyvensena“, 3-ias – „Žalingi įpročiai“, 4-as – „Pašėlę klausimai“, 5-as – „Apie viską“ ir 6-as – „Dar apie viską“. Mūsų „Guminukų“ komanda surinko 28 taškus ir užėmė garbingą III vietą. Gerų emocijų, smagios nuotaikos tikrai netrūko, buvome apdovanoti padėka ir dovanėlėmis. Šauniai praleidome laiką, išbandėme savo proto galias ir sustiprinome draugystę su kitomis progimnazijomis.

                    Socialinė pedagogė Jolita Grižienė

Mano sveikatos kalendorius

   Spalio 22 dieną 1a ir 1b klasių  mokiniai. dalyvavo  miesto „Židinio“ bibliotekos renginyje „Mano sveikatos kalendorius“. Pirmokai susipažino su sveika mityba, rytinės mankštos nauda, stebėjo filmuką apie dantukų  priežiūrą. Mokiniai šiam renginiui ruošėsi iš anksto: piešė piešinius „Vaisiai“, dalyvavo parodoje. Nominuoti penkių mokinių darbai: I vietą pelnė 1b klasės mokinės Gabijos piešinys, II vietą – 1a klasės mokinės Ignės piešinys, III vietą – 1b klasės mokinio Domo piešinys, IV vietą – 1a klasės mokinės Augustės piešinys, V vietą –1b klasės mokinio Edvino piešinys. Nugalėtojams buvo įteikti padėkos raštai, prisiminimo dovanėlės.

                                                                            Pradinių klasių mokytojos Danguolė B., Jovita D.

„Linksmosios estafetės“

   Džiaugiamės, kad gyvename sveikai ir aktyviai. Dalyvaudami neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projekte „Drauge mes galime...“, supratome, kad drauge smagu ir gera. Spalio 24 dieną mokyklos Vardadienio šventės proga suorganizuotas sportinis renginys „Linksmosios estafetės“. Išbandėme savo jėgas, dirbome komandoje, prisiminėme mokyklos istoriją. Supratome, kad dirbdami drauge mes galime sukurti draugišką, aktyvią, sportišką, sveiką bendruomenę.

Renginio organizatoriai

Molekulės diena

   Spalio 23 – ioji – jos didenybės Molekulės diena. Šios dienos veiklų organizatoriai –  progimnazijos aštuntokai. Jie ruošėsi iš anksto: 8a, 8c, 8d klasių mokiniai gamino molekulių modelius, 8b jaunieji chemikai domėjosi įdomesniais bandymais, kuriems atlikti daugiausiai reikalingos gamtinės  ir buityje naudojamos medžiagos.

   Ilgosios pertraukos metu vyko molekulių modelių paroda. Aštuntokai išradingi: sukonstravo ne tik paprastų molekulių – vandens, anglies dioksido, deguonies ir kt. molekules, bet ir daug sumanumo reikalaujančias grafeno, gliukozės, sieros rūgšties, teflono molekules. Visus maloniai nustebino 8a klasės mokinio Mato M. pagaminta Meilės molekulė, sudaryta iš 135 atomų. Mokiniai ne tik gamino molekules, bet ir sužinojo jų savybes, panaudojimo sritis. Susirinkę žingeidūs žiūrovai pateko į alchemikų laboratoriją. Čia jie stebėjo balionų pripūtimą, neprisiliečiant prie jų, lavos lempas, dramblio dantų pastos kylančias putas, magiškai atrodantį „kraują“, spalvotų kokteilių gamybą, chameleono spalvas. Pasigrožėjo užaugintu cheminiu sodu, sidabru padengta kolbute. Pasidžiaukime nuotraukose užfiksuotomis šventės akimirkomis.

Chemijos mokytoja Nijolė Blankienė

 

„Per kančias į žvaigždes“

   Saulėtą 23 dienos spalio popietę visi mūsų progimnazijos penktokai sugužėjo į mokyklos aktų salę, kur vyko jau tradicinėmis tapusios penktokų krikštynos. 8d klasės mokiniai Mija, Patricija, Rokas ir Karolis pasistengė, kad šių metų renginys „Per kančias į žvaigždes“ būtų įdomus ir įsimintinas mūsų penktokėliams. Po tradicinio klasių prisistatymo penktokai atliko keletą įvairių užduočių: sukūrė odę savo klasių vadovams, išmėgino bendradarbiavimo gebėjimus linksmuose komandiniuose žaidimuose, patikrino klasių seniūnų išradingumą ir sumanumą. Renginio pabaigoje kiekvienas penktokas davė iškilmingą, šmaikščią ir įpareigojančią priesaiką. Visi penktokai, pasisėmę geros nuotaikos, pažiūrėję, ką sugeba kiti, parodę savo gebėjimus ir tapę „pilnateisiais“ mūsų gimnazijos nariais, išsiskirstė namo.

Organizatoriai

Copyright © 2019 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.