Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Pamokų laikas

1.    8:00-8:45

2.    8:55-9:40

3.    9:50-10:35

4.  10:55-11:40

5.  12:00-12:45

6.  12:55-13:40

7.  13:50-14:35

8.  14:45-15:30

Without fail, there are numerous aspects you perhaps think about remedies. What medications you can order online? Viagra is one of the best-known remedies of all time. What about sexual existence and "propecia"? Apparently "propecia generic" is a very much complicated matter. More information about this question available at "http://finasteride.me/finasteride-dosage.html". Fortunately most of problems with sexual health can be treated. Unfortunately nearly all over-the-counter medications have some kind of dangerous side effects, from headache to death. Without fail, online apothecary can naturally help you for solving your all health difficulties.

Naudingos nuorodos

Sportinia pasiekimai

0

Puikūs keturkovininkų rezultatai 

  12

   Panevėžio m. tarpmokyklinėse berniukų keturkovės varžybose mūsų progimnazijos komanda nugalėjo visas Panevėžio mokyklas ir iškovojo 1-ąją vietą. Keturkovės komanda –Gerardas (6c), Džiugas (6c), Neilas (7c), Matas (7c), Egidijus (7b ), Linas (7c) – atstovaus Panevėžio miestui Lietuvos mokyklų žaidynių pogrupio varžybose Šiauliuose. Bendroje įskaitoje berniukų keturkovės komanda iškovojo garbingą 4-ąją vietą iš 10 dalyvavusių mokyklų. Puikius asmeninius rezultatus pasiekė 7c klasės mokinys Matas, kuris iš 60 dalyvavusių berniukų iškovojo 2-ąją vietą. Taip pat puikiai pasirodė ir mergaičių keturkovės komanda, iškovojusi 4-ąją vietą. Linkime mūsų keturkovininkams gerų startų ateityje.

 

Šaunios mūsų mažųjų mokinukų trikovės komandos

   Panevėžio m. tarpmokyklinėse 3-4 klasių mergaičių trikovės varžybose mūsų mokyklos komanda, nugalėjusi visas Panevėžio  mokyklas, iškovojo 1-ąją vietą. Mūsų progimnazijai atstovavo šios mergaitės: Goda, Atėnė, Andrėja, Gabija, Viktorija ir Viltė. Jos iškovojo teisę atstovauti progimnazijai Lietuvos mokyklų žaidynių finalinėse varžybose Utenoje. Mergaičių trikovės varžybose Utenoje bendroje įskaitoje jos iškovojo garbingą 11 vietą iš 30 dalyvavusių visos Lietuvos mokyklų. Puikius asmeninius rezultatus pasiekė 4a klasės mokinė Viltė, kuri iš 150 dalyvavusių mergaičių užėmė 9-ąją vietą. Taip pat aukštą asmeninį rezultatą iškovojo 3a klasės mokinė Viktorija, kuri iš 150 dalyvavusių mergaičių užėmė 16-ąją vietą. Šauniai sudalyvavo ir berniukų trikovės komanda. Visiems mūsų mažiesiems trikovininkams linkime gerų startų ateityje.

Kūno kultūros mokytojai

 „Pažink Šventąjį Raštą. Gyvieji Biblijos paveikslai“

8b (2)IMG 0474

 Gegužės 17d.  Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos 5-8 klasių mokiniai vyko į jau septintąjį kartą Vilniuje Lietuvos katechetikos centro ir Lietuvos Biblijos draugijos organizuotą respublikinį konkursą moksleiviams „Pažink Šventąjį Raštą. Gyvieji Biblijos paveikslai“ apdovanojimų ceremoniją. Šių metų konkurso tema buvo „Lyderystė pagal  Dievo valią ar pataikaujant sau“. Kiekviena dalyvavusi komanda turėjo pavaizduoti pasirinktą Šv.Rašto ištrauką ir visa tai užfiksuoti vienoje vienintelėje nuotraukoje. Renginys vyko Keistuolių teatre. Jo metu buvo apdovanoti ne tik konkurso prizininkai bei nominantai, bet visų dalyvių laukė įspūdingas spektaklis „Eglė žalčių karalienė“. Bene labiausiai šiais metais pasisekė mūsų mokyklos 8b klasės komandai, kuriai pavyko užimti 3-ąją vietą. Kiti konkurso dalyviai, pasisėmę įkvėpimo, ruošis kitais metais parodyti, ką gali. Sveikiname prizininkus ir linkime sėkmės dalyvausiantiems kitais metais!

8b klasės mokinė Beatričė Daugirdaitė

DofE apdovanojimų dėka viską galima atlikti daug paprasčiau ir smagiau!

   Nuo 2018 metų mūsų progimnazija įgyvendina „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą. DofE programa –  iš Edinburgo atkeliavusi asmeninio augimo programa. Tai yra pasaulyje gerai žinoma neformalaus ugdymo(si) programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų. Dalyvaudami programoje jauni žmonės vykdo keturias veiklas: lavina jau turimus arba išbando naujus įgūdžius, vykdo aktyvią veiklą, padedančią ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius, savanoriauja, teikdami paslaugas bendruomenei, ir kartu su jaunimo grupe išeina į žygį gamtoje. Kiekvienais metais programą baigusiems dalyviams Jungtinės Karalystės ambasadoje vykstančios Apdovanojimų ceremonijos metu iškilmingai įteikiami atitinkamo lygmens bronzos, sidabro arba aukso ženkleliai ir tarptautiniai sertifikatai. Šiais metais programoje pradėjo dalyvauti septyni mūsų progimnazijos mokiniai, kurie yra nusiteikę siekti savo užsibrėžtų tikslų. Įgyvendinę keturias veiklas, mokiniai bus apdovanoti bronzos ženkleliais. Programos koordinatorė progimnazijoje – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jovita Anilionienė, žygio vadovė –  socialinė pedagogė Jolita Grižienė.

   Savo išsikeltus tikslus baigia įgyvendinti 8b klasės mokinės Gabrielė, Augustė ir Lėja. O gegužės ir birželio mėnesį laukia didžiausias išbandymas – dviejų dienų žygyje įgyvendinti išsikeltus žygio tikslus ir įveikti save. Bandomajame žygyje dalyvavo 5 šaunūs aštuntokai, kurie įveikė 20 kilometrų, mokėsi orientuotis pagal žemėlapį, statyti palapines, kurti laužą, gaminti maistą, stebėjo gamtą, fotografavo ir filmavo, grįžo pavargę, bet puikiai nusiteikę.   

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Anilionienė

Tėveliai baigė pozityvios tėvystės STEP mokymus ir gavo pažymėjimus

IMG e9135ff52adcca57cb3420fa378e3605 V

   2019 m. kovo- gegužės mėnesiais net 16 tėvelių, auginančių 6-12 metų vaikus, mūsų mokykloje rinkosi į tėvų grupę. 10-ies užsiėmimų, vykusių po 2 valandas, metu tėvai skaitė „Tėvų knygą“ bei pagilino žinias ir įgūdžius šiomis temomis: savęs ir vaiko supratimas, įsitikinimų ir jausmų supratimas, savo vaiko ir savęs drąsinimas, klausymasis ir kalbėjimas su vaiku, pagalba vaikui mokantis bendradarbiauti, išmintingas drausminimas, tinkamo metodo pasirinkimas. Aktyviai mokymuose dalyvavusios šeimos išgyveno daugybę nepakartojamų akimirkų, šiltų emocijų, palaikymo, bendrystės jausmą. Tai įrodo ir tėvų atsiliepimai: „Šioje grupėje jaučiausi lyg namuose. Sužinojau daug naudingo sau ir vaikams. Jaučiuosi laiminga, o laiminga mama – laimingi ir vaikai. Nekantriai laukiu kitų mokymų.“ „Šie mokymai atvėrė akis. Padėjo pažvelgti į vaikus, į supančią aplinką kitomis akimis. Puikūs mokymai, kuriuos rekomenduoju lankyti kitiems tėvams, mokytojams.“ „Esu labai patenkinta šios programos mokymais. Jau dabar šeimoje santykiai su vaikais yra šiltesni, lengviau susikalbame ir suprantame vieni kitus. Tikiuosi, kad ateityje viskas bus dar geriau ir lengviau“.

   Mokymai vyko iš Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos, kurioje dalyvauja Panevėžio bendruomeniniai šeimos namai. Džiaugiamės šiuo bendradarbiavimu, nes dalis įvairių mokymų vyksta progimnazijoje. Nuoširdžiai dėkojame nuostabiai STEP tėvų grupių vadovei Almai Pupštienei. Labai tikimės, kad rudenį į mokymus mokykloje aktyviai rinksis paauglių tėvų grupė ir taip pat entuziastingai kibs į mokymus.

Socialinė pedagogė J.Grižienė

Pirmokai žaisdami Minecraft  mokėsi kitaip

   Progimnazija pateko tarp 100 mokyklų, galėjusių Minecraft žaidimą įtraukti į ugdymo procesą. Dvi savaites pirmokai atliko bandomosios versijos užduotis. Žaidė ir mokėsi linksmai matematikos, pasaulio pažinimo, lietuvių k. bei informatikos dalykų. Mokiniams teko trimatėje erdvėje  įveikti painų labirintą, atskirti „b“ ir „p“ garsus, sudėti skaičių seką, išrūšiuoti  sveikus produktus. Vaikams įtraukiantis žaidimas labai patiko, visi vienbalsiai prašė dar daugiau tokių žaidimų. Buvo smagu žaisti ir mokytis!

IT mokytoja Auksė Stasiškienė

Integruota 1c klasės pamoka Gamtos mokykloje

   Gamtos mokyklos lauko erdvėse 1c klasės mokiniams vyko integruota lietuvių kalbos ir pasaulio pažinimo pamoka „Mano augintinis“. Vaikai ne tik mokėsi, apžiūrėjo augintinių „namus“, bet ir nuotaikingai ir linksmai žaidė.

Mokytoja Laima Germanavičiūtė

Paskatinti pirmūnai ir pavyzdingiausi mokiniai

   Gegužės 14 dieną progimnazijos 2-4 klasių pirmūnai ir pavyzdingiausi mokiniai buvo paskatinti pažintine-edukacine išvyka į Panevėžio rajono Medikonių kaimą susipažinti su alpakų auginimo ypatumais ir dalyvauti edukacinėje programoje „Vilnos kelias nuo gyvūno iki siūlo“. Mokiniai sužinojo, kuo ypatingas alpakų auginimas, iš kurios šalies jos kilusios, kuo minta, kaip gaunama alpakų vilna ir kas gaminama iš jos. Mokiniai drąsiai maitino alpakas jų mėgstamais skanėstais, ir draugiškai nusiteikę šie egzotiški gyvūnai vaikams suteikė daug teigiamų emocijų.

Pradinio ugdymo mokytojos Raminta ir Diana

Baigiamasis projekto dalyvių susitikimas Vengrijoje


   Erasmus + projektas „Game as a Metod of Education“ jau artėja pabaigos link ir trys mūsų mokyklos mokytojos: Virginija Gugaitė, Virginija Žičkaitė ir Zina Girdvainienė antrą gegužės savaitę išskubėjo į tarptautinį projekto narių susitikimą Vengrijoje.
   Vésztő miestelis, esantis Vengrijos pietryčiuose, visai netoli Rumunijos sienos, turi 7500 gyventojų. Trečdalis gyventojų išpažįsta reformatų tikėjimą, todėl bažnyčia yra įsteigusi privačią mokyklą. Kita mokykla, esanti miestelyje, yra valstybinė. Pastarojoje mes ir lankėmės.
   Vengrijoje privaloma bendrojo lavinimo mokykla apima 8 klases: pradinę mokyklą ( 1- 4 klasės), kurią vaikai pradeda lankyti šešerių metų, ir žemesniąją vidurinę mokyklą (5-8 klasės). Po 8 klasių (14 metų) mokymas gali būti tęsiamas trijų tipų mokyklose – profesinėje, vidurinėje profesinėje ar aukštesnėje vidurinėje mokykloje.
   Vésztő pradinė mokykla išsidėsčiusi net keturiuose pastatuose. Ją lanko 422 mokiniai, dirba 47 mokytojai, tad remdamiesi skaičiais galime suprasti, kad erdvių mokykloje tikrai nestinga. Iš pradžių buvome pakviesti į netoliese esantį Menų centrą, viso miestelio kultūros širdį, į iškilmingą susirinkimo atidarymo renginį, kuriame mokiniai savo šventine programa ir pristatė mokyklą. Po apsilankymo klasėse ir vizito merijoje prasidėjo projekto narių darbas, numatytas programoje: tai ir detali per dvejus metus atliktų darbų apžvalga, ir diskusija, kaip įdomiau, patraukliau pateikti baigiamąjį projekto darbą, aptarta projekto sklaida bei baigiamosios ataskaitos juodraštinis variantas. Nors susirinkimo programoje buvo numatyta apsvarstyti daug rimtų darbų, joje pakako vietos ir kultūriniam paveldui pristatyti: susipažinome su senoviniais vengrų tautiniais muzikos instrumentais bei grožėjomės profesionaliais šokių viražais. Patys išmokę keletą pagrindinių šokio žingsnelių, pasipuošę vengrų tautinio kostiumo elementais, smagiai trypėme į muzikos taktą, ragavome vengriškų tradicinių patiekalų.
   Grįždamos namo dalijomės įspūdžiais, patirtimi, įsitikinome, kad visos projekto partnerių šalys yra įdomios savo žmonėmis ir kultūra, o Erasmus projektai suteikia galimybę jas patyrinėti, pažinti iš arčiau, papildyti savo žinių bagažą, patobulinti anglų kalbos gebėjimus, augti profesionaliai.

 

Netradicinė literatūros pamoka „Minties“ gimnazijos bibliotekoje

   Gegužės 10 dieną 8b klasės mokiniai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos L.Dargužienės ir progimnazijos bibliotekininkės L.Šikšnienės, apsilankė „Minties“ gimnazijos bibliotekoje, kur vyko netradicinė pamoka „Patyčių tema literatūroje“. Gimnazijos bibliotekininkės Dalia Pūkienė ir Milė Kabelienė pasakojo ir savo pasakojimą paįvairino filmuota medžiaga apie tai, kokias knygas gali perskaityti aštuntokai, kad sužinotų, kaip patyčios veikia jauną žmogų, kaip atsilaikyti, kai iš tavęs tyčiojasi. Neįkainojami patarimai sklido iš ekrano, kai kalbėjo apie iškęstas patyčias australas Nikas Vujičičius, gimęs be galūnių. Lietuvių kalba išleistas jo knygas „Nesustabdomas“ ir „Be ribų“  bibliotekininkės aštuntokams rekomendavo perskaityti. Mokinius sudomino ir tokios knygos, kaip R.J.Palacio „Stebuklas“, Jay Asher „Trylika priežasčių kodėl“, Jodi Picoult „Devyniolika minučių“ ir kitos. Pamokos pabaigoje aštuntokai turėjo atsakyti į klausimus, kuriais bibliotekininkės patikrino, ar jie atidžiai klausėsi. Tie mokiniai, kurie teisingai atsakė į klausimus, buvo įvertinti – tik ne pažymiais, o saldžiais prizais. Esame dėkingi šaunioms „Minties“ bibliotekininkėms už puikią pamoką!

 

Mokytoja Laima Dargužienė

TARPTAUTINIO ŠOKIŲ FESTIVALIO – KONKURSO PRIZININKAI

   Š. m. gegužės 12 d. mūsų progimnazijos mažieji šokėjai dalyvavo III tarptautiniame šokių konkurse „RISING STARS – 2019“, kuris vyko Panevėžio bendruomenių rūmuose. Į renginį susirinko per 500 šokėjų iš Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos. Šokėjai buvo suskirstyti į skirtingų šokių žanrų kategorijas pagal amžiaus grupes. Iš kiekvienos šokių stiliaus ir amžiaus kategorijos garbinga žiuri rinko tris geriausius pasirodymus, o šokėjų kolektyvus apdovanojo laureatų taurėmis.
   Panevėžio „Saulėtekio” progimnazijos šokėjai „Šou” kategorijoje 7-10 metų grupėje rungėsi su dvylika kolektyvų. Komisijai susumavus rezultatus paaiškėjo, kad mūsų progimnazijos šokėjai laimėjo II vietą. Mokiniams buvo įteikti medaliai, o visai grupei – konkurso organizatorių įsteigta taurė. Džiaugiamės mūsų mažųjų šokėjų pergale!

Šokio mokytoja Agnė

 

Copyright © 2019 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.