Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Pamokų laikas

1.    8:00-8:45

2.    8:55-9:40

3.    9:50-10:35

4.  10:55-11:40

5.  12:00-12:45

6.  12:55-13:40

7.  13:50-14:35

8.  14:45-15:30

Without fail, there are numerous aspects you perhaps think about remedies. What medications you can order online? Viagra is one of the best-known remedies of all time. What about sexual existence and "propecia"? Apparently "propecia generic" is a very much complicated matter. More information about this question available at "http://finasteride.me/finasteride-dosage.html". Fortunately most of problems with sexual health can be treated. Unfortunately nearly all over-the-counter medications have some kind of dangerous side effects, from headache to death. Without fail, online apothecary can naturally help you for solving your all health difficulties.

Naudingos nuorodos

PIRMIEJI SAVARANKIŠKO GYVENIMO ŽINGSNIAI – SU SEB BANKU

IMG 6744 a

   2019 m. vasario 8 d. 7a klasės mokiniai vyko į SEB Panevėžio finansinių paslaugų centrą, kur vyko finansinio raštingumo pamoka. Konsultantė pristatė SEB programą jaunimui „Pirmieji savarankiško gyvenimo žingsniai“. Pamokos metu mokiniai atliko asmeninių finansų valdymo testą, diskutavo, kas yra savarankiškas gyvenimas, analizavo profesijų sąrašą bei galimus uždarbius. Interaktyvi diskusija mokinius ragino susimąstyti apie savarankiškumą, atsakingą vartojimą ir taupymą, kasdienių išlaidų planavimo svarbą, ateitį, įvertinti lūkesčius. Septintokai žiūrėjo vaizdinę medžiagą apie pirmuosius savarankiško gyvenimo žingsnius, skatinančią susimąstyti apie biudžeto planavimą bei valdymą, pinigų kontroliavimą, prioritetus, taupymą, finansinę nepriklausomybę bei verslo kūrimą.
   45 minutes trukusi pamoka mokiniams neprailgo. Mokiniai suprato, kad kalbėti apie karjeros planavimą, išmokti atrasti tai, ką gyvenime mėgsti labiausiai, gebėti kontroliuoti pinigus, suplanuoti savo mėnesio biudžetą, racionaliai išspręsti klausimą – taupyti ar skolintis, į ką atkreipti dėmesį planuojant savo verslą, visada labai naudinga.

 7a klasės vadovė Vitalija Balčiūnienė

 

                               Istorijos pamokos „Aš Lietuvą nešuosi širdyje“

   Nuo pat ryto „Saulėtekio“ salėje – šventinis šurmulys. Mažieji progimnazistai atėjo dalyvauti  krašto istorijos pamokoje, skirtoje Vasario 16-ajai. Ta proga pradinukus sutiko 1-4  klasių choras prasmingomis dainomis. Šventę tęsė montažo istorine tematika dalyviai. Lietuvos istorija mažiesiems žiūrovams buvo pristatyta suprantamai, labai įtaigiai. Renginio pabaiga – šiuolaikinis šokis – žiūrovams padovanojo žaismingą nuotaiką. Mažieji skirstėsi su šypsenomis, dalindamiesi šventiniais įspūdžiais, patyrimais.

   Ketvirtos ir penktos pamokų laiku mūsų valstybės atkūrimo 101-ąsias metines paminėjo vyresnieji progimnazistai. Į salę besirenkančius mokinius ir mokytojus šventiškai nuteikė istorinę praeitį menančios dainos, ekrane rodomi vaizdai.

   Renginį pradėjo miesto meninio skaitymo konkurso laureatė Ugnė Lukoševičiūtė Just. Marcinkevičiaus eilėraščiu. Po to vadovavimą šventei į savo rankas perėmė žavus antrokės Vijos Paurytės ir septintoko Simo Dimgailos duetas. Mokiniai suvaidino dėl šventės rimtumo ir žaismingumo besiginčijančius personažus. Jie papasakojo apie Lietuvos vėliavos (personažą įkūnijo Evilija Jasiūnaitė) spalvas, akcentuodami ne tik jų reikšmę, bet ir žiūrovų dėmesį atkreipdami į tai, kokią prasmę jos gali turėti šiuolaikiniam vaikui. Aktoriais ir dainininkais šventės metu tapę „Gerosios patirties sklaidos būrelio“ nariai, perteikė žiūrovams progimnazijos aštuntokų senelių prisiminimus apie jų jaunystės Lietuvą, apie mokyklinius metus.

   Sveikinimo žodį tardamas progimnazijos direktorius Algirdas Gedeikis priminė, kad šventė –  tai ir apdovanojimų metas. Jau tradicija tampa buvusio mūsų mokinio (dabar - verslininko) Tomo Rūkštelės iniciatyva „Saulėtekio“ mokinius paskatinti vertingais literatūros kūriniais. Šiemet didžiausią pažangą moksle padariusiems progimnazistams dovanas įteikė Tomo mama, istorijos mokytoja  Elvyra Rūkštelienė.

   Minėjimą pabaigė 7c klasės mokinių grupė, visiems pakėlusi nuotaiką linksmu liaudies šokiu „Gražus miškas“. Renginio vedėjai atsisveikindami palinkėjo gražios ir prasmingos rytojaus šventės.

                                                                                                       Mokytoja Vilija Lizdenienė

Meilės dieną šventėme kitaip – „Micro:bit širdies ritmu“


  Progimnazijoje ne tik penktokai ir šeštokai dirba su Micro:bit kompiuteriukais, bet ir pirmokiukai su didžiuliu džiaugsmu juos išbandė robotikos būrelyje. Jų parašyti programėlių – širdučių kodai švietė robotukų pilvuose. Meilės dieną mokykloje šventėme kitaip – „Micro:bit širdies ritmu“. Šeštokai padėjo išdalinti pirmokų širdeles - pakabukus mokytojams. O progimnazijos mokytojai buvo maloniai nustebinti, gavę tokią dovaną.


IT mokytojos Auksė ir Laura

Galerijoje „XII“ atidaryta nauja fotografijų paroda „Retro Panevėžys“ 

   Vasario 12 dieną „Saulėtekio“ progimnazijos fotografijos galerijoje „XII“ atidaryta fotomenininko Liongino Skrebės fotografijų paroda „Retro Panevėžys“. Garsųjį Panevėžio fotomenininką mokiniams pristatė mokyklos direktorius A.Gedeikis. Fotografijos parodos iniciatorius, technologijų mokytojas V.Karosas labai išsamiai mokiniams papasakojo apie fotomenininką L.Skrebę. Mokinukai klausėsi jo pasakojimo apie tai, kad parodos autorius L.Skrebė fotografija susidomėjo dar būdamas studentas Kaune, kur studijavo inžineriją, kad Panevėžyje įkūrė fotografų klubą, fotografų draugiją ir buvo daugelio dabartinių fotografų mokytojas. Beje, šis žmogus – spalvotos fotografijos pradininkas. Ir ne tik Panevėžyje, bet ir Lietuvoje. L.Skrebė ne vienerius metus vadovavo Panevėžio jaunųjų technikų stočiai, ten dėstė moksleiviams fotografijos meną. Šio žmogaus nuopelnas – 1984 metais išleistas fotografijų albumas „Panevėžys“. Kaip sakė mokytojas V.Karosas, šį albumą dažnas Panevėžio mokinukas gali surasti savo namuose, nes jis buvo išleistas net 40 000 egzempliorių tiražu. Pats parodos autorius L.Skrebė papasakojo, kaip jaunystėje pradėjo fotografuoti, kaip atsirado tas nuotraukų apie mūsų miestą albumas, koks buvo  fotografijos menas jo jaunystės laikais ir kaip technologiškai jis pasikeitė šiandien, kokias didžiules galimybes turi šiuolaikiniai fotografai. Save galerijos svečias laiko savamoksliu fotografu. Po to jis pristatė galerijoje „XII“ eksponuojamas savo fotografijas apie senąjį Panevėžį, parodė pačią pirmąją spalvotą nuotrauką apie mūsų miestą. Mokyklos direktorius A.Gedeikis padėkojo svečiui, įteikė suvenyrų, priminsiančių mūsų progimnaziją. O mokyklos bendruomenė turės galimybę susipažinti su L.Skrebės fotografijomis, kuriose įamžinta mūsų miesto istorija.

Laima Dargužienė

Smagi Apsikabinimų diena

1

   Vasario 12 dieną mūsų progimnazijoje 5d klasė organizavo Apsikabinimų dieną. Linksmi kartoniniai žmogeliukai iš pat ryto laukė visų, atėjusių į mokyklą. Smagi muzika ir 5d klasės vaikai visus pasitiko prie mokyklos durų ir apdovanojo šypsenomis bei apkabinimais. Kiekvienas, įžengęs į mokyklą, turėjo išsitraukti vardą žmogaus, kurį turės apkabinti. O tų, kurie tądien buvo apkabinti, vardai atsidūrė ant linksmų kartoninių žmogeliukų. Smagu buvo stebėti besišypsančius mokytojų ir vaikų veidus. Kiek džiaugsmo gali suteikti paprasčiausias nuoširdus apsikabinimas! Neužmirškime šypsotis bei dovanoti džiaugsmą vieni kitiems – tai praskaidrina bet kokią dieną.


Mokytoja Marta Putnikė

 

 

Kodėl reikia mankštintis ir grūdintis?

 

   Kodėl reikia mankštintis ir grūdintis? Tokį klausimą išsikėlė progimnazijos pradinukai ir nutarė vasario mėnesį kūno kultūros pamoką daryti lauke. Mokiniai suprato, kad sveikata lemia mūsų savijautą. Grūdinantis pratinamasi prie šalčio, dėl to rečiau sergama peršalimo ligomis. Nuolat atliekama mankšta stiprina kūną, teikia jam lankstumo, gerina širdies darbą, stiprina raumenis.

 Pradinių klasių mokytoja D. Petrauskienė

„PIRMYN, AŠTUNTOKAI“


   Vasario 13 dieną „Saulėtekio“ progimnazijos aštuntų klasių mišri 20-ties mokinių komanda vyko į Juozo Miltinio gimnaziją. Gimnazijoje kartu su kitų miesto mokyklų aštuntokais dalyvavo renginyje „Pirmyn, aštuntokai“. Renginį pradėjo gimnazijos direktorius, kuris pristatė savo mokyklą ir pakvietė artimiau susipažinti su gimnazistais, mokytojais, dalyvaujant įvairiose veiklose. Po progimnazijų komandų prisistatymų aštuntokai rungėsi sporto sekcijoje, žinių viktorinoje, meno sekcijoje. Visi dalyviai ir juos ruošę mokytojai buvo apdovanoti ir pagerbti. Mūsų mokiniai gavo padėkos raštą už kūrybiškumą. Manome, kad tokia gimnazijos prisistatymo forma ir veiklos padės mūsų aštuntokams, būsimiems gimnazistams, pasirinkti norimą gimnaziją ir sėkmingai integruotis į naują bendruomenę.


Socialinė pedagogė J. Grižienė

Tarptautinis projektas „Draugystės pynė“

 12

   Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras, Klaipėdos miesto mokyklų logopedų ir specialiųjų pedagogų metodinė taryba bei Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos švietimo pagalbos specialistai 2018 metų rudenį subūrė gausų būrį bičiulių. Draugėn kvietė tarptautinis projektas ,,Draugystės pynė“, kurio tikslas buvo supažindinti su neįgaliųjų problemomis, kviesti bendrauti, padėti bei drauge minėti gruodžio 3-iąją – Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną. Prie šios šaunios veiklos noriai jungėsi ir septyni mūsų mokyklos trečių klasių mokiniai – Eglė, Vėjas, Augustinas, Jokūbas, Ąžuolas, Astijus ir Tautvydas – kartu su specialiąja pedagoge Migle ir logopede Vilija.
Projekto simboliu tapo apyrankė, kuri ne tik apjuosė draugo riešą, bet ir visiems projekto dalyviams priminė draugystės džiaugsmą. Tikime, kad šis projektas padėjo kurti draugiškus tarpusavio santykius tarp vaikų, nepaisant jų amžiaus, lyties ar kitoniškumo.
Projekte dalyvavo per 200 Lietuvos ugdymo įstaigų ir 5 lituanistinės Baltarusijos bei Airijos mokyklos. Tarptautinį projektą vainikavo dalyvių atsiųstų 500 nuotraukų paroda, kuria galima pasigrožėti Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje, PŠKC ir Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos tinklapyje, socialinio tinklapio „Facebook“ paskyroje.
Mūsų mokyklos projekto dalyviai buvo maloniai nustebinti. Jų kurtų apyrankių atlikimo idėją ir nuotrauką, skirtą pasirinkto renginio aprašymo pristatymui, galima surasti internetinėje svetainėje www.kpskc.lt/tarptautinis-projektas-draugystes-pyne/. Sulaukėme padėkos ne tik už dalyvavimą, bet ir už originalią nuotrauką bei už pareigą mažus darbus atlikti taip, lyg jie būtų dideli ir kilnūs. Džiugesį vainikavo vaišės su saldžiais egzotiniais vaisiais.


Vilija Čereškienė

 

Copyright © 2019 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.