Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Tėvų klubo  ,,Mes galim…“ veiklos „Saulėtekio“ prigimnazijoje

Lapkričio 28 – osios vakare „Saulėtekio“ progimnazija neįprastai šurmuliavo, nes moksleiviai kartu su savo tėveliais susirinko išbandyti naujų įvairių veiklų. Šios tėvų klubo „Mes galim...“ veiklos vyksta jau ne pirmus metus ir yra finansuojamos iš Neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projekto ,,Drauge mes galime“ .

Technologijų mokytojos Vitalijos Balčiūnienės kabinete tėveliai kartu su savo vaikais gamino kalėdinius žaisliukus, kuriais bus papuošta mokyklos Kalėdų eglutė. 23 kabinete vyko patyriminis dailės terapijos užsiėmimas, kurį vedė mokyklos socialinė pedagogė Vaida Zibaie. Klausydamiesi ramios muzikos tėveliai kartu su vaikais tapė paveikslus ir taip išsakė savo jausmus, o užsiėmimo pabaigoje aptarė, kaip jiems sekėsi. Grojant relaksacinei muzikai 1 – 4 klasių mokiniai kartu su mamomis 20 kabinete išbandė Dzen raizgymą. Čia vyko piešimo – meditacijos užsiėmimas, kurį vedė mokyklos psichologė Virginija Gugaitė ir mokytoja Svetlana Dambrauskienė. Pradinukų mamos džiaugėsi, kad užsiėmimo metu atsipalaidavo, pabėgo nuo kasdienybės, pajuto ramybę. O sporto salėje tylos ir ramybės nebuvo, nes čia vyko linksmosios estafetės, kuriose dalyvavo 5 – tų klasių mokiniai ir jų tėveliai. Komandas ir sudarė: vienas tėtis ar mama ir jų vaikas. Daugybę gerų emocijų sukėlė originalios, dar nė karto neišbandytos rungtys: varyti mažą kamuoliuką per kliūtis, tėveliai rankomis turėjo pernešti savo vaikus, žaidžiant tinklinį kamuolį reikėjo permesti ne rankomis, o su medžiagos skiaute (manome, kad išradome naują sporto rūšį – „skiautinis tinklinis“). Jei penktokui pralįsti pro gimnastikos lanką paprasta ir lengva, tai dažnas tėtis ar mama susidūrė su iššūkiu. Nors nugalėtojų taure apdovanota 5a klasė, bet visi dalyviai buvo laimingi, kad puikiai praleido laiką ir sukaupė daugybę teigiamų emocijų.

Visos šios veiklos parodė, jog veikiant kartu atsiranda labai stiprus bendrystės jausmas, o teigiamos emocijos visada nutiesia kelią į savitarpio supratimą ir sutarimą. Gerai praleistas laikas visus nuteikė optimistiškai, tad išsiskirdami veiklų dalyviai išreiškė norą susitikti ir kitais metais, kad meditaciniai užsiėmimai suteiktų ramybę prieš didžiąsias šventes, o pralaimėję linksmųjų estafečių dalyviai – kad pakovotų ir laimėtų taurę.

Mokytoja Laima Dargužienė

Copyright © 2020 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.