Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

1c klasė spalio mėnesį dalyvavo projekte „Olimpinis mėnuo“


Nuo spalio pradžios 1c klasė prisijungė prie LR Sveikatos apsaugos ministerijos, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojamo projekto „Olimpinis mėnuo“, skatinančio pradinukus daugiau judėti, sveikiau maitintis, daugiau patirti ir mažinti laiką prie išmaniųjų prietaisų ekranų. Šis projektas vyko keturias savaites ir aprėpė keturias temas: fizinį aktyvumą, sveiką mitybą, vaikų gerovę ir ekrano laiką.
Pirmąją projekto savaitę – fizinio aktyvumo – susidraugavome su tos savaitės herojumi Ąžuolu Galinguoju, išsiaiškinome fizinio aktyvumo svarbą mūsų gyvenime. Kiekvieną rytą prieš pamokas darydavome Ąžuolo mankštą. Per fizinio ugdymo pamokas išmokome naujų pratimų poroje, dalyvavome pieno kokteilio iššūkyje.

Labai smagu, kad į aktyvią veiklą taip gausiai įsitraukė mokinių tėveliai. Šeimos savaitgalį visi vaikščiojo gryname ore, parke važinėjosi dviračiais, paspirtukais, išbandė naujas laipiojimo trasas, lankėsi Pašilių stumbryne, plušėjo savo kieme grėbdami lapus, padėjo seneliams ūkyje. 

Antrąją savaitę – sveikos mitybos - susidraugavome su Amiu Kilniaširdžiu. Per pasaulio pažinimo pamokas kalbėjome apie sveiką mitybą, aptarėme sveikus ir nesveikus produktus, darėme plakatus „Sveiki ir nesveiki produktai“.

Per dailės ir technologijų pamokas degustavome sveikuoliškus patiekalus, pagamintus pačių mamyčių. Ir ko tik nebuvo ant mūsų paserviruoto stalo: sumuštinukų su putpelės kiaušiniais ir daržovėmis, sveikuoliško penkių ingredientų kokteilio, džiovintų vaisių, morkų su daržovių užtepėle ir kt.
Žaidėme žaidimą „Kas dėžėje?“, kur vaikams reikėjo, nematant dėžės turinio, atspėti, kokį vaisių ar daržovę čiupinėja. Vaikams labai patiko.

Atlikome spalvoto saliero eksperimentą, kurio pabaigoje vaikai galėjo įsitikinti, jog salieras į savo stiebą įtraukė nudažytą vandenį. Stebėdami salierą, vaikai suprato, jog, kaip ir salieruose, taip ir vaikų kūnuose yra daug vandens. Labai svarbu, kad vaikai dažnai gertų vandenį.

Namuose, padedami tėvelių, vaikai kūrė kompozicijas iš vaisių karaliumi tituluojamo obuolio.

Namuose atliko cukraus kiekio matavimą savo mėgstamuose produktuose. Per klasės valandėlę vaikai galėjo stebėti klasės draugų atliktas užduotis, kurios parodė, koks cukraus kiekis yra jų taip mėgstamuose maisto produktuose bei gėrimuose. Ypač visus nustebino gaiviuosiuose gėrimuose esantis cukraus kiekis, kuris akivaizdžiai viršijo leistiną paros cukraus normą. Vaikai pasakojo, kokių nesveikų produktų jų šeima pasižadėjo atsisakyti.

Smagu, kad padedami mamų vaikai savaitgalį savo šeimos nariams pusryčiams virė košes.

Trečiąją savaitę – vaiko gerovės - susipažinome su Una Superbičiule, todėl klasėje ypatingą dėmesį skyrėme gerai savijautai bei draugiškai atmosferai. Aptarėme, ką daryti, jei klasės draugas mus įžeidė, įskaudino, ką daryti, jei šiandien jaučiuosi prastai. Vaikai suprato, jog tam, kad klasėje būtų gera, reikia pačių sugebėjimo būti geriems, draugiškiems.
Ketvirtąją savaitę – ekrano laiko - draugavome su Luka Kibirkštimi ir aiškinomės, kas yra ekrano laikas, kokie daiktai priskiriami ekranams, kiek laiko per dieną vaikai turėtų praleisti prie ekranų ir kokią žalą daro per ilgas sėdėjimas prie jų. Tėveliai taip pat gavo projekto organizatorių patarimų, kaip mažinti vaikų buvimo prie ekranų laiką. Paskutinę šios savaitės dieną vaikai už aktyvų dalyvavimą projekte gavo diplomus.1c klasės mokytoja Sandra Macijauskienė

Copyright © 2020 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.