Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Progimnazijos Vardadienio šventė prasidėjo draugų būryje

         Po trečios pamokos antro aukšto koridorius buvo sausakimšas – visi skubėjo į Genovaitės Tirilytės grafikos darbų parodos „Kelionė po gimtinę“ atidarymą. „Saulėtekio“ progimnazijos dailės mokytoja Danutė Kalendienė šiltai pristatė autorę, jos darbus: „Genutė labai darbšti, kūrybinga. Jos darbai yra dalyvavę ne vienoje parodoje. Įvaldžiusi daug technikų, nežada sustoti. Šioje parodoje eksponuojami darbai yra įkvėpti gamtos motyvų. Gera bendrauti ir dirbti su Genute.“ Pati grafikos darbų autorė apie save kalbėjo kukliai ir nedaug: „Viskas įdomu, viską noriu išbandyti. Tai – laisvalaikio praleidimo būdas.“  Mokyklos direktorius A. Gedeikis pasveikino menininkę, įteikė gėlių, atminimo dovanėlę, padėkojo už galimybę mokyklos bendruomenei pasigrožėti darbais. Po sveikinimų parodos autorė pademonstravo, kaip gimsta jos kūriniai. Šia technika labai susidomėjo mokiniai, nutįso eilė norinčiųjų nuo trafareto valgomuoju šaukštu atsispausti piešinį.

 

        Aktų salėje per penktą pamoką septintų ir aštuntų klasių mokinius, mokytojus sveikino Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos meno kolektyvai. Šios gimnazijos direktorius R. Dambrauskas pasidžiaugė puikiais mokiniais, atėjusiais mokytis iš „Saulėtekio“ progimnazijos. Visus pasveikino su švente, įteikė simbolinį paveikslą su saule, didžiulį šakotį (kokia šventė be saldumynų!). Mūsų progimnazijos direktorius A. Gedeikis  padovanojo Metų knygą, ženklelį su progimnazijos simbolika. Tautinių šokių kolektyvas „Siaustinis“ (vadovė Kristina Nainienė) tikrai siautė scenoje. Žiūrovus sužavėjo tautiniai šokėjų kostiumai, profesionaliai atliekami liaudies šokiai, greitas tempas. Daugelio kojos trepsėjo į muzikos taktą. Šokėjus keitė solistė, saksofonininkų duetas (vadovė Jelena Grobova). Po paskutinio šokio  abiejų mokyklų vadovai pakilo į sceną, kad būtų įamžinta graži šventės akimirka. 

         Šventinę dieną tęsė Panevėžio muzikos mokyklos kanklininkių ansamblis „Ašarėlė“ (vadovė Rima Mureikienė).  Nuostabios kanklių muzikos klausėsi, į ansamblio vadovės klausimus atsakinėjo penktų ir šeštų klasių mokiniai. Merginos atliko latvių liaudies šokį, mitologinę giesmę, estų liaudies šokį, visiems iki skausmo pažįstamą, bet naujai suskambėjusią dainą iš filmo „Titanikas“. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui I. Gasiūnienė nuoširdžiai padėkojo svečiams, įteikė atminimo dovanėlę.

         Smagu, kad turime tiek daug gerų draugų!

Mokytoja Diana Jackevičienė

Copyright © 2020 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.