Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

                               Istorijos pamokos „Aš Lietuvą nešuosi širdyje“

   Nuo pat ryto „Saulėtekio“ salėje – šventinis šurmulys. Mažieji progimnazistai atėjo dalyvauti  krašto istorijos pamokoje, skirtoje Vasario 16-ajai. Ta proga pradinukus sutiko 1-4  klasių choras prasmingomis dainomis. Šventę tęsė montažo istorine tematika dalyviai. Lietuvos istorija mažiesiems žiūrovams buvo pristatyta suprantamai, labai įtaigiai. Renginio pabaiga – šiuolaikinis šokis – žiūrovams padovanojo žaismingą nuotaiką. Mažieji skirstėsi su šypsenomis, dalindamiesi šventiniais įspūdžiais, patyrimais.

   Ketvirtos ir penktos pamokų laiku mūsų valstybės atkūrimo 101-ąsias metines paminėjo vyresnieji progimnazistai. Į salę besirenkančius mokinius ir mokytojus šventiškai nuteikė istorinę praeitį menančios dainos, ekrane rodomi vaizdai.

   Renginį pradėjo miesto meninio skaitymo konkurso laureatė Ugnė Lukoševičiūtė Just. Marcinkevičiaus eilėraščiu. Po to vadovavimą šventei į savo rankas perėmė žavus antrokės Vijos Paurytės ir septintoko Simo Dimgailos duetas. Mokiniai suvaidino dėl šventės rimtumo ir žaismingumo besiginčijančius personažus. Jie papasakojo apie Lietuvos vėliavos (personažą įkūnijo Evilija Jasiūnaitė) spalvas, akcentuodami ne tik jų reikšmę, bet ir žiūrovų dėmesį atkreipdami į tai, kokią prasmę jos gali turėti šiuolaikiniam vaikui. Aktoriais ir dainininkais šventės metu tapę „Gerosios patirties sklaidos būrelio“ nariai, perteikė žiūrovams progimnazijos aštuntokų senelių prisiminimus apie jų jaunystės Lietuvą, apie mokyklinius metus.

   Sveikinimo žodį tardamas progimnazijos direktorius Algirdas Gedeikis priminė, kad šventė –  tai ir apdovanojimų metas. Jau tradicija tampa buvusio mūsų mokinio (dabar - verslininko) Tomo Rūkštelės iniciatyva „Saulėtekio“ mokinius paskatinti vertingais literatūros kūriniais. Šiemet didžiausią pažangą moksle padariusiems progimnazistams dovanas įteikė Tomo mama, istorijos mokytoja  Elvyra Rūkštelienė.

   Minėjimą pabaigė 7c klasės mokinių grupė, visiems pakėlusi nuotaiką linksmu liaudies šokiu „Gražus miškas“. Renginio vedėjai atsisveikindami palinkėjo gražios ir prasmingos rytojaus šventės.

                                                                                                       Mokytoja Vilija Lizdenienė

Copyright © 2021 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.