Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

„Artimieji Rytai tavo mokykloje“

image00038

   Rugsėjo – gruodžio mėn. mūsų mokykla įsijungė į naują projektą ,,Artimieji Rytai tavo mokykloje“. Tai mokykloms skirtas edukacinis projektas, skatinantis domėjimąsi Artimaisiais Rytais bei formuojantis tinkamą šio regiono kultūrų pažinimą, atsiribojant nuo viešojoje erdvėje kuriamų stereotipų, ir padedantis vaikams bei jaunimui suprasti, kad skirtingų kultūrų pažinimas šiuolaikiniame globaliame pasaulyje yra neišvengiamas. Juk mokiniai kartu su tėveliais atostogų metu aplanko vis daugiau  šalių, tarp jų ir Artimųjų Rytų kraštus. Devynių Lietuvos mokyklų, dalyvavusių projekte, mokiniai atskleidė, jog net 80 procentų norėtų daugiau sužinoti apie Artimuosius Rytus, jų istoriją, kultūrą bei papročius.

   2019 metų spalio mėnesį mūsų mokykloje lankėsi Japonijos mokinių ir visuomenės atstovų delegacija, pateikusi  savitą pamoką apie jaunimo gyvenimą ir siekius šioje šalyje.

   Gruodžio 18 dieną „Saulėtekio“ progimnazijos delegacija dalyvavo iškilmingame 2019 m. projekto veiklų apibendrinimo renginyje Vilniaus universitete, dalyvaujant 5 valstybių mokslo ir diplomatijos atstovams. Už puikius kūrybinius darbus, demonstruotus Vilniaus  universitete,  mūsų mokyklos 7c ir 8a klasių mokiniai buvo paskatinti premijomis bei dovanomis.

   Ir šiemet, 2020 metais, projekto koordinatoriai dalyvaujančiose mokyklose vykdys integruotų pamokų programą, interaktyvias veiklas, edukacinių žaidimų forma skatins diskutuoti probleminiais klausimais, susijusiais su tarpkultūrine komunikacija. Projektą koordinuoja kvalifikuota Artimųjų Rytų specialistų komanda iš Vilniaus universiteto Azijos ir tarpkultūrinių studijų instituto, dirbanti su jaunais žmonėmis.

 Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Gasiūnienė

 

Paroda „Lautstark  – jaunimo muzika iš Vokietijos“

Goethe’s institutas siūlo mokykloms, universitetams ir bibliotekoms galimybę nemokamai pasiskolinti įvairias plakatų parodas. Šios parodos pristato vokiečių kalbą ir kultūrą. Parodą papildo medžiaga, skirta spausdinti, arba užduotys, kurias galima atlikti internete. Nesvarbu, ar tu tik pradedi mokytis vokiečių kalbą ar esi jau gerokai pažengęs, ar tai reikalinga mokyklai ar suaugusiųjų švietimui – mokytis su muzika visada smagiau. Plakatų paroda „Lautstark – jaunimo muzika iš Vokietijos“ pristato menininkus ir muzikos tendencijas iš Vokietijos. Dainų tekstai suteikia daugybę galimybių kalbėti ir diskutuoti vokiečių kalbos pamokoje. Parodą sudaro 14 pakabinamų A1 formato plakatų ir vienas kompaktinis diskas su 15 populiariausių dainų.

Nuo sausio 7 dienos pirmame mūsų mokyklos aukšte, prie vokiečių kalbos kabineto, atidaryta paroda „Jaunimo muzika iš Vokietijos“. Dvi savaites koridoriuje skambės populiarios jaunimo dainos, o labiausiai patikusią išrinks aštuntų klasių mokiniai, kurie ją skaitys, išvers į lietuvių kalbą, aptars ir dainuos vokiečių kalbos pamokose. Paroda veiks dvi savaites.

Vokiečių kalbos mokytoja Daiva Gedeikienė

Muzika suartino „Saulėtekio“ progimnazijos bendruomenę

 

   Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos muzikos mokytoja ir mokiniai teikė paraišką dalyvauti „X faktoriaus“ ir „Norfos“ organizuotoje socialinėje iniciatyvoje „Muzika suartina“ ir tapo jos nugalėtojais. Mums atiteko akcijos prizas – suremontuota klasė ir muzikos instrumentai, prizo vertė – 14500 eurų. Mokiniai laimingi – įdėta daug pastangų: buvo mokomasi groti puodeliais, repetuojama, vaikai patys filmavo ir montavo filmuką. Už šį mokinių video balsuota, agituota, dalintos skrajutės, piešti plakatai... Mokinių pastangos, didžiulis noras turėti naują muzikos klasę, tikėjimas savimi ir visa mokyklos bendruomene išpildė vaikų svajonę – prieš pat šventes jie gavo dovanų atnaujintą ir muzikos instrumentais aprūpintą klasę. Vaikai, pirmą kartą įžengę į suremontuotą klasę, plojo rankomis ir krykštavo. Kartu su juos aplankiusiais „X faktoriaus“ finalininkais Titu ir Benu bei teisėju Sauliumi Urbonavičiumi – Samu iškart išbandė naujus instrumentus: grojo, dainavo, improvizavo. Kai Samas pakvietė vaikus į „X faktoriaus“ filmavimą, jie šokinėjo iš džiaugsmo. Į filmavimą važiavome su plakatais: „Ačiū Norfai ir XF“ ir „Mes už Titą ir Beną“. Įspūdžiai po filmavimo – žodžiais nenusakomi.

   Dabar saulėtekiečių tikslas – sukurti mokyklos muzikos grupę. Kai turi svajonę ir jos sieki,  ji visada išsipildo.

Muzikos mokytoja Marta Putnikė

       

 

 knygu kaledos

 

„Saulėtekio“ progimnazijos bibliotekai reikalingų knygų sąrašas: 

 1. Daiva Čepauskaitė. Baisiai gražūs eilėraščiai, Žalias kalnas, 2017.
 2. Marius Marcinkevičius. Draugystė ant straublio galo, Tikra knyga, 2017.
 3. Violeta Palčinskaitė. Eilėraščiai iš namų, Tyto alba, 2017.
 4. Jurga Vilė, dailininkė Lina Itagaki. Sibiro haiku, Aukso žuvys, 2017.
 5. Ransom Riggs. Kiaurymių miestas. „Ypatingų vaikų namų“ tęsinys. Alma littera
 6. R.Sepetys. Druska jūra, Alma litera.
 7. T.Dirgėla. Domas ir Tomas. Virėjos Irenos byla, Tyto alba, 2018.
 8. T.Dirgėla. Domas ir Tomas. Saldainių kiosko byla, Tyto alba, 2018.
 9. T.Dirgėla. Domas ir Tomas. Dingusios knygos mįslė. Tyto alba, 2019.
 10. D.Opolskaitė. Užraktas, Tyto alba, 2018.
 11. J.Green. Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos, Alma littera, 2018.
 12. Lucy Maud. Montgomery Anė iš salos, Alma littera, 2018.
 13. Robert Louis Stevenson. Lobių sala, Nieko rimto, 2016.
 14. Jessica Townsend. Nevermūras  Morganos prakeiksmas ir Vunderio draugija, Alma littera, 2018.
 15. Erich Kastner. Dvynukės, Alma littera.
 16. Lina Žutautė. Kniūkiai, arba dingusių kojinių paslaptis, Alma littera, 2018.
 17. Lina Žutautė. Netvarkos nykštukas ir netikėtas svečias, Alma littera, 2018.
 18. Maria Parr. Vaflinės širdelės. Alma littera, 2018.
 19. Rebeka Una. Labas, aš Tadas 2dalis. Alma littera,2018.
 20. V.Žilinskaitė. Kintas, Alma littera, 2016.
 21. K.Binkis. Atžalynas.
 22. Selma Lagerlöf. Portugalijos karalius.
 23. J.Degutytė. Pelėdžiuko sapnas.
 24. M.Vainilaitis. Bruknelė.
 25. J.M.Barrie Piteris Penas ir Vendė, Nieko rimto, 2018.
 26. Kate DiCamillo Pasaka apie Desperą, Nieko rimto, 2015.
 27. C.Thompson. Tvanų šeimynėlė. Smagi mokykla, Nieko rimto, 2019.
 28. Ch. Dickens. Kalėdų giesmė, Nieko rimto, 2016.
 29. L.Žutautė Kakė Makė ir draugystės šluota, Alma litera, 2019.
 30. G.Kincaid Kalėdų bičiulis, Nieko rimto, 2019.

Mūsų svečiai – Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mokiniai

   Gruodžio 2 dieną į „Saulėtekio“ progimnaziją atvyko Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mokiniai. Jie mūsų aštuntokams pristatė muzikinio ir dailės ugdymo programas. Atuntokai jas stebėjo susidomėję, nes pavasarį, palikdami progimnaziją, jie turės rinktis tolesnį mokymosi kelią. Dėkojame svečiams  už savo gimnazijos pristatymą ir nuotaikingą programą.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui J.Anilionienė

Copyright © 2020 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.