Trijų dienų iššūkis Ventspilyje

1

 

   Rugsėjo mėnesį, išgirdusios apie konkursą „Ventspils IT challenge 2017“, mokykloje susibūrė kelios mokinių komandos, kurios nuotoliniu būdu turėjo siųsti  atliktas užduotis organizatoriams.

   Dėl kelialapio į finalą rungėsi 462 komandos iš 190 įvairių švietimo įstaigų  (Lietuvos, Latvijos ir Estijos). Darbai buvo vertinami skirtingose amžiaus grupėse (1-3 klasės, 4-6 klasės, 7-9 klasės ir 10-12 klasės). Į finalą pakviesta 10 komandų iš 1-3 klasių amžiaus grupės ir po 18 komandų iš kitų amžiaus grupių.

   6a klasės mokinių Gabijos Lalaitės, Gustės Atkočiūnaitės ir Viltės Stasiškytės komanda “SUNNY GROUP” laimėjo kelialapį į finalinį renginį Ventspilyje lapkričio 15-17 dienomis.

   Pirmąją dieną nuvykus į viešbutį, įsikūrus ir pavakarieniavus komandų laukė pirmasis iššūkis – orientacinės varžybos. Visi dalyviai gavo po žemėlapį ir nuotraukose nurodytas vietas, kurias reikėjo surasti per pusantros valandos, jas nufotografuoti ir pateikti konkurso organizatoriams. Svetimame mieste sunku surasti tai, ko nepažįsti, todėl nusprendėme klausti vietinių gyventojų. Gustė drąsiai kalbino žmones ir prašė mums padėti. Džiaugiamės, kad latviai buvo labai draugiški, vienas vyras net nuvedė ir parodė tris objektus. Mūsų komanda pateko į penketuką komandų, suradusių daugiausiai nurodytų vietų.

1.jpg 2.jpg 3.jpg

4.jpg

   Antrasis iššūkis – susipažinimo vakaras. Visos komandos, susirinkusios į Kūrybos centrą, turėjo atlikti įvairias užduotis, kad geriau pažintų viena kitą. Vėliau organizatoriai sumaišė komandas į 20 tarptautinių grupių. Grupės nariai turėjo sukurti pavadinimą, jį užrašyti nelaikydami rašiklio, suvaidinti nurodytą siužetą, nufotografuoti sustabdytą akimirką. Šį kartą Gabijos tarptautinė grupė buvo pripažinta geriausia.

1.jpg 2.jpg 3.jpg

4.jpg

   Antroji diena – konkursų diena. Komandos nuo ryto iki vakaro turėjo atlikti įvairias užduotis kompiuteriu. Mūsų amžiaus grupės komandos turėjo sukurti interaktyvios prezentacijos medžiagą apie naujausius, jaudinančius, įdomius technologijų išradimus, po 3 diplomus I, II ir III vietų laimėtojams. Naudojant STOP kadrų animaciją, iš pačių pieštų arba internete surastų raidžių sukurti 15-25 sekundžių filmuką.

   Kol mokinai triūsė prie kompiuterių, mokytojams Ventspilio aukštojoje mokykloje buvo skaitomos paskaitos apie astronomiją, palydovus ir naujausias technologijas. Dalyvavome puikioje ekskursijoje į Tarptautinį radijo astronomijos centrą, kuriame iš arčiau pamatėme aštuntą pagal dydį pasaulyje radijo teleskopą.

1.jpg 2.jpg 3.jpg

4_1.jpg

   Vakare Kūrybos centre visų komandų laukė įvairios veiklos: karaokė, stalo žaidimų erdvė, fotosesija, Carnival Youth koncertas, norintieji savo žinias galėjo pasitikrinti atlikdami interaktyvų testą.

1.jpg 2.jpg 3.jpg

   Trečią dieną po pusryčių visos komandos turėjo progą geriau pažinti Ventspilį. Mūsų laukė įvairios ekskursijos: nuvykę į Kurzemes Demo centrą, interaktyviai susipažinome su klimato kaita bei ekologijos problemomis, kaip jų išvengti. Kūrybos centre turėjome puikią progą pamatyti įdomius fizikos eksperimentus, atsipalaiduoti planetariume, išbandyti vairavimo įgūdžius, apžiūrėti robotukus, pamatyti, kaip spausdina 3D spausdintuvas. Livonijos ordino pilyje daugiau sužinojome apie Ventspilio miesto istoriją.

1_1.jpg 2_1.jpg 3_1.jpg

4_1.jpg 5_1.jpg 6_1.jpg

7.jpg 8.jpg

   Apdovanojimų ceremonijoje padėkos raštai buvo įteikti į TOP 10 patekusioms komandoms, tarp jų ir mūsų “SUNNY GROUP”.

2

   Grįžome patyrę daug įspūdžių, daug pamatę ir sužinoję apie Ventspilio miestą, įveikę visus iššūkius, susiradę naujų draugų. Supratome, kad būtina mokytis užsienio kalbų, taikyti informacines technologijas.

IT mokytoja Auksė Stasiškienė