Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

 knygu kaledos

 

„Saulėtekio“ progimnazijos bibliotekai reikalingų knygų sąrašas: 

 1. Daiva Čepauskaitė. Baisiai gražūs eilėraščiai, Žalias kalnas, 2017.
 2. Marius Marcinkevičius. Draugystė ant straublio galo, Tikra knyga, 2017.
 3. Violeta Palčinskaitė. Eilėraščiai iš namų, Tyto alba, 2017.
 4. Jurga Vilė, dailininkė Lina Itagaki. Sibiro haiku, Aukso žuvys, 2017.
 5. Ransom Riggs. Kiaurymių miestas. „Ypatingų vaikų namų“ tęsinys. Alma littera
 6. R.Sepetys. Druska jūra, Alma litera.
 7. T.Dirgėla. Domas ir Tomas. Virėjos Irenos byla, Tyto alba, 2018.
 8. T.Dirgėla. Domas ir Tomas. Saldainių kiosko byla, Tyto alba, 2018.
 9. T.Dirgėla. Domas ir Tomas. Dingusios knygos mįslė. Tyto alba, 2019.
 10. D.Opolskaitė. Užraktas, Tyto alba, 2018.
 11. J.Green. Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos, Alma littera, 2018.
 12. Lucy Maud. Montgomery Anė iš salos, Alma littera, 2018.
 13. Robert Louis Stevenson. Lobių sala, Nieko rimto, 2016.
 14. Jessica Townsend. Nevermūras  Morganos prakeiksmas ir Vunderio draugija, Alma littera, 2018.
 15. Erich Kastner. Dvynukės, Alma littera.
 16. Lina Žutautė. Kniūkiai, arba dingusių kojinių paslaptis, Alma littera, 2018.
 17. Lina Žutautė. Netvarkos nykštukas ir netikėtas svečias, Alma littera, 2018.
 18. Maria Parr. Vaflinės širdelės. Alma littera, 2018.
 19. Rebeka Una. Labas, aš Tadas 2dalis. Alma littera,2018.
 20. V.Žilinskaitė. Kintas, Alma littera, 2016.
 21. K.Binkis. Atžalynas.
 22. Selma Lagerlöf. Portugalijos karalius.
 23. J.Degutytė. Pelėdžiuko sapnas.
 24. M.Vainilaitis. Bruknelė.
 25. J.M.Barrie Piteris Penas ir Vendė, Nieko rimto, 2018.
 26. Kate DiCamillo Pasaka apie Desperą, Nieko rimto, 2015.
 27. C.Thompson. Tvanų šeimynėlė. Smagi mokykla, Nieko rimto, 2019.
 28. Ch. Dickens. Kalėdų giesmė, Nieko rimto, 2016.
 29. L.Žutautė Kakė Makė ir draugystės šluota, Alma litera, 2019.
 30. G.Kincaid Kalėdų bičiulis, Nieko rimto, 2019.

Būsimų pirmokų tėvelių žiniai

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija kviečia būsimų pirmokų tėvelius į  susirinkimą, kuris įvyks gruodžio 11 dieną 18.00 val. mokyklos aktų salėje.

Maloniai laukiame Jūsų!

 pirmokai

 

LR SEIME ĮTEIKTI EDINBURGO HERCOGO APDOVANOJIMAI


Š. m. lapkričio 21 d. LR Seimo Kovo 11-osios Akto salėje įvyko Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos (toliau – DofE) ceremonija. Jos metu 90 jaunuolių iš visos Lietuvos buvo apdovanoti aukso, sidabro ir bronzos lygio apdovanojimais. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius įteikė 4 aukso ženklelius, išskirtinai pagerbdamas ilgiausiai ir atkakliausiai programoje dalyvavusius DofE programos dalyvius. Dar 3 sidabro ir 83 bronzos ženklelius įteikė Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Brian Olley ir DofE Lietuva vadovė Inga Naujalė.

Panevėžio ,,Saulėtekio“ progimnazijos DofE dalyvei Gintarei Motiekaitytei buvo įteiktas bronzos ženklelis. Gintarė džiaugiasi pagaliau įveikusi visus išsikeltus asmeninius tikslus.

Apdovanojimus gavę jauni žmonės, siekdami jiems patiems asmeniškai prasmingų bei įdomių tikslų, skyrė ne mažiau kaip 6 mėnesius  aktyviai fizinei veiklai (bėgiojo, plaukiojo, žaidė tenisą, tinklinį, važiavo dviračiais, jodinėjo arkliais, šoko, užsiėmė joga) skyrė laiko naujo ar jau turimo įgūdžio lavinimui (piešė, fotografavo, grojo, kūrė vaidmenis, video, rūbų eskizus, mokėsi gaminti valgyti, skaitė, mokėsi užsienio kalbų , aktyviai savanoriavo (padėjo seneliams, beglobiams gyvūnams, vedė užsiėmimus vaikams, organizavo renginius)  bei dalyvavo žygiuose gamtoje.

DofE programa  yra pasaulyje gerai žinoma neformaliojo ugdymo, savęs tobulinimo programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų ir įgyvendinama daugiau nei 130 pasaulio šalių.  Programos dalyviai patys pasirenka tobulėjimo sritis, išsikelia tikslus ir atkakliai jų siekia. Tokiu būdu jauni žmonės geriau pažįsta save, pasitiki savimi ir įgyja gyvenimui reikalingų įgūdžių. DofE programos tarptautinius sertifikatus bei pasiekimus atspindinčius ženklelius vertina tarptautinių kompanijų personalo atrankos specialistai.

NMA matematikos olimpiados iššūkiai

DSC 1680

Šių metų lapkričio 30 dieną apie 500 visos Lietuvos 5 – 8 kl. mokinių susitiko Kaune, kad išsiaiškintų, kurie iš jų matematines mįsles gvildena geriausiai. Čia vyko Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) organizuota matematikos olimpiada. Ši olimpiada jau septintoji. Savo jėgas išbandė bei nepabūgo didelės konkurencijos ir mūsų mokyklos mokiniai: Gabrielius Saulius (6d kl.), Tauras (6d kl.), Mindaugas (6a kl.), Dovydas ( 6c kl.), Jalil Abdul (7c kl.). Po įtempto darbo sprendžiant sudėtingas užduotis mokiniai dalyvavo įdomiosios  matematikos veiklose. Mokinius lydėjo ir palaikė mokytojos Daiva Žemaitienė, Reimonda Čiplytė bei mokinių tėveliai.

Norint protą išlaikyti veržlų, tikslų ir imlų, reikia nuolatos jį treniruoti. Vienas iš būdų moksleiviams palaikyti sveiką ir aštrų protą – draugauti su matematika. Linkime sėkmės šios olimpiados dalyviams tolimesnėse veiklose ir kviečiame ateityje prisijungti prie jų ir kitus mokinius. 

                                                                                      Matematikos mokytoja Daiva Žemaitienė

Tėvų klubo  ,,Mes galim…“ veiklos „Saulėtekio“ prigimnazijoje

Lapkričio 28 – osios vakare „Saulėtekio“ progimnazija neįprastai šurmuliavo, nes moksleiviai kartu su savo tėveliais susirinko išbandyti naujų įvairių veiklų. Šios tėvų klubo „Mes galim...“ veiklos vyksta jau ne pirmus metus ir yra finansuojamos iš Neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projekto ,,Drauge mes galime“ .

Technologijų mokytojos Vitalijos Balčiūnienės kabinete tėveliai kartu su savo vaikais gamino kalėdinius žaisliukus, kuriais bus papuošta mokyklos Kalėdų eglutė. 23 kabinete vyko patyriminis dailės terapijos užsiėmimas, kurį vedė mokyklos socialinė pedagogė Vaida Zibaie. Klausydamiesi ramios muzikos tėveliai kartu su vaikais tapė paveikslus ir taip išsakė savo jausmus, o užsiėmimo pabaigoje aptarė, kaip jiems sekėsi. Grojant relaksacinei muzikai 1 – 4 klasių mokiniai kartu su mamomis 20 kabinete išbandė Dzen raizgymą. Čia vyko piešimo – meditacijos užsiėmimas, kurį vedė mokyklos psichologė Virginija Gugaitė ir mokytoja Svetlana Dambrauskienė. Pradinukų mamos džiaugėsi, kad užsiėmimo metu atsipalaidavo, pabėgo nuo kasdienybės, pajuto ramybę. O sporto salėje tylos ir ramybės nebuvo, nes čia vyko linksmosios estafetės, kuriose dalyvavo 5 – tų klasių mokiniai ir jų tėveliai. Komandas ir sudarė: vienas tėtis ar mama ir jų vaikas. Daugybę gerų emocijų sukėlė originalios, dar nė karto neišbandytos rungtys: varyti mažą kamuoliuką per kliūtis, tėveliai rankomis turėjo pernešti savo vaikus, žaidžiant tinklinį kamuolį reikėjo permesti ne rankomis, o su medžiagos skiaute (manome, kad išradome naują sporto rūšį – „skiautinis tinklinis“). Jei penktokui pralįsti pro gimnastikos lanką paprasta ir lengva, tai dažnas tėtis ar mama susidūrė su iššūkiu. Nors nugalėtojų taure apdovanota 5a klasė, bet visi dalyviai buvo laimingi, kad puikiai praleido laiką ir sukaupė daugybę teigiamų emocijų.

Visos šios veiklos parodė, jog veikiant kartu atsiranda labai stiprus bendrystės jausmas, o teigiamos emocijos visada nutiesia kelią į savitarpio supratimą ir sutarimą. Gerai praleistas laikas visus nuteikė optimistiškai, tad išsiskirdami veiklų dalyviai išreiškė norą susitikti ir kitais metais, kad meditaciniai užsiėmimai suteiktų ramybę prieš didžiąsias šventes, o pralaimėję linksmųjų estafečių dalyviai – kad pakovotų ir laimėtų taurę.

Mokytoja Laima Dargužienė

Skaityti daugiau...

Šaunuolė Ana

74974796 573020823453727 6356346298643251200 n77053393 425141204832460 750029988576624640 n76647911 716029758906734 4994672976675733504 n

   Lapkričio 4–15 dienomis 1–12 klasių mokiniai dalyvavo 16–ajame informatinio mąstymo konkurse „Bebras“.  Iš viso konkurse dalyvavo  43555 dalyviai, iš jų aktyviausi 5–7 klasių ir 9-10 klasių mokiniai. Mūsų progimnazijos 1–7 klasių mokiniai taip pat išbandė savo jėgas, sprendė sunkias, painias ir įdomias logines užduotis. Vieniems mokiniams jos pasirodė per sunkios, o kitiems per lengvos. O štai 4a klasės mokinė Ana,  aplenkusi visus Lietuvos ketvirtokus ir surinkusi 180 taškų, užėmė I vietą. Tai pats auščiausias mūsų mokyklos mokinių pasiekimas šiame konkurse. Ana nuo pirmos klasės domisi informacinėmis technologijomis, robotais, daile, lanko būrelius ne tik mokykloje, bet ir mieste. Linkime Anai nesustoti ir siekti naujų pergalių.

IT mokytoja A.Stasiškienė

Vaižganto kūrybos deimančiukai“

received 782695258821175

    Lapkričio 27 dieną 3b klasės mokinė Urtė ir 4b klasės mokiniai – Gabija, Smiltė, Dovydas – dalyvavo Panevėžio V. Žemkalnio gimnazijoje vykusiame respublikiniame 1 – 4 klasių mokinių kūrybinių darbų „Vaižganto kūrybos deimančiukai“ parodos atidaryme, darbų autorių apdovanojime. Šio konkurso tikslas – skatinti mokinius domėtis lietuvių literatūros klasiko Juozo Tumo – Vaižganto kūryba vaikams ir rašytojo sukurtus vaizdus perteikti panaudojant vizualųjį meną. Panevėžio V. Žemkalnio gimnazijos direktorius Artūras Totilas padėkojo mokiniams už dalyvavimą ir įteikė asmenines padėkas. 

Pradinio ugdymo mokytoja Diana Petrauskienė

Copyright © 2019 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.