Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Pamokų laikas

1.    8:00-8:45

2.    8:55-9:40

3.    9:50-10:35

4.  10:55-11:40

5.  12:00-12:45

6.  12:55-13:40

7.  13:50-14:35

8.  14:45-15:30

Without fail, there are numerous aspects you perhaps think about remedies. What medications you can order online? Viagra is one of the best-known remedies of all time. What about sexual existence and "propecia"? Apparently "propecia generic" is a very much complicated matter. More information about this question available at "http://finasteride.me/finasteride-dosage.html". Fortunately most of problems with sexual health can be treated. Unfortunately nearly all over-the-counter medications have some kind of dangerous side effects, from headache to death. Without fail, online apothecary can naturally help you for solving your all health difficulties.

Naudingos nuorodos

Dovanokime naujų knygų SAVO bibliotekai!

Knygu kaledos

 

Mieli progimnazijos bendruomenės nariai, jau septintą kartą „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti knygas savo bibliotekai, bibliotekai, kuri yra arčiausiai jūsų.

   „Labai džiaugiuosi, kad žmonėms svarbios „Knygų Kalėdos“, nes tai ir galimybė pradžiuginti savo draugus ir artimuosius, ir galimybė pasidalinti tuo, ką turi“, – apie akciją sakė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė. Prezidentė taip pat pažymėjo, kad džiaugiasi, jog žmonės biblioteką vis dar vertina kaip vietą, kur „galima susikaupti ir sužinoti apie pasaulį, apie gyvenimą, apie draugus ir draugystę“.

Kviečiu prisijungti prie šios  puikios akcijos ir padovanoti progimnazijos bibliotekai naujų knygų.

Reikalingų knygų sąrašą rasite čia:

Akcija vyks iki 2018 metų sausio 6 dienos.

                                                                                 Bibliotekos vedėja

Šimtmečio programavimo valanda

Mokykloms

Lapkričio 25 d. (šeštadienį) 13 val. smalsius ir atvirus 6-14 metų rytojaus kūrėjus kviečiame susiburti Šimtmečio programavimo valandai.

Užsiėmimas Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g.14) vyks kompiuterių klasėje (1 a.).

Pažinsim, švęsim ir programuosim vidinę laisvę nešusius Lietuvos šimtmečio herojus!

Tai – integruota virtuali Lietuvos istorijos, kultūros ir programavimo pamoka visiems 6-14 metų vaikams, kurie Lietuvos bibliotekose ir mokyklose vienu metu spręs mūsų modernios šalies istorijos ir programavimo rebusus, sukurtus Lietuvos menininkų ir technologų.

Šimtmečio programavimo valanda kvies 5000 vaikų visose Lietuvos bibliotekose!

Į užsiėmimą G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje registruokitės tel. 8 616 19 004 arba el.paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Kviečiame!

http://www.pavb.lt/lt/parodos-ir-renginiai/renginiu-anonsai/4440-simtmecio-programavimo-valanda

Piešinių  konkurso laimėtojos

Piesiniu konkurso

   1b klasės mokiniai dalyvavo žurnalo ,,Vakaro žvaigždelė“ organizuotame piešinių konkurse ,,Mano batai“.Organizatoriai dėkojo už gražius piešinius, o UAB ,,Paliūtis“ išrinko dvi nugalėtojas –  Urtę ir Gabiją.  Joms padovanojo  guminių batų porą.

                           1b klasės mokytoja Jūratė

Trijų dienų iššūkis Ventspilyje

1

 

   Rugsėjo mėnesį, išgirdusios apie konkursą „Ventspils IT challenge 2017“, mokykloje susibūrė kelios mokinių komandos, kurios nuotoliniu būdu turėjo siųsti  atliktas užduotis organizatoriams.

   Dėl kelialapio į finalą rungėsi 462 komandos iš 190 įvairių švietimo įstaigų  (Lietuvos, Latvijos ir Estijos). Darbai buvo vertinami skirtingose amžiaus grupėse (1-3 klasės, 4-6 klasės, 7-9 klasės ir 10-12 klasės). Į finalą pakviesta 10 komandų iš 1-3 klasių amžiaus grupės ir po 18 komandų iš kitų amžiaus grupių.

   6a klasės mokinių Gabijos Lalaitės, Gustės Atkočiūnaitės ir Viltės Stasiškytės komanda “SUNNY GROUP” laimėjo kelialapį į finalinį renginį Ventspilyje lapkričio 15-17 dienomis.

   Pirmąją dieną nuvykus į viešbutį, įsikūrus ir pavakarieniavus komandų laukė pirmasis iššūkis – orientacinės varžybos. Visi dalyviai gavo po žemėlapį ir nuotraukose nurodytas vietas, kurias reikėjo surasti per pusantros valandos, jas nufotografuoti ir pateikti konkurso organizatoriams. Svetimame mieste sunku surasti tai, ko nepažįsti, todėl nusprendėme klausti vietinių gyventojų. Gustė drąsiai kalbino žmones ir prašė mums padėti. Džiaugiamės, kad latviai buvo labai draugiški, vienas vyras net nuvedė ir parodė tris objektus. Mūsų komanda pateko į penketuką komandų, suradusių daugiausiai nurodytų vietų.

   Antrasis iššūkis – susipažinimo vakaras. Visos komandos, susirinkusios į Kūrybos centrą, turėjo atlikti įvairias užduotis, kad geriau pažintų viena kitą. Vėliau organizatoriai sumaišė komandas į 20 tarptautinių grupių. Grupės nariai turėjo sukurti pavadinimą, jį užrašyti nelaikydami rašiklio, suvaidinti nurodytą siužetą, nufotografuoti sustabdytą akimirką. Šį kartą Gabijos tarptautinė grupė buvo pripažinta geriausia.

   Antroji diena – konkursų diena. Komandos nuo ryto iki vakaro turėjo atlikti įvairias užduotis kompiuteriu. Mūsų amžiaus grupės komandos turėjo sukurti interaktyvios prezentacijos medžiagą apie naujausius, jaudinančius, įdomius technologijų išradimus, po 3 diplomus I, II ir III vietų laimėtojams. Naudojant STOP kadrų animaciją, iš pačių pieštų arba internete surastų raidžių sukurti 15-25 sekundžių filmuką.

   Kol mokinai triūsė prie kompiuterių, mokytojams Ventspilio aukštojoje mokykloje buvo skaitomos paskaitos apie astronomiją, palydovus ir naujausias technologijas. Dalyvavome puikioje ekskursijoje į Tarptautinį radijo astronomijos centrą, kuriame iš arčiau pamatėme aštuntą pagal dydį pasaulyje radijo teleskopą.

   Vakare Kūrybos centre visų komandų laukė įvairios veiklos: karaokė, stalo žaidimų erdvė, fotosesija, Carnival Youth koncertas, norintieji savo žinias galėjo pasitikrinti atlikdami interaktyvų testą.

   Trečią dieną po pusryčių visos komandos turėjo progą geriau pažinti Ventspilį. Mūsų laukė įvairios ekskursijos: nuvykę į Kurzemes Demo centrą, interaktyviai susipažinome su klimato kaita bei ekologijos problemomis, kaip jų išvengti. Kūrybos centre turėjome puikią progą pamatyti įdomius fizikos eksperimentus, atsipalaiduoti planetariume, išbandyti vairavimo įgūdžius, apžiūrėti robotukus, pamatyti, kaip spausdina 3D spausdintuvas. Livonijos ordino pilyje daugiau sužinojome apie Ventspilio miesto istoriją.

   Apdovanojimų ceremonijoje padėkos raštai buvo įteikti į TOP 10 patekusioms komandoms, tarp jų ir mūsų “SUNNY GROUP”.

2

   Grįžome patyrę daug įspūdžių, daug pamatę ir sužinoję apie Ventspilio miestą, įveikę visus iššūkius, susiradę naujų draugų. Supratome, kad būtina mokytis užsienio kalbų, taikyti informacines technologijas.

IT mokytoja Auksė Stasiškienė

   PAILGINTOS DIENOS  GRUPĖS PIRMOKAI  „ŽAIDĖ DAINĄ“

   2017 metų  lapkričio 15 dieną Panevėžio ,,Saulėtekio“ progimnazijos pailgintos grupės pirmokai  ir Panevėžio miesto moksleivių namų estradinės - kūrybinės vaikų grupės mokiniai  dalyvavo renginyje „Žaidžiame  dainą“. Jį organizavo vyresniosios mokytojos Danguolė Činčienė ir Dalia Gavrilčikienė. Vaikai linksmai vaidino įvairius personažus, šoko, dainavo, improvizavo. Dviejų bendradarbiaujančių grupių veiklą stebėjo pirmokų tėvai, seneliai  bei kiti šeimos nariai.

                                                                                                                 Pailgintos grupės auklėtoja, vyresnioji mokytoja  Danguolė Činčienė

TOLERANCIJOS DIENA


   Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena. Lietuvoje ji minima nuo 2003 metų.
   Mūsų progimnazijos bendruomenė prisijungė prie šių metų pilietinės iniciatyvos „Ištiesk tolerancijos ranką“.
   1-4 klasių mokiniai klasių valandėlių metu lapkričio 13-16 dienomis aptarė žodžio tolerancija reikšmę, papuošė mokyklos erdves šių metų tolerancijos simboliu – rankomis. 6a klasės mokiniai pagamino skrajutes ir dalyvavo Tarptautinei tolerancijos dienai skirtoje akcijoje Panevėžio Laisvės aikštėje. Kiti per dvi pamokas aptarė, kas yra tolerancija, žiūrėjo įvairią vaizdo medžiagą. Dirbdami grupėse, ant A3 formato lapo užrašė žymių žmonių mintis, savo sukurtas sentencijas apie toleranciją ar netoleranciją. Šie plakatai buvo eksponuojami stende „Rankos kuria, rankos griauna“.
   Per penktą pamoką visi dalyvavo edukacinėje programoje „Klezmerių muzika“ – aktų salėje klausėsi grupės „Rakija Klezmer Orkestar“. Penki vaikinai, atliekantys žydų muzikinius kūrinius, nepaliko nė vieno abejingo. Stiprūs balsai, begalinė energija, šiltas bendravimas su klausytojais pakerėjo publiką – mokiniai plojo, trepsėjo, kai kurie mėgino kartu dainuoti, o energingiausieji šoko. Grupės nariai įdomiai pristatė „klezmer“ muziką, instrumentus, žydų tautos muzikines tradicijas.


Mokytoja Diana Jackevičienė

Prevencinis renginys „Veikime kartu“

   Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykla pakvietė mūsų mokinius į svečius, paminėti tolerancijos dieną. Nuvykę 6c klasės mokiniai, kartu su Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos mokiniais, žiūrėjo filmukus apie toleranciją, žaidė žaidimus, dalyvavo kūrybinėje veikloje. Vaikams teko dalyvauti veiklose, kartu su negalią turinčiais vaikais. Toks šiltas bendravimas ir pabuvimas drauge, vaikams paliko didelį įspūdį ir tapo tikru tolerancijos pavyzdžiu. Dalyviai buvo apdovanoti saldžiaisiais prizais ir padėka.

Socialinė pedagogė J. Grižienė

Atšvaitų diena mokykloje

 DSC 6294

   Lapkričio 6 dieną ,,Saulėtekio‘‘ progimnazijoje 8a klasės mokiniai ir klasės auklėtoja Virginija Skukauskienė, minint Nacionalinę atšvaitų dieną Lietuvoje. Siekdami kuo daugiau ir įvairiau propoguoti eismo saugą dalyvavo projekte ,,Saugokime vieni kitus kelyje‘‘
   Nuoširdžiai dėkojame mums talkinusiems ir rėmusiems Lietuvos automobilių kelių direkcijai, bei VĮ kelių prežiūra, Panevėžio padalinio saugaus eismo skyriaus inžinieriui Tadui Brazdžioniui.
   Nuo pat ankstyvo ryto 8a klasės mokiniai apsirengę specialiomis liemenėmis pasitiko mokinius, klausinėjo ir aiškino kaip taisyklingai dėvėti, kur užsisegti atšvaitus, kad vairuotojai pastebėtų pėsčiuosius. Renginio organizatoriai dalijo mokiniams įvairius atšvaitus, žaisliukus, juosteles, vaikiškas liemenes, bei atmintines su patarimais kaip saugiai elgtis kelyje.
   Tikimės, kad Nacionalinės atšvaitų dienos paminėjimas progimnazijoje padės vaikams būti atsargesniais eismo dalyviais.

8a klasės mokinės
Viktorija Gurklytė,
Darija Jagneraitė.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė


   Lapkričio 13 dieną renginiu „AUŠTANT“ prasidėjo Šiaurės šalių bibliotekų savaitė.
   Mūsų mokykla jau ketvirtą kartą įsijungia į šį projektą. Šiaurės šalių bibliotekų savaitė - tai istorijų klausymasis jaukioje žvakių šviesoje, tai nauja literatūra iš Šiaurės, tai įvairios parodos ir kiti renginiai su Šiaurės šalimis susijusiomis temomis.
   Šių metų tema – „Šiaurės salos“, tad skaitymui parinkta suomių rašytojo ir iliustratoriaus
M.Kunno knyga „Lobių sala“.
   Ankstyvą pirmadienio rytą į progimnazijos aktų salę susirinkę mokiniai atidžiai klausėsi Šiaurės bibliotekų savaitės pristatymo, prisiminė, kokios yra Šiaurės šalys. O pasimankštinę kartu su piratais keliavo klausytis istorijos apie lobio paiešką.
   Džiugu, kad į renginį įsijungė ne tik progimnazijos direktorius Algirdas Gedeikis, pavaduotoja ugdymui Loreta Valickienė, mokytojos Edita Šukienė, Živilė Bagušienė, 6d klasės mokiniai Roberta Goštautaitė, Kasparas Adamonis, Patricija Šukytė, Mija Budrevičiūtė, bet ir pradinukų mamos - Jurga Silantjeva ir Daiva Veretinskienė. Smagu, kad mokinių tėvai dalyvauja mokyklos gyvenime.
Šią savaitę vyks ir daugiau renginių, skirtų Šiaurės šalių bibliotekų savaitei.


Bibliotekos vedėja Laima Šikšnienė

KVIEČIAME DALYVAUTI EUROPOS ATLIEKŲ MAŽINIMO SAVAITĖJE

atlieku mazinimo savaite

   Europos atliekų mažinimo savaitės renginiai šiemet vyks lapkričio 18–26 dienomis. Šių metų šūkis „SURASK NAUJĄ GYVENIMĄ“. Mūsų mokykla taip pat įsijungė į šią akciją.
   Kviečiame visas klases kurti iš atliekų žaislus, paveikslus ir kitokius gaminius. Mokinių suklurti darbai nuo š.m. lapkričio 24 dienos bus eksponuojami II a. fojė. Sukurtus darbus iki lapkričio 24 dienos nešti į 32 kabinetą.
Geriausi darbai bus apdovanoti padėkomis ir prizais.

Copyright © 2017 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.