Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Tojohašio moksleivių delegacija „Saulėtekyje“

DSC 3632

2019 metų birželio 27 dieną Panevėžyje viešėjo Japonijos ambasadorius J.E. Širo Yamasaki, Japonijos Tojohašio miesto oficialios delegacijos vadovas, miesto meras Koiči Sahara bei Tojohašio miesto gyventojų delegacija, vadovaujama Tarptautinės asociacijos prezidento Takajoši Matsui.

Tojohašis yra Japonijos miestas Honsiu salos pietuose, į pietryčius nuo Nagojos, prie Ramiojo vandenyno. Jame gyvena apie 370 000 gyventojų. Tai jūrų uostas, iš kurio daugiausiai išvežami automobiliai. Mieste išvystyta mašinų gamyba, medienos, metalo apdirbimo, chemijos, tekstilės (šilko, medvilnės), maisto pramonė.

Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas pasirašė Panevėžio ir Tojohašio miestų draugystės ir bendradarbiavimo sutartį. Tai 15-oji Panevėžio partnerystės sutartis ir pirmoji su užsienio partneriu Azijoje. Numatyta bendradarbiauti mokslo, kultūros, švietimo, sporto, aplinkosaugos ir turizmo srityse. Buvo sutarta, kad spalio mėnesį Panevėžyje viešės Tojohašio moksleivių delegacija.

Laikas prabėgo greitai. Šią savaitę mūsų mieste iš Japonijos Tojohašio miesto vieši 23 mokiniai ir 5 lydintys asmenys. Japonijos delegacija lankėsi miesto savivaldybėje, vyko į Anykščius, aplankė Arklio muziejų. Delegacijos atstovus priėmė trys Panevėžio mokyklos: „Saulėtekio“ progimnazija, „Vyturio“ progimnazija ir K.Paltaroko gimnazija. Vaikus lydintys asmenys apgyvendinti „Romantic“ viešbutyje, o mokiniai – panevėžiečių šeimose. Po du japonų moksleivius savo namuose apgyvendino ir trys mūsų mokyklos 7b klasės šeimos – Monkeliūnai, Sargautai bei Purvėnai.

Ketvirtadienį mūsų mokykloje lankėsi 8 svečiai. Jie apžiūrėjo mokyklą, dalyvavo jiems skirtame koncerte ir susitiko su mokinių parlamento nariais. Šiandien vyks atsisveikinimo vakaras, rytoj delegacija aplankys Vilnių, poryt išskris į namus. Geros kelionės, mieli naujieji draugai!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Gasiūnienė

Copyright © 2020 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.