Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Sveikiname informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ dalyvius!

bebro laimetojai 2022

Tarptautinis informatikos ir informatinio mąstymo konkursas „Bebras“ 18 kartą sukvietė mokinius išbandyti savo jėgas. Šiemet konkurse varžėsi net 50 638 mokiniai iš įvairių Lietuvos mokyklų. Mokiniams teko nelengvas iššūkis išspręsti painias logines užduotis. Konkurse dalyvavo ir mūsų progimnazijos 5 – 8 klasių mokiniai. Net penki „Saulėtekio“ progimnazijai atstovavę mokiniai pelnė prizines vietas:

I vietą – Gabija V., 5b;

II vietą – Rojus S., 5c;

I vietą – Ana H., 6a;

III vietą – Goda K., 6d;

I vietą – Ignas C., 7a.

IT mokytojos Auksė ir Laura

Spalvų ir muzikos terapija

   Įgyvendinant Neigiamų socialinių veiksnių projektą, vykdomą mūsų mokykloje, socialinė pedagogė Vaida pakvietė mokytojus į atpalaiduojančią kūrybinę veiklą. Nors už lango krito snaigės, tačiau raminantys muzikos garsai kiekvieną užsiėmimo dalyvį paskatino įsijausti į savo vidinį pasaulį. Intuityviai parinkę spalvas ir formas, jie dekoravo indus ir mėgavosi buvimu kartu.

Socialinė pedagogė Vaida

Aštuntokai dalyvavo iniciatyvoje „Pamokos matuojasi Panevėžio įmones“

   Panevėžio plėtros agentūra ir Panevėžio švietimo centras antrus metus tęsia iniciatyvą „Pamokos matuojasi Panevėžio įmones“, kuria skatinamas verslo ir ugdymo įstaigų bendradarbiavimas, padedantis mokiniams susipažinti su įvairių Panevėžio įmonių veikla ir karjeros galimybėmis. Iniciatyva taip pat siekiama, kad STEAM dalykų pamokose būtų vis dažniau taikomas patirtinis mokymas(is), mokiniai įgytų praktinių gebėjimų, o vėliau savo darbo karjerą sietų su gimtojo miesto įmonėmis.

   8c klasės mokiniai ir technologijų mokytoja Vitalija Balčiūnienė dalyvavo šioje iniciatyvoje. Aštuntokų komanda bendradarbiavo su įmone UAB „Plasteksus“, kuri gamina platų standžių ir lanksčių plastiko pakuočių asortimentą maisto, gėrimų, asmens higienos, buitinės chemijos bei chemijos pramonei. Mokiniai turėjo galimybę iš arti susipažinti su įmonės veikla, stebėti, kaip gaminami plastiko maišai, kaip perdirbamas plastikas, pagilino žinias apie perdirbamo plastiko panaudojimo galimybes. Po ekskursijos įmonėje komanda sukūrė mokomąjį filmuką „Kaip atsiranda plastiko maišai“. https://bit.ly/3EuuaDM

   Mokiniams buvo įdomu stebėti įmonės darbuotojų veiklą, atliekamas įvairias operacijas. Įgytos praktinės žinios ir patirtis „sugulė“ į patirtinio mokymo(si) scenarijų „Antrinės žaliavos. Daugkartinio naudojimo pietų maišelio kūrimas iš panaudotų plastiko atliekų.“, kurį ir išbandė patys aštuntokai. Mokiniai rinko spalvotus naudotus plastiko maišelius, kuriuos sulydę kūrė daugkartinio naudojimo pietų maišelius.

   Pamokos scenarijus buvo pristatytas Panevėžio švietimo centro gerosios patirties konferencijoje „Pamokos matuojasi Panevėžio įmones“. Už įvykdytas veiklas, pastangas, smalsumą „Saulėtekio“ progimnazijos aštuntokų komanda apdovanota kompiuteriu.

Karjeros specialistė Vitalija Balčiūnienė

Mieli būsimų pirmokų tėveliai (globėjai),

Kviečiame jūsų vaikus mokytis Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijoje.

Mūsų mokykloje:

  • ugdymo procese kryptingai diegiamos skaitymo strategijos;
  • pastebimi ir ugdomi gabūs bei talentingi mokiniai;
  • tikslingai taikomi individualios mokinio pažangos stebėjimo ir pasiekimų vertinimo metodai;
  • vaikai mokosi erdviuose, šiuolaikiškai įrengtuose kabinetuose;
  • ugdymo procese mokytojai plačiai taiko informacines technologijas ir STEAM veiklas;
  • mokiniams siūlomos įvairios neformaliojo švietimo veiklos;
  • dirba gausi ir kompetentinga pagalbos mokiniui specialistų grupė;
  • po pamokų veikia pailgintos darbo dienos grupė;
  • vyksta relaksaciniai užsiėmimai pojūčių erdvėje;
  • kryptingai ugdomos verslumo kompetencijos.

 saulet

Būsimų pirmokų mokytojos:

Edita Banevičienė

Laima Germanavičiūtė

Rasuolė Juškienė

Deimantė Lebedevienė

Prašymus ir skaitmeninę vaiko asmens dokumento kopiją (gimimo liudijimą, pasą ar asmens tapatybės kortelę) pateikti Švietimo skyriui el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. nuo sausio 5 d. 8.00 val. (išsiųsti anksčiau, neįregistruojami).

Prašymas į 1-ąją klasę:

1A priedas – centralizuotai priimamiems į 1-ąją klasę mokiniams, gyvenantiems mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje;

1B priedas –prašymas mokiniams, negyvenantiems mokyklos aptarnavimo teritorijoje.

El. paštu siunčiamas užpildytas atitinkamos formos prašymas gali būti patvirtintas elektroniniu parašu arba pasirašytas ranka ir siunčiamas nuskenuotas ar nufotografuotas.

Mokyklos aptarnaujama teritorija:

F. Vaitkaus g. 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9 namai.

Klaipėdos g. 83, 85, 87, 89, 94, 94a, 96, 98, 104, 106, 108 namai.

Kosmonautų g. 1, 3, 5, 9, 11 namai.

Statybininkų g. 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 11a, 11b, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40, 42, 44 namai.

Parko g. 21, 23, 27, 29 namai.

Būkite mūsų bendruomenės dalimi!

Tel. informacijai 863007105 (pavaduotoja Loreta)

Susitikimas su vienuole ir psichologe Daiva

            20211215 150228   20211215 150324

Gruodžio 15 dieną 5c klasės mokiniai dalyvavo Neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projekto „Drauge mes galim“ veikloje. Emocinė sveikata ir gebėjimas išlaikyti pusiausvyrą bet kokioje situacijoje – svarbus žmogaus sveikatos rodiklis. Savo patirtimi, kaip išsaugoti sveiką sielą, susidūrus su nepalankiomis gyvenimo aplinkybėmis, pasidalijo sesuo Daiva. Ji atsakė į daugybę vaikams iškilusių klausimų. Papasakojo savo pašaukimo tapti vienuole istoriją: vaikystėje Daiva įkrito į šulinį; kritimo metu pajuto, tartum kažkokia ranka pasuko jos kūną taip, jog ji nukrito ne ant galvos, bet ant kojų. Šis stebuklas pakeitė visą Daivos gyvenimą taip, kad ji suprato Dievo kvietimą tapti vienuole. Vienuoliškas gyvenimas – tai nuolatinės pastangos vykdyti Dievo valią, padedant žmonėms. Todėl Daiva nusprendė tapti psichologe – psichoterapeute, kad galėtų pagelbėti žmonėms, sergantiems psichinėmis ligomis.

Vaikams šis susitikimas paliko labai šviesų įspūdį. Jie sužinojo ir patyrė, kad gerumas ir meilumas padeda pasveikti nuo visokių dvasinių negalių. Iš susitikimo vaikai išėjo pasisėmę gerumo ir dvasinės šviesos.

5c kl.mokinė Austėja ir psichologė Virginija

Prie balto Šv. Kūčių stalo

Prieššventiniu laikotarpiu 5c klasės mokinukai dalyvavo edukacinėje išvykoje į Kupiškio rajone, Uoginių kaime, esantį A. Petrausko muziejų, kur jų laukė etninės kultūros programa „Prie  balto Šv. Kūčių stalo“. Senovinėje troboje penktokai kepė kūčiukus, pynė advento vainiką, gamino natūralaus vaško žvakes, puošė eglutę, prisiminė ir dar daugiau sužinojo apie advento metu atliekamus darbus, Kūčių papročius, būrė, spėjo orus, degustavo tradicinius šventinio vakaro patiekalus ar tiesiog smagiai leido laiką. Jauki išvyka sušildė šventiniu laukimu ir susikaupimu ne vieno vaiko širdelę.

5c klasės mokiniai ir jų klasės vadovė linki Jums, miela „Saulėtekio“ bendruomene, šiltų jausmų kupinų švenčių!

Vilija Čereškienė

Copyright © 2022 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.