Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

1d, 2c ir 4b klasių mokiniai dalyvavo akcijoje „LIETUVA SKAITO!“

Tai kasmetinis visuomeninis renginys, kviečiantis dalintis skaitymo „virusu“ ir laužyti su skaitymu susijusius stereotipus. Ši akcija vyksta jau septintus metus. 2021 metų akcijos šūkis – Lietuva skaito vaikams! Jos metu vyko diskusijos, renginiai ir susitikimai su rašytojais, dailininkais, klasės galėjo jungtis į virtualias pamokas – susitikimus su  knygų leidėjais.

1d klasės mokiniai iš gausybės siūlomų temų pasirinko ir dalyvavo leidyklos „Verslas ar menas“ organizuotoje virtualioje edukacinėje pamokoje „Neregimas pasaulis“. Mokiniai susipažino su rašytoja Egle Jokužyte, kuriančia knygas regintiesiems ir regos negalią turintiems vaikams, sužinojo, kaip kuriamos knygos, kurias galima skaityti skirtingais pojūčiais: lytėjimo, klausos ir netgi uoslės. Ši edukacinė pamoka suteikė ne tik unikalią galimybę pamatyti, kaip kuriamos kvapnios, liečiamos iliustracijos, bet ir tiesiogiai pabendrauti su šias iliustracijas kurti padedančiais neregiais, užduoti klausimus apie jų gyvenimą, kūrybą, pojūčius. Pamoka suteikė žinių apie knygų įvairovę, galimybę pažinti akimis nematomą pasaulį, pajusti jį širdimi. Juk tiek reginčiųjų, tiek neregių pasaulyje širdis kalba viena kalba, tik reikia supratimo, pagarbos ir meilės vieni kitiems.

2c klasės mokiniai dalyvavo leidyklos „Žalias kalnas“ virtualioje pamokoje „Kaip gimsta knygos?“ Buvo be galo smagu iš arčiau susipažinti su dviem žinomomis knygų vaikams kūrėjomis Daiva Čepauskaite ir Audrone Meškauskaite. 2017 m. išleista D. Čepauskaitės eilėraščių knyga „Baisiai gražūs eilėraščiai“ pelnė net tris premijas ir dalyvavo rinkimuose „Metų knyga 2018“. Didelio mokinių susidomėjimo sulaukė „Žalio kalno“ išleista Rasos Joni knyga „Nematomi praradimai“, kur žvelgiant į knygos iliustracijas išryškėja trys skirtingos tikrovės: vienoje yra tai, ką mes įpratę matyti, kitoje – kaip herojus iš tiesų jaučiasi, o trečioje – ko jis norėtų. D. Čepauskaitė ir A. Meškauskaitė parodė ir įdomiai papasakojo, kaip gimsta knygos ir kaip jos atkeliauja iki skaitytojo. Pamokos pabaigoje vaikai galėjo išreikšti savo nuomonę rinkdami viršelį naujai leidžiamai knygai, paskui uždavinėjo klausimus abiems kūrėjoms.

4b klasės mokiniai dalyvavo spaustuvės „Petro ofsetas“ virtualioje pamokoje, kurią vedė dailininkė Inga Dagilė. Ji supažindino mokinius su savo kūriniais, aprodė savo darbo kambarį. Mokiniams kūrėja papasakojo, kaip gimsta knyga, kokių profesijų atstovai prisideda prie knygos gimimo, kokį ilgą kelią nueina knyga, kol pasiekia skaitytoją.

Pradinių klasių mokytojos Daiva Ragažinskienė, Sandra Macijauskienė, Jūratė Tulauskienė

Copyright © 2021 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.