Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Kaip išvengti pavojų?


   Nors Antrasis pasaulinis karas baigėsi prieš daugelį metų, bet vis dar primena apie save... Spalio 16 dieną 3b klasės mokiniai dalyvavo mokymuose „Sprogmenys šalia mūsų. Kaip išvengti pavojų?“. Asociacijos „Karo palikimo grėsmės prevencija“ vadovas, išminuotojas Arūnas Janušonis paaiškino mokiniams, kaip atpažinti sprogmenis, kokia jų klasifikacija, ką reikia daryti įtarus, kad žemė užteršta sprogmenų. Mokiniai sužinojo, kuriose Lietuvos vietovėse jų dažniausiai aptinkama, kad nuo 1991 m. Lietuvoje neutralizuota net per 80 tūkstančių sprogmenų! Linksmiausia mokymų dalis buvo pratybos mokyklos teritorijoje – „saldžiųjų minų“ paieška metalo detektoriumi.


Pradinių klasių mokytoja Jūratė Tulauskienė

 Pasibaigus akcijai, skirtai paremti beglobius gyvūnus


   Ačiū tiems, kas išgirdo mus ir paaukojo gyvūnams, kurie neturi mylinčio šeimininko. Smagu, kad tiek daug atjaučiančių ir gerų širdžių.


   Dėkojame 1b, 1c, 2a, 2b, 2d, 3a, 3b,3c, 4a, 4b, 4d, 5c, 6a, 6b, 6c, 7c klasių mokiniams, progimnazijos direktoriui A.Gedeikiui, mokytojoms: D.Gedeikienei, E.Rūkštelienei, D.Lebedevienei, L.Dargužienei, E.Banevičienei, J.Dugnienei, valytojai D.Varnienei.

   Panevėžio miesto gyvūnų globos centras „Gyvybės stotelė“ nuoširdžiai dėkoja už tokią pagalbą. Bet kuris mūsų atneštas daiktas ar paaukoti pinigėliai jiems labai reikalingi.

Akcijos iniciatorės, mokytojos Deimantė, Edita ir Jurgita

 

Pasaulinė psichikos sveikatos diena

   Spalio 10 d. minėjome pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Ta tema mokykloje vyko klasės valandėlės, su vaikais kalbėta apie emocinę savijautą. Pertraukų metu mokiniai aktyviai įsitraukė į veiklas: žymėjo „Jausmų termometrą“, pildė „Dėkingumo žurnalą“, dabino sienas „Džiaugsmo drugeliais“. Dieną užbaigėme linksma „Geros nuotaikos diskoteka J“.

Socialinės pedagogės Vaida Zibaie, Jolita Grižienė

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro projektas „Saulėtekio“ progimnazijoje


   Mūsų progimnazijoje vykdomas Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro projektas „Sveikos gyvensenos ambasadoriai“. Projektas finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Projekto tikslas – formuoti mokinių sveikos gyvensenos supratimą, skatinant juos pačius tapti atsakingus už savo sveikatą. Projekto uždaviniai: formuoti mokslu pagrįstas žinias apie sveiką mitybą, didinti suvokimą apie fizinio aktyvumo konkrečią įtaką sveikatos rodikliams gerinti ir ligų prevencijai.
   2019m. spalio mėnesio 10 dieną Panevėžio miesto „Saulėtekio“ progimnazijoje 6d klasėje lektorė Reda Mocevičienė skaitė paskaitą „Sveika, subalansuota mityba“.Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą, Rima Leikienė

Tojohašio moksleivių delegacija „Saulėtekyje“

DSC 3632

2019 metų birželio 27 dieną Panevėžyje viešėjo Japonijos ambasadorius J.E. Širo Yamasaki, Japonijos Tojohašio miesto oficialios delegacijos vadovas, miesto meras Koiči Sahara bei Tojohašio miesto gyventojų delegacija, vadovaujama Tarptautinės asociacijos prezidento Takajoši Matsui.

Tojohašis yra Japonijos miestas Honsiu salos pietuose, į pietryčius nuo Nagojos, prie Ramiojo vandenyno. Jame gyvena apie 370 000 gyventojų. Tai jūrų uostas, iš kurio daugiausiai išvežami automobiliai. Mieste išvystyta mašinų gamyba, medienos, metalo apdirbimo, chemijos, tekstilės (šilko, medvilnės), maisto pramonė.

Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas pasirašė Panevėžio ir Tojohašio miestų draugystės ir bendradarbiavimo sutartį. Tai 15-oji Panevėžio partnerystės sutartis ir pirmoji su užsienio partneriu Azijoje. Numatyta bendradarbiauti mokslo, kultūros, švietimo, sporto, aplinkosaugos ir turizmo srityse. Buvo sutarta, kad spalio mėnesį Panevėžyje viešės Tojohašio moksleivių delegacija.

Laikas prabėgo greitai. Šią savaitę mūsų mieste iš Japonijos Tojohašio miesto vieši 23 mokiniai ir 5 lydintys asmenys. Japonijos delegacija lankėsi miesto savivaldybėje, vyko į Anykščius, aplankė Arklio muziejų. Delegacijos atstovus priėmė trys Panevėžio mokyklos: „Saulėtekio“ progimnazija, „Vyturio“ progimnazija ir K.Paltaroko gimnazija. Vaikus lydintys asmenys apgyvendinti „Romantic“ viešbutyje, o mokiniai – panevėžiečių šeimose. Po du japonų moksleivius savo namuose apgyvendino ir trys mūsų mokyklos 7b klasės šeimos – Monkeliūnai, Sargautai bei Purvėnai.

Ketvirtadienį mūsų mokykloje lankėsi 8 svečiai. Jie apžiūrėjo mokyklą, dalyvavo jiems skirtame koncerte ir susitiko su mokinių parlamento nariais. Šiandien vyks atsisveikinimo vakaras, rytoj delegacija aplankys Vilnių, poryt išskris į namus. Geros kelionės, mieli naujieji draugai!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Gasiūnienė

 

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro projektas „Saulėtekio“ progimnazijoje


   2019 m. rugsėjo mėnesį „Saulėtekio“ progimnazijoje startavo Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro projektas „Sveikos gyvensenos ambasadoriai“. Projektas finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.
Rugsėjo 24 d. ir 26 d. į „Saulėtekio“ progimnazijos sporto salę susirinko „Aktyvios savaitės“ dalyviai. Renginį organizuoti padėjo fizinio ugdymo mokytojai – Milda Masilionytė ir Mindaugas Barzdenis. Komandas palaikė ir joms sėkmės linkėjo gausus būrys aistruolių. Puikios nuotaikos ir gerų rezultatų savo auklėtiniams linkėjo iš sporto salės balkono žaidimą stebėjusios klasių vadovės.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą, Rima Leikienė

 

Įvyko mokinių parlamento rinkimai

parlamentas 2019

   Rugsėjo 27 dieną 5 – 8 klasių mokiniai išrinko mokyklos mokinių savivaldos instituciją – mokinių parlamentą. Mokiniai pasinaudojo savo teise ir laisve, kad išrinktų atstovus, kurie savanoriškai priims mokinių bendruomenei reikšmingus sprendimus, spręs aktualius klausimus, organizuos mokinių veiklą mokykloje.
Į mokyklos mokinių parlamentą išrinkti: Urtė Burkauskaitė (5a kl.), Pijus Šukys (5c kl.), Rugilė Baranausklaitė (6a kl.), Mėja Reingardtaitė (6d kl.), Justina Jonušaitė (7a kl.), Ugnė Lukoševičiūtė (7c kl.), Saulė Monkeliūnaitė (7b kl.), Neilas Motekaitis ( 8c kl.) ir Rokas Daugėla ( 8d kl.).

Copyright © 2019 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.