Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Pamokų laikas

1.    8:00-8:45

2.    8:55-9:40

3.    9:50-10:35

4.  10:55-11:40

5.  12:00-12:45

6.  12:55-13:40

7.  13:50-14:35

8.  14:45-15:30

Without fail, there are numerous aspects you perhaps think about remedies. What medications you can order online? Viagra is one of the best-known remedies of all time. What about sexual existence and "propecia"? Apparently "propecia generic" is a very much complicated matter. More information about this question available at "http://finasteride.me/finasteride-dosage.html". Fortunately most of problems with sexual health can be treated. Unfortunately nearly all over-the-counter medications have some kind of dangerous side effects, from headache to death. Without fail, online apothecary can naturally help you for solving your all health difficulties.

Naudingos nuorodos

    Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos bendruomenė Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtų renginių ciklą pradėjo 2018 metų vasario 12 dieną 9.00 val. mokyklos centrinėje aikštėje giedodami Lietuvos Respublikos himną – Vinco Kudirkos „Tautišką“ giesmę.

   Kviečiame visus – mokinius, mokytojus, tėvelius, svečius, buvusius mokinius, mokytojus, darbuotojus dalyvauti renginiuose.

 

Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-mečio minėjimo programa

Pirmadienis, vasario 12 d.

Bendruomenės nariai pasipuošia trispalve simbolika. Juosteles segi iki vasario 15 d. renginių pabaigos.
9.00 val. mokyklos bendruomenė (išskyrus 1-ąsias kl.) mokyklos centrinėje aikštėje gieda Lietuvos valstybės himną - Vinco Kudirkos „Tautišką giesmę“.
3-4 pertraukų metu mokykloje skamba lietuvių autorių kūriniai, skirti Lietuvai ir apie Lietuvą.
Sporto diena 1-4 klasių mokiniams. Renginys vyksta sporto salėje.
1-4 klasių mokinių kūrybos projektas „Geltona, žalia, raudona – tai Lietuva“. Darbai eksponuojami pradinių klasių korpuse.
5, 6, 7 klasių mokinių integruotų darbų ekspozicija „Lietuvos Valstybei - 100“ II fojė.
7b kl. mokiniai dalyvauja „100 startų Lietuvai“ bėgime, kurį organizuoja Panevėžio „Minties“ gimnazija.

Antradienis, vasario 13 d.

Sporto diena (estafetės) 7-8 klasių mokiniams. Renginys vyksta sporto salėje. Pradžia 12.00 val.

Trečiadienis, vasario 14 d.

8.45-12.00 val. 1-4 klasių mokinių iniciatyva „Laiškas Lietuvai“. Rašoma pradinio ugdymo II a. fojė.
12.00 val. „Galerijoje XII“ Justinos Pudrigailaitės parodos ,,Budėjimai“ atidarymas.
1-8 klasių mokinių šachmatų turnyras. Renginys vyksta 5 kabinete. Pradžia 13.50val.
5-8 klasių mokinių baudų mėtymo varžybos vyksta sporto salėje. Pradžia 13.50 val.
„Saulėtekio“ bendruomenės videosveikinimai Lietuvai. Renginys vyksta I a. fojė.

Ketvirtadienis, vasario 15 d.

„Pasveikinimas Lietuvai“ - šventinis minėjimas aktų salėje ir fotosesija:
8.10-8.40 val. 1-2 klasių mokiniams, mokytojams, darbuotojams, tėvams,
9.20-9.50 val. 3-4 klasių mokiniams, mokytojams, darbuotojams, tėvams,
11.10-11.40 val. 5-6 klasių mokiniams, mokytojams, darbuotojams, tėvams,
12.35-13.05 val. 7-8 klasių mokiniams, mokytojams, darbuotojams, tėvams.


Vasario 12-14 d. 8-tų klasių mokiniai 5-7 klasėse pristato kūrybinius darbus „Lietuvos Valstybei -100“.
III a. „Pradinukų galerijoje“ – 1-4 kl. mokinių piešinių paroda, skirta Lietuvos Valstybės atkūrimo 100 -mečiui.
6d ir 7b kl. mokinių medžio pjaustinių paroda, skirta Lietuvos Valstybės jubiliejui.

 

Internetinis vaizdo tiltas su Vengrijos mokiniaiserasmus plus logo


   Neformaliojo būrelio „Gerosios patirties sklaidos“ būrelio užsiėmimų metu sužinojau, kad mūsų mokykla dalyvauja Erazmus + projekte apie žaidimus mokymo procese ir kad mes turėsime internetinę galimybę pabendrauti su Vengrijos Szabó Pál Általános mokyklos mokiniais – to paties projekto dalyviais. Ta mintis mums visiems (keturiolikai 6b klasės mokinių) patiko. Vaizdo konferencijai ėmėme ruoštis būrelio užsiėmimų metu, labai pagelbėjo ir anglų kalbos mokytoja Zina Girdvainienė. Aptarėme, ką pasakosime apie save, ko klausinėsime kitos šalies mokinių.
   Internetinis tiltas mus ir vengrus sujungė vasario 9 dieną. Pokalbį vedė Simas Dimgaila ir Agnius Liobikas. Pirmiausia, žinoma, susipažinome: prisistatėme patys, paprašėme ir jų pasakyti savo vardus. Sužinojome, kad šio renginio metu jiems vyko anglų kalbos pamoka, jų jų mokytojas Steven dalyvavo pokalbyje. Po to pasidalinome mintimis apie savo pomėgius, mėgstamus mokomuosius dalykus, patinkančius žaidimus, papasakojome apie orą (nustebom, kad pas juos dabar šilta kaip pavasarį), tradicinius patiekalus. Tolimesnė kalba pakrypo apie mokyklų ir šalių istoriją, mokinių ir abiejų šalių gyventojų skaičių, apie geografiją (pvz., kiek kilometrų nuo Panevėžio iki Budapešto – jų sostinės). Buvome pasirengę pademonstruoti lietuvių liaudies žaidimą ,,Grybų raut“, todėl noriai sušokome ir papasakojome jiems apie šio žaidimo prasmę, išvertėme tekstą. Vengrai mus nudžiugino savo gražia, svajinga liaudies daina.
   Kalbėjomės angliškai. Buvo nesunku. Žinoma, norėtųsi ir geriau išmokti, kad bendrautume dar sklandžiau. Tokios vaizdo konferencijos labai padeda tobulinti kalbos įgūdžius. Ko gera, surengsime dar ne vieną tokį pabendravimą su užsienio šalių mokiniais. Tiesa, labai gerai girdėjome ir matėme konferencijos dalyvius iš Vengrijos, o jie mus – ne visada, nes triko garso kokybė. Tikriausiai mums sekėsi puikiai dėl to, kad internetinį tiltą parengė, viską labai gerai sujungė kompiuterių inžinierius Andrius Simonaitis.
Likus nedaug laiko iki užsiėmimo pabaigos mes atsisveikinome su savo naujaisiais draugais ir palinkėjome geros dienos. Mes juos kvietėme susitikti ir vėl. Taip ir baigėsi mūsų vaizdo skambutis su Vengrijos mokiniais.

Evilija Aida Jasiūnaitė, neformaliojo ugdymo būrelio „Gerosios patirties sklaida“ narė

Ugdymo karjerai išvyka į Vilnių

   Vasario 8d. trisdešimt penktų- aštuntų klasių mokinių dalyvavo profesinio veiklinimo išvykoje į Vilnių. Pirmiausia lankėmės VU bibliotekos mokslinės komunikacijos ir informacijos centre eksponuojamoje parodoje ,,Išradėjų šalis - moksliniai tyrimai“. Ši interaktyvi paroda supažindina su  istoriniais atradimais ir šiuolaikinėmis inovacijomis informatikos, energetikos, komunikacijų, transporto, medicinos, optikos ir medžiagų mokslo srityse, su Vokietijos mokslinių tyrimų institucijomis. Smagu, kad visą informaciją vokiečių, lietuvių kalbomis turėjome atrasti patys.

   Po to vykome į Tarptautinę mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodą ,,Studijos 2018 - įjunk ateitį“ Lietuvos parodų ir kongresų centre ,,Litexpo“.  Profesinio ugdymo studijų pristatyme susipažinome su grožio, sveikatos, statybos, maisto gaminimo, informacinių technologijų įvairiomis profesijomis. Dekoravome meduolius, gaminome papuošalus ir išbandėme daug įdomių veiklų. Daugiau nei 200 universitetų, kolegijų iš Lietuvos ir užsienio, profesinio mokymo lyderių, verslo profesionalų, karjeros konsultantų, jaunųjų kūrėjų, neformalių jaunimo organizacijų, tarptautinių organizacijų, mokslo ir kultūros institutų, valstybinių tarnybų institucijų atstovų parodoje „Studijos 2018 - įjunk ateitį“ kvietė moksleivius būti ir kurti Lietuvai! Mūsų mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, išbandė įvairias veiklas, domėjosi robotikos pasiekimais, domėjosi ir gavo atsakymus į juos dominančius klausimus.

   „Svarbiausias ir vienintelis dalykas, kuris yra vertinamas šiandien ir bus svarbus ateityje -  tai gebėjimas greitai mokytis ir mąstyti plačiai, prisiderinti prie nuolat kintančių rinkos sąlygų ir turėti ne vieną kompetenciją.“ Smagu, kad mokiniai šią dieną turėjo puikią galimybę ne tik sužinoti apie Lietuvos universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų siūlomas specialybes, studijų programas, bet ir mokėsi geriau pažinti save, formuoti tikslus, planuoti ateitį. 

 

https://www.litexpo.lt/file/2018/02/08/Studijos2018_1280x400_LT.jpg

                                                                 Jovita Anilionienė

KINGS KOMANDA SVEIKINO MOKYKLOS MOKINIUS

DSCN0287DSCN0288


   Vasario mėnesį tarptautinės matematikos ir anglų kalbos olimpiados KINGS komanda lanko aktyviausias Lietuvos mokyklas ir nuoširdžiai kartu džiaugiasi rudens semestro finalistų pasiekimais!
   KINGS lankėsi ir mūsų mokykloje bei apdovanojo diplomais ne tik olimpiados finalistus, tačiau įteikė padėkas geriausiems Kingsiečių mokytojams, padėjusiems savo mokiniams pelnyti geriausių rezultatų rudens semestro olimpiadose.


Sveikiname šauniuosius finalistus:
Aivarą Misevičių, 3a kl.
Augustą Vireliūną, 3c kl.
Pijų Šukį, 3c kl.
Vėją Paurį, 3c kl.
Mindaugą Samulionį, 4a kl.
Urtę Dambrauskaitę, 4c kl.
Džalilį Hory, 5c kl.
Domantą Karalevičių, 5c kl.
Kotryną Glemžaitę, 6a kl.
Urtę Gaudzytę, 6a kl.
Nojų Naviką, 6a kl.
Mariją Vaičikonytę, 6b kl.
Neilą Motekaitį, 6c kl.
Matą Mickeliūną, 6c kl.
Airidą Šumaną, 6c kl.
Brigitą Čiukšytę, 6c kl.
Eveliną Vaitoškaitę, 6d kl.
Samantą Kirsnytę, 6d kl.
Karolį Petukauską, 6d kl.
Gretą Vaicekauskaitę, 6d kl.
Patriciją Šukytę, 6d kl.
Ąžuolą Šiukščių, 7b kl.
Edviną Kučį, 7b kl.
Igną Tautkų, 7b kl.
Evitą Vasyliūtę, 8b kl.
Edvardą Ražanską, 8b kl.
Augustą Horban, 8c kl.
Mokytoją Editą Šukienę,
Mokytoją Gražiną Šuškevičienę,
Mokytoją Daivą Žemaitienę,
Mokytoją Ramunę Ražanskienę.

DSCN0294

    Kiekvienas finalistas gavo atitinkamo lygmens diplomą, čia galite daugiau sužinoti apie diplomus: www.kings.lt/page/duk
   Taip pat pranešame, jog registracija į pavasario semestro olimpiadas jau prasidėjo ir mokytojo užregistruoti ar patys užsiregistravę mokiniai www.kings.lt galės internetu dalyvauti kvalifikaciniuose olimpiados etapuose kovo 12-30 dienomis visiškai nemokamai! Džiaugiamės sėkmingai pasibaigusiu KINGS rudens semestru, mokinių pasiekimais ir nuolatiniu bendruomenės augimu ir pažanga.

   Didžiuojamės aktyviais, drąsiais bei nuolat tobulėjančiais kingsiečiais!

Smagu pasigirti

Azuolas

   Sausio 31 d. į Panevėžio lėlių vežimo teatrą tradiciškai vėl buvo pakviesti Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso Panevėžio miesto etapo dalyviai. Mūsų mokyklai antrus metus iš eilės atstovavo mokinys Ąžuolas Šiukščius (7b kl.).
   Šiemet Ąžuolas skaitė ištrauką iš panevėžietės Lauros Varslauskaitės knygos „Mano didelis mažas Aš“ apie berniuką Benediktą, kuris gimė su Dauno sindromu, gyvena su močiute, mama bei katinu Ponu Ūsu ir labai ilgisi tėčio, kuris... Daugiau nepasakosime - rekomenduojame knygą paskaityti.
   Konkurse dalyvavo 18-a 5-8 klasių mokinių iš įvairių Panevėžio mokyklų. Beje, skaitovus pristatė ir į sceną kvietė buvusi „Saulėtekio“ progimnazijos mokinė, vaidinusi ne viename renginyje, o dabar – 5-osios gimnazijos abiturientė Smiltė Kyžaitė.
   Šiemet, kaip nutarėme su Ąžuolu, skaitovai buvo stipresni nei pernai. Puikiai sekėsi mergaitei iš Rožyno progimnazijos ir jau galvojome, kad pirmoji vieta išslydo iš rankų, tačiau vertinimo komisija buvo kitos nuomonės – Ąžuolą paskelbė 5-8 kl. meninio skaitymo konkurso Panevėžio miesto etapo nugalėtoju. Komisijos pirmininkas aktorius Andrius Povilauskas labai nuoširdžiai pasidžiaugė skaitovais, paragino (jei tik noras yra) visiems drąsiai kopti į sceną, na, o Ąžuolui nešykštėjo komplimentų sakydamas: „Laimingas esi, vaikine, pateptasis ir čia, ir čia, ir čia...“
   Džiaugsmas Mamai, auginančiai šaunų sūnų, smagu ir mokytojui pasigirti, kad mokinys girdi kiekvieną patarimą, priima kritiką kaip galimybę ir labai stengiasi.
   Palinkėkime visi Ąžuolui sėkmės ir regioniniame konkurse, kuris vyks Biržuose vasario 10 d. Ąžuolai, esi grynuolis, visapusiškas, nesužvaigždėk - būk savimi. Didžiuojamės ir džiaugiamės.


Mokyt. Rima Šarkanienė

Nacionalinė konferencija, skirta tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai

20180126 154451


   Sausio 26 dieną, minint tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, Ariogaloje, Raseinių rajone, vyko nacionalinė konferencija „Lietuvos miestuose ir miesteliuose gyvenusių žydų istorijos“. Šioje konferencijoje dalyvavo ir Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos moksleiviai: 8b klasės mokinės Goda Mickevičiūtė, Kristina Jarulytė, Austėja Jurevičiūtė, Akvilė Sudvojūtė bei 7b klasės mokiniai Kostas Balčiūnas, Faustas Gabrilavičius ir Jonas Biržietis. Moksleiviai, vadovaujami lietuvių kalbos mokytojos Laimos Dargužienės, parengė meninę kompoziciją „Daktaras Meras Šachnelis Abraomas“. Poetiniu žodžiu „Saulėtekio“ mokiniai konferencijos dalyviams iš įvairių Lietuvos mokyklų papasakojo apie Šachnelio Abraomo Mero – žymiausio tarpukario Panevėžio žydo –– gyvenimą ir veiklą. Šis žmogus savo, kaip gydytojo, veikla nusipelnė pačios didžiausios pagarbos: XX a. pradžioje gyvenusius panevėžiečius gydė nepaisydamas jų tautybės, kiekvienam ligoniui skyrė tiek dėmesio, kiek jo reikėjo, nemokamai gydė vargstančiuosius, vadovavo privačiai Žydų ligoninei ir savo iniciatyva įsteigtoms gydytojų draugijoms, pirmasis Lietuvoje sukūrė medicinos draudimą. Ariogalos kultūros centre vykusioje nacionalinėje konferencijoje ir „Saulėtekio“ moksleiviai labai daug sužinojo apie žydus, gyvenusius įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Tokia patirtis, pasak mokyklos Tolerancijos centro koordinatorės Irenos Gasiūnienės, yra naudinga tiek mokantis istoriją, tiek ruošiantis dalyvauti panašaus pobūdžio renginiuose.
   Už nuoširdų bendradarbiavimą ir suteiktą informaciją apie daktarą Šachnelį Abraomą Merą dėkojame Panevėžio žydų bendruomenės pirmininkui Gennady Kofman.


Mokytoja Laima Dargužienė

Copyright © 2018 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.