Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Karjeros diena – galimybė pažinti save ir profesijų pasaulį

Daugelis iš mūsų žino, kaip svarbu dirbti savo mėgstamą darbą. O kaip žinoti, kas tau tinka ir patinka? Kad mokiniams būtų lengviau suprasti, kuo įdomios ir savitos yra profesijos, kad jie lengviau galėtų atrasti save, pažintų darbo pasaulį, birželio 6d. mokykloje vyko Karjeros diena. Šią dieną mokiniai pasklido po Panevėžio miesto įmones, įstaigas. Karjeros dienos metu visi progimnazijos mokiniai turėjo galimybę ugdytis karjeros kompetencijas.

1–4 klasių mokiniai dalyvavo akcijoje „Šok į tėvų klumpes“. Jie lankėsi tėvelių darbo aplinkoje, susipažino su jų profesine veikla. Klasėse aptarė, ką ir kodėl žmonės dirba. Papasakojo apie savo šeimos narių ir artimųjų darbą, daug naujo sužinojo apie įvairias profesijas. Pagalvojo, kuo norėtų būti, ir nupiešė piešinį „Mano svajonių profesija“. Mokiniai smagiai leido laiką tėvelių darbovietėse: VŠĮ „Vaidos žirgynas“, UAB „Aukštaitijos vandenys“, „Luminor“ banke, Panevėžio miesto policijos komisariate, UAB „Musės salto“, biliardo klube, Panevėžio priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje, „Impuls“ sveikatingumo klube, Panevėžio fizinės medicinos ir reabilitacijos centre. Dėkojame tėveliams, padėjusiems atskleisti sudėtingą ir įdomų darbo pasaulį.

5–8 klasių mokiniai dalyvavo profesinio veiklinimo veiklose (pažintiniuose vizituose) įvairiose miesto įmonėse, įstaigose, susipažino su kasdieniu įmonių, įstaigų, organizacijų darbu, veiklomis, susipažino su įvairių profesijų atstovais ir parengė kūrybinius profesijų pristatymus. 5a ir 5d klasės mokiniai lankėsi G.Petkevičaitės – Bitės viešojoje bibliotekoje, 5c – Panevėžio m. savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“. Šeštų klasių mokiniai lankėsi VŠĮ Panevėžio profesinio rengimo centre, Panevėžio kolegijoje, UAB „Aukštaitijos vandenys“. 7a klasės mokiniai lankėsi mamos darbovietėje  ir daug naujo sužinojo apie sporto klubą FreeMotion, 7b klasės mokiniai vyko į Panevėžio jaunimo darbo centrą ir aplankė Panevėžio meno erdves. 7c klasės mokiniai domėjosi picų kepėjų, padavėjų profesijomis ir aplankė UAB „Ponas“ piceriją, o 7d klasės mokiniai domėjosi robotų inžinerija ir lankėsi KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete. Mūsų vyriausieji – aštuntokai – vyko į Panevėžio apylinkės teismą, į Panevėžio kolegiją, į Panevėžio jaunimo darbo centrą, į VŠĮ Panevėžio M. Rimkevičaitės profesinio rengimo centrą. Panevėžio jaunimo darbo centre 7b ir 8b klasių mokiniai atliko testus savo profesiniams gebėjimams nustatyti. Klasių valandėlių metu mokiniai atliko Karjeros dienos refleksiją ir pateikė apibendrintą klasės anketą.

Karjeros dienos renginiai mokiniams suteikė žinių apie ateities perspektyvas. Tokie renginiai – tai ne tik teigiami potyriai, įspūdžiai, bet ir mokyklos teikiamos galimybės planuoti savo ateitį.                                                                       

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui J.Anilionienė

Copyright © 2021 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.