Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Pamokų laikas

1.    8:00-8:45

2.    8:55-9:40

3.    9:50-10:35

4.  10:55-11:40

5.  12:00-12:45

6.  12:55-13:40

7.  13:50-14:35

8.  14:45-15:30

Without fail, there are numerous aspects you perhaps think about remedies. What medications you can order online? Viagra is one of the best-known remedies of all time. What about sexual existence and "propecia"? Apparently "propecia generic" is a very much complicated matter. More information about this question available at "http://finasteride.me/finasteride-dosage.html". Fortunately most of problems with sexual health can be treated. Unfortunately nearly all over-the-counter medications have some kind of dangerous side effects, from headache to death. Without fail, online apothecary can naturally help you for solving your all health difficulties.

Naudingos nuorodos

Mes — Panevėžio robotų fiestos dalyviai

   Gruodžio 8 d., šeštadienį, „Saulėtekio“ progimnazijos robotikos komandos dalyvavo Panevėžio miesto robotų fiestoje, kuri vyko Panevėžio KTU technologijų ir verslo fakulteto  patalpose. Mūsų mokyklai atstovavo trys 2 - 4 klasių komandos FLL Jr. varžybose, dvi 5 ir 7 klasių komandos FLL varžybose, viena penktokų komanda dalyvavo Lego Sumo varžybose. Pirmą kartą tokio pobūdžio varžybose dalyvavusios komandos iš anksto labai jaudinosi ir su nekantrumu laukė varžybų dienos.

   FLL komandų trenerė, informacinių technologijų mokytoja Laura Kuchalskienė, teigia, kad varžybose mokiniai turėjo įveikti įvairias misijas kosmoso tematika ir surinkti kuo daugiau taškų. Mokiniai, ruošdamiesi varžyboms, negailėjo nei savo laiko, nei jėgų. Kiekvieną laisvą akimirką tuos mokinukus, kurie ruošėsi fiestai, buvo galima rasti mokyklos robotikos laboratorijoje. Mokytoja džiaugiasi, kad mokiniams patinka robotika ir kad turėjome galimybę savame mieste dalyvauti robotų varžybose.

   FLL varžybose dalyvavo 27 komandos iš visos Lietuvos, dalyvių amžius 9 - 16 metų. Komandos varžėsi pagal pasaulinę FLL robotikos varžybų sistemą, kurioje autonominiai robotai turi įveikti kuo daugiau misijų per 2,30 min. Šių metų tema – kelionė į orbitą, robotai turėjo perkelti astronautą Gerardą, kad jo kūnas bent jau iš dalies būtų įdėtas į gyvenamosios būstinės oro sandarinimo kamerą, padaryti taip, kad erdvėlaivis skristų taip greitai ir aukštai, kad liktų viršuje, atsitrenkęs į atsitrenkimo lentelę ir kt. Mūsų mokyklos „Išmanioji“ komanda užėmė 6 vietą, komanda „Mobilios plytos“ – 8. Labai džiaugiamės savo rezultatais, juo labiau, kad mokiniai tik nuo šio rudens turi galimybę mokykloje konstruoti ir programuoti Lego robotus. Lego Sumo varžybose penktokų „Ultra Mega Robot“ komanda liko 7 vietoje iš 15 komandų.

   Pradinukams susiburti į komandas ir pasiruošti renginiui padėjo informacinių technologijų mokytoja Auksė Stasiškienė bei pradinių klasių mokytojos Diana Petrauskienė, Jūratė Tulauskienė ir Danguolė Bajorienė. Pradinukai, dalyvaudami FLL Jr. Varžybose, turėjo su Lego sukurti mėnulio robotų bazę ir ją pristatyti. Mokinukams reikėjo ne tik spręsti įvairias problemas, su kuriomis susidurtų nuvykę į mėnulį, bet ir sugalvoti jų sprendimo būdus ir visa tai pristatyti komisijai bei atsakyti į sudėtingus klausimus. Antrų klasių komanda „Šiluminukai“ pristatė šilumos mėnulyje problemą ir pasiūlė savo sprendimo būdus. Vaikai noriai dalijosi savo idėjomis ir pasakojo, kaip panaudoti saulės kolektorius. Už šį pristatymą jie pelnė geriausios konstrukcijos plakato nominaciją. Trečių klasių komanda „Linksmieji išradukai“ papasakojo, kaip galima mėnulyje apsigyventi, iš kur gauti statybinių medžiagų. Komanda labai drąsiai pristatė, ką sužinojo, ką atrado ir kokie jų sprendimo būdai. Komisija komandai skyrė įsimintiniausios idėjos nominaciją. Ketvirtų klasių komanda „Mėnuliukai“ pasiūlė, iš kur mėnulyje gauti maisto ir kaip jį atsigabenti. „Mėnuliukai“ už tai gavo puikaus pristatymo nominaciją.

   Mokiniai, įveikę sudėtingus iššūkius, ruošiasi naujiems išbandymams – 2019 m. kovo 2 d. ruošiasi dalyvauti FLL Jr. ir FLL regioninėse varžybose, kur jų lauks dar stipresni konkurentai.

IT mokytojos Auksė ir Laura

 

Bendradarbiaujame su Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindine mokykla

   Gruodžio 7 dieną vykome į kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinę mokyklą, kur dalyvavome mokinių konferencijoje „Augu sveikas – kai žinau“. Mūsų mokyklos 7d klasės mokiniai: Viljamas, Šarūnas, Milda, Samanta, Ugnė ir Mija, puikiai nusiteikę, nešini kraitele ekologiškų obuolių, susitiko su šios mokyklos 5-10 klasių mokiniais, „Šviesos“ specialiojo ugdymo mokiniais. Mokinių komandos pristatė įvairias veiklas, susijusias su sveikatinimu, sportu, sveika gyvensena. Mūsų mokyklos komanda pristatė pranešimą „Rūkyti – labai negerai!“, kurį parengė Šarūnas ir Viljamas. Taip pat dalyviai išklausė Panevėžio visuomenės sveikatos biuro lektorės pranešimą, vaišinosi arbatžolių arbata, ragavo ekologiškus produktus. Pabendravę ir pasivaišinę, visi turėjome smagią treniruotę su POUND lazdelėmis. Mūsų mokiniams tai buvo nauja patirtis, stiprūs įspūdžiai, daug gerų emocijų. Toks bendravimas skatina empatiją, toleranciją kitokiems, tačiau ir  panašiems savo poreikiais, mintimis, pomėgiais, bendraamžiams.

Socialinė pedagogė J. Grižienė

Gruodžio 9-oji –Tarptautinė antikorupcijos diena


   Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti 2018 m. gruodžio 7d. Panevėžio Moksleivių namai suorganizavo mokinių kūrybos ir žinių konkursą „Korupcijai – NE!“. Mūsų mokyklos šaunioji aštuntokų komanda „Sąžinės lyga“, kurią sudarė Austyna, Kostas, Beatričė ir Augustė, drąsiai susikovė su miesto gimnazijų ir progimnazijų 8-10 klasių komandomis. Mokiniai turėjo atlikti namų darbą ir jį kūrybiškai pristatyti. Taip pat dalyviams teko spręsti kryžiažodį, kurti pasaką pagal žaidimo „Dixit“ korteles, kur būtų panaudoti korupcijos elementai ir pasakos moralas. Jaunoji „Sąžinės lyga“ puikiai susitvarkė su užduotimis, buvo palankiai įvertinta kompetentingos komisijos ir konkurse užėmė III vietą. Panevėžio STT valdybos viršininkas įteikė puikius prizus, diplomus, padėkas ir mokiniams, ir mokytojams. Mokiniai džiaugėsi prizine vieta, dovanomis bei įsipareigojo skatinti kitus būti sąžiningais, teisingais, dorais, moraliai atsakingais piliečiais.


    Mokinius konkursui ruošė ir informaciją pateikė socialinė pedagogė Jolita Grižienė

Integruota pamoka „Pasaulį pažįstame per jutimus“

   Lapkričio mėnesį  5c klasėje ir 5d klasėje vyko integruotos gamtos ir žmogaus – vokiečių kalbos pamokos „Pasaulį pažįstame per  jutimus“, kurias vedė mokytojos J. Dugnienė ir D. Gedeikienė.

   Mokiniai, dirbdami grupėmis, atliko įvairias užduotis: nematydami, tik liesdami, turėjo atspėti, koks daiktas paslėptas dėžutėje; užrištomis akimis, tik klausydami draugo nurodymų, turėjo pasiekti tikslą; uosdami, pagal kvapą, atspėti, koks maisto produktas indelyje, o ragaudami apibūdinti, kokius skonius pajuto.

   Vaikai, smagiai dirbdami, atlikdami užduotis, taip pat išmoko ir vokiškai pasakyti  jutimo organų pavadinimus bei įvardyti pojūčius.

Biologijos mokytoja J. Dugnienė

 

Copyright © 2018 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.