Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Gruodžio 1-oji – Pasaulinė AIDS diena

 


   Pažymint šią dieną, daugiau kaip 500 organizacijų Lietuvoje dalyvavo protmūšyje „AIDS – geriau žinoti“. Šių metų šūkis – „Mano sveikata, mano teisė“. Naujausiais Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis (ULAC), per dešimt šių metų mėnesių Lietuvoje nustatyta 210 naujų ŽIV infekcijos atvejų (174 vyrams ir 36 moterims). Tai 20 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Dominuojantis ŽIV plitimo būdas – švirkščiamųjų narkotikų vartojimas.
Iš viso iki šių metų lapkričio 1 dienos Lietuvoje užregistruoti 2959 ŽIV užsikrėtę asmenys, iš kurių dauguma (2356 atvejai) – vyrai, 603 moterys. Vyrų beveik keturis kartus daugiau nei moterų.
   Mūsų mokykla taip pat užsiregistravo dalyvauti http://www.ulac.lt skelbiamame konkurse „AIDS – geriau žinoti“. 7-8 klasių mokiniai paruošė savo komandų prisistatymus: pavadinimą, šūkį ir plakatą. Protmūšio metu turėjo atsakyti į dešimt klausimų apie žmogaus imunodeficito virusus (ŽIV), jo plitimo būdus, prevenciją, gydymą, mokslo naujienas ŽIV ir AIDS srityse. Daugiausiai teisingų atsakymų žinojo 8b klasės komanda „Mūsų sveikata – mūsų teisė“. Kitos komandos surinko šiek tiek mažiau taškų. Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir, pasisėmę gerų emocijų ir žinių, palinkėjo vieni ktiems gražaus pirmojo žiemos savaitgalio.


Socialinė pedagogė J. Grižienė

Copyright © 2021 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.