Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Mes – „Robotiados“ dalyviai

Vasario 24 dieną KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto patalpose (Nemuno g. 33) vyko jaunųjų išradėjų FLL regioninės varžybos. Jose 9-16 metų amžiaus moksleivių komandos varžėsi pagal pasaulinę FLL robotikos varžybų sistemą. Panevėžio miesto moksleivių robotikos komandoms vasario 21 dieną įteikti konkurso rėmėjų “Hummel” marškinėliai.

Jaunesnio amžiaus (6-10 metų) dalyviai taip pat turėjo progą parodyti savo sukurtus FLL Jr. projektus. Iš progimnazijos varžyboms ruošėsi ir dalyvavo aštuoni 3-4 klasių mokiniai. Ruošėsi 2 komandos: „Ledukai“ ir „Lašiukai“.  „Ledukų“ komandą sudarė Laurynas Virkštis (4a klasė), Mija Karolina Krasauskaitė (4a klasė), Augustas Vireliūnas (3c klasė), Kristupas Kamantavičius (3c klasė) ir vadovė Daiva Žemaitienė. „Lašiukų“ komandą sudarė Paulius Masilionis (4c klasė), Emilis Beliakas (3b klasė), Deividas Virkštis (4a klasė), Aivaras Daraškevičius (4a klasė) ir vadovė Daiva Asad. Varžybų metu „Ledukai“ įdomiai pristatė savo sukurtą ledo čiuožyklos modelį, plakatą, o „Lašiukai“ išradingai pademonstravo gaisro gesinimo modelį ir plakatą. Abi komandos puikiai pasirodė, nes prieš konkursą labai daug ruošėsi, konstravo modelius, programavo, modeliavo plakatus. Konkurso metu visi dalyviai buvo apdovanoti ir pakviesti į kovo 3 dieną vyksiantį technologijų, renginį „Robotiada 2018“ Vilniuje.

Po savaitės mokinai patobulinę savo modelius ir išradingiau pasiruošę pristatymui, lydimi informacinių technologijų. mokytojos Auksės Stasiškienės ir pradinių klasių mokytojos Dalios Andrijauskaitės išvyko į Vilniaus LITEXPO parodų rūmus, kur vyko didysis metų renginys – „Robotiada 2018“ Į jį mūsų progimnazijos ir kitų miesto mokyklų komandos nuvyko dviem Panevėžio savivaldybės išnuomotais autobusais.

„Robotiada 2018“ sukvietė išmanius, smalsius ir išradingus vaikus bei tėvelius susitikti didžiausioje Lietuvoje išradėjus vienijančioje šventėje.

2018-ųjų metų „Robotiados“  tema – vanduo. Renginio metu buvo nagrinėjama vandens, kaip nepakeičiamo Žemės ištekliaus, svarba mūsų planetai.

Parodoje veikė interaktyvios dirbtuvės skirtos tiek darželinukų, moksleivių šeimomų grupėms, tiek ir pavieniams lankytojams. Renginio metu vyko didžiausia Lietuvoje šeimų edukacija, kurios metu vaikai kartu su savo tėveliais įgijo praktinių žinių apie mus supantį technologijų pasaulį.

„Ledukai“ ir „Lašiukai“ varžėsi su kitų Lietuvos mokinių komandomis, pristatydami savo projektus. Jie teisėjams, fanams ir parodos žiūrovams labai drąsiai, išraiškingai pademonstravo savo sukurtus modelius bei atsakė į daugybę teisėjų klausimų. Susumavus rezultatus „Ledukų“ komanda buvo apdovanota už inovatyvią konstrukciją, o „Lašiukų“ – už menų galios pavaizdavimą.

Pradinukai grįžo pilni įspūdžių, daug pamatę, patyrę, sužinoję ir išbandę save įdomioje veikloje. Visi vienbalsiai nusprendė nesustoti ir toliau domėtis robotika, daugiau laiko skirti konstravimui, kūrybai ir saviraiškai. Jie jau tvirtai žino, kad kitąmet vėl dalyvaus varžybose.

Informacinių technologijų mokytojos Auksė Stasiškienė ir Daiva Asad

 

Copyright © 2019 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.