Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Pamokų laikas

1.    8:00-8:45

2.    8:55-9:40

3.    9:50-10:35

4.  10:55-11:40

5.  12:00-12:45

6.  12:55-13:40

7.  13:50-14:35

8.  14:45-15:30

Without fail, there are numerous aspects you perhaps think about remedies. What medications you can order online? Viagra is one of the best-known remedies of all time. What about sexual existence and "propecia"? Apparently "propecia generic" is a very much complicated matter. More information about this question available at "http://finasteride.me/finasteride-dosage.html". Fortunately most of problems with sexual health can be treated. Unfortunately nearly all over-the-counter medications have some kind of dangerous side effects, from headache to death. Without fail, online apothecary can naturally help you for solving your all health difficulties.

Naudingos nuorodos

Spalis. Bursa. Projektas GAME.

   Rodos, tik išlydėjome svečius iš Lietuvos, o jau į naują projekto etapą pakvietė kolegos iš Turkijos. Mes, penkios „Saulėtekio“ progimnazijos mokytojos (Z. Girdvainienė, V. Gugaitė, D. Lebedevienė, V. Lizdenienė, V. Žičkaitė), nuo spalio 14 iki 20 dienos viešėjome Bursos mieste, dalinomės pedagogine patirtimi su mokytojais iš Graikijos, Ispanijos, Prancūzijos, Vengrijos ir Turkijos. Darbotvarkė buvo kupina ne tik informacijos apie žaidimus kaip ugdymo metodą, bet ir naudingų praktinių užsiėmimų, nuoširdžių pašnekesių kavos pertraukėlių metu. Turėjome puikią progą apžiūrėti Orhan Tezcan pradinę mokyklą, pabendrauti su jos mokiniais, pedagogais. Buvo surengti dalykiniai susitikimai su Turkijos Švietimo ministerijos atstovais,  Bursos Švietimo skyriaus vedėju, kaimyninių mokyklų direktoriais. Po GAME  projekto veiklų šeimininkai maloniai kvietė susipažinti ne tik su Bursos miesto, bet ir Izmiro istorinėmis, kultūrinėmis, architektūrinėmis įžymybėmis, dalyvauti edukaciniuose keramikos dekoro ir lėlių teatro Karagioz užsiėmimuose. Savaitė – lyg viena žavinga akimirka. Taip būtų galima apibūdinti šią nuostabią projektinės GAME veiklos atkarpą.

V. Lizdenienė

G.A.M.E. - ŽAIDŽIAME PASAKĄ


   Tarptautinio projekto G.A.M.E. veiklos nesustoja. Nuo rudens prasidėjo antri darbo metai. Dar viešėdami Panevėžyje G.A.M.E. dalyviai nusprendė, kokios užduotys turės būti atliktos rugsėjį. Vos prasidėjus mokslo metams, pradinių klasių mokytojos, taikydamos kubo metodą, užkrėtė savo mokinius patrauklia veikla – žaidžiant sukurti pasaką.
   Trečiokai ir ketvirtokai žaisdami mėtė kubelius, kurių sienelės buvo papuoštos paveikslėliais. Burtai lėmė veikėją, veiksmo vietą, laiką, o pasakos siužetą teko sukurti patiems mažiesiems žaidėjams. Vaikai smagiai padirbėjo: buvo parašyta nemažai įdomių pasakaičių. Kai kurie rašto darbeliai buvo trumpučiai, o kai kurie - išplėstos stebuklinės pasakos pavyzdžiai. Visi rašinėliai buvo atiduoti skaitytojų teismui, o geriausiu išrinktas 4c klasės mokinio Augusto Vireliūno kūrybinis darbas.
   Pradinukų korpuso trečio aukšto sieną papuošė ne tik įspūdingi rašto darbai, bet ir dar vienos užduoties rezultatai. Perskaitę pasakas, vaikai jas iliustravo. Dabar šalia pasakaičių parodėlės puikuojasi ir piešiniai, kuriuose pavaizduoti kūrinių veikėjai skirtingose situacijose. Garbingiausioje vietoje – iliustracijų konkurso nugalėtojo Vėjo Paurio iš 4c piešinys.
   Beje, vaikams buvo daug džiaugsmo, kai pasakų kubo žaidimo nugalėtojus pasveikino ir apdovanojo progimnazijos direktorius. O mokytojos buvo paprašytos metodinio susirinkimo metu pristatyti šį įdomų žaidimą, lavinantį mokinių kūrybingumą.


Vilija Lizdenienė

Projekto  „Žaidimas kaip mokymosi metodas“ dalyvių susitikimas Lietuvoje

   Visi metų laikai Lietuvoje savaip įspūdingi. Vasarą žavimės Baltijos bangomis, šeimų atostogomis prie ežerų. Rudeninį liūdesį išvaiko degančios krintančių lapų spalvos, porelių pasivaikščiojimai ilgais parkų takais. Žiemą grožimės vaikų, žaidžiančių sniego karą, krykštavimu, šerkšnotais augalais ir tvoromis. Pavasaris – bene pats gražiausias metų laikas - papuošia gamtą žiedais, šimtais žalių atspalvių, o žmones – naujomis viltimis, netikėtumais, svajonėmis. Tuomet labai gera keliauti, susipažinti, ieškoti naujovių.

   Saulėtekio“ progimnazijoje šis pavasaris gausus projektų, suteikiančių puikią galimybę bendradarbiauti, plėsti draugų ratą. Vien gegužę peržvelgę galime didžiuotis nemenkais darbais. Štai mėnesio pradžioje įvyko penkių dienų Erasmus + projekto ,,Green Europe” partnerių susitikimas, pabaigęs dvejų metų trukmės įspūdingus darbus. Už gamtosauginę veiklą mokykla apdovanota Žaliąja vėliava, kuri progimnazijos direktoriui A. Gedeikiui buvo įteikta gegužės 18 d. O priešpaskutinę šio mėnesio savaitę sulaukėme dar vienų svečių -Erasmus+ projekto ,,Game as a method of education” (,,GAME” - ,,Žaidimas kaip mokymosi metodas”) dalyvių iš Graikijos, Ispanijos, Prancūzijos, Turkijos ir Vengrijos.

   Nuo praeitų metų rugsėjo pradėtas bendras darbas (koordinatorė – V. Gugaitė) jau buvo sutelkęs skirtingų šalių pedagogus įvairioms veikloms Prancūzijoje ir Graikijoje.  Stebėjome kolegų pamokas, aptarėme žaidimų svarbą ugdymui ir ugdymuisi, analizavome vadovėlius, svarstydami galimybes taikyti žaidybines veiklas. Kai grįžome pasisėmę patirties, dalinomės įspūdžiais, balandžio mėnesį vedėme integruotas atviras pamokas (Ž. Raščiuvienė, V. Lizdenienė 2c klasėje, o R. Plėtienė, V. Žičkaitė – 3c), skirtas miesto pedagogams. Užsiėmimai su naujovėmis, su įdomiais žaidybiniais elementais davė naudos ir mokiniams, ir pedagogams.

   Dabar šešiašalio ,,GAME“ projekto mokytojus mielai pasikvietėme į Lietuvą. Gegužės 21-oji –dalyvių susitikimo Panevėžyje, ,,Saulėtekio“ progimnazijoje, diena. Laukėme, ruošėmės, iškilmingai priėmėme su duona ir druska, su pradinių klasių mokinukų koncertu. Po to aprodėme mokyklą, kuri svečius stebino ir džiugino turtingais kabinetais, estetiniu klasių vaizdu, technologijų taikymo galimybėmis bei linksmais, labai mėgstančiais žaisti vaikais. Veiklos programa buvo sudaryta taip, kad projekto dalyviai galėtų susipažinti ne tik su progimnazijoje taikomais žaidybiniais mokymo metodais, bet ir dalyvautų edukacinėse veiklose už mokyklos ribų. Pirmadienio popietinis laikas mūsų užsienio draugams turiningai prabėgo Niūronyse (Anykščių raj.),mokantis tradicinių aukštaitiškų žaidimų, kepant ruginę duoną, gėrintis nuostabia mūsų šalies gamta.

    Antrasis projekto Lietuvoje rytas svečiams suteikė galimybę stebėti atviras pamokas (jas vedė Z. Girdvainienė, R. Plėtienė, Ž. Raščiuvienė,) ne tik progimnazijoje, bet ir socialiniuose partneriuose – vaikų darželiuose. ,,Žvaigždutėje“ (direktorė – A. Morkūnienė, pavaduotoja ugdymui – L. Petrauskienė) buvome supažindinti su pačių mažiausių vaikučių veiklomis (auklėtoja – V. Čemerienė), o auklėtoja D. Šlekienė pristatė stebėtojams lietuviškas lopšines. Užsiėmimo metu vaikai ne tik klausėsi, bet ir žaidė, dalyvavo edukacijoje. Atsisveikinantiems su ,,Žvaigždute“ svečiams buvo įteiktos auklėtojos R. Šantarienės pagamintos lininės lėlytės, kurias projekto dalyviai išsinešė kaip pačias brangiausias dovanas. ,,Aušra“ (direktorė – V. Samulionienė, pavaduotoja ugdymui – A. Bernatavičienė) svečius ne mažiau nustebino. Turėjome galimybę susipažinti su priešmokyklinių grupių vaikais. Atvykusiems iš užsienio pedagogams buvo įdomu stebėti pamokėles, bendrauti su vaikais ir auklėtojomis (D. Dubnikiene, L. Puinauskaite, L. Vilkiene, J. Gabriene), pristačiusiomis pratybų sąsiuvinius, komentavusiomis auklėtinių pasiekimus. Netikėtai pataikėme į žavingą koncertuką: priešmokyklinės grupės vaikučiai ruošėsi išleistuvėms, o mes jų dainomis buvome draugiškai išlydėti iš darželio.

   Antradienio popietė projekto dalyviams buvo tikrai turininga ir svarbi. Jie drauge su progimnazijos direktoriumi A. Gadeikiu buvo pakviesti į Savivaldybę susitikti su Panevėžio  vicemeru, Švietimo ir mokslo komiteto nariu P. Luomanu. Svečiai buvo šiltai sutikti, išklausė trumpo pasakojimo apie Lietuvą ir Panevėžį, apie mūsų švietimo pasiekimus. Projekto dalyviams buvo įteiktos mielos atminimo dovanėlės. Kiekvienos šalies atstovai dėkojo P. Luomanui už šiltą priėmimą, džiaugėsi draugiška atmosfera, išsakė susižavėjimo pilnus pastebėjimus apie mūsų šalį ir miestą. Po susitikimo su vicemeru Laisvės aikštėje buvo apsiniaukę , bet svečiams pavasarinis lietutis nesutrukdė dalyvauti ekskursijoje po Panevėžį, sužinoti jo įsikūrimo ir klestėjimo istoriją, o po to vykti į ,,Glasremis“ stiklo bei ,,Midenės“ šamotinio molio dirbtuves. Ne tik stebėtojais buvome, aktyviai dalyvavome mokymuose, lipdėme skulptūrėles. Beveik visiems svečiams tai buvo pirmas gyvenime kūrybinis prisilietimas prie molio, davęs, beje, labai džiugių rezultatų: surengėme dirbinių parodėlę, kurios eksponatus galėjome palyginti su visai šalia buvusiais mūsų progimnazijos pradinukų darbeliais. Žaisminga nuotaika neapleido svečių iki pat vakaro.

   Kitos dienos ryte ,,Saulėtekio“ progimnazijos anglų kalbos mokytoja Z. Girdvainienė pakvietė susipažinti su jos vestos integruotos anglų k. ir gamtos pažinimo pamokos metodika. Pedagogė pristatė taikytus veiksmingus mokymo metodus, įtraukė svečius į pradinukų pamėgtus žaidimus, padedančius puikiai mokytis anglų kalbos, gamtos pažinimo. Į refleksijos lapą po šio užsiėmimo buvo prirašyta daug pagiriamųjų žodžių mokytojai, supažindinusiai su žaidimais, skatinančiais mąstyti, kurti, greit ir veiksmingai įsidėmėti anglų kalbos leksikos vienetus.

   Popietinis trečiadienio laikas buvo skirtas pristatyti svečiams Biržų miestą, karstinius šio rajono reiškinius, Kirkilų apžvalgos ,,apverstą luotą“, dalyvauti pojūčių tako edukacijoje. Grįždami aptarėme, kokį poveikį gali mokiniams padaryti mokymasis netradicinėse erdvėse, naudojant žaidybinius elementus.

   Ketvirtadienį ir penktadienį iš ryto projekto ,,GAME“ dalyviai klausėsi kviestinių viešnių – bibliodramos supervizorės V. Raubaitės-Mikelionienės ir psichologės, grupės psichoterapeutės  R. Kuprytės – paskaitų su žaidybinėmis veiklomis. Laikas prabėgo nepastebimai. Užsiėmimai ne tik praturtino pedagogus patirtimi, bet ir padėjo grupei susidraugauti, sudarė sąlygas nuoširdžiai pabendrauti, atsiverti, išsakyti savo emocijas.

   Ketvirtadienio popietę progimnazijos svečiai buvo išvykę susipažinti su Lietuvos kryždirbyste ir kryžių simbolika (objekto, JUNESCO įtraukto į pasaulio nematerialaus paveldo sąrašą) į Kryžių kalną. Sugrįžę iš turiningos kelionės jie buvo pakviesti kasmetinėn ,,Saulėtekio“ progimnazijos šokių šventėn (renginio organizatorė – šokio mokytoja A. Šidlauskaitė). Įkvėpti linksmų mažųjų saulėtekiečių šokių, Seimo nario P. Urbšio ir kitų svečių sveikinimų progimnazijos bendruomenės nariai susivienijo plojimuose.  Nuotaikingas, žaismės kupinas vakaras dovanojo šypsenas kiekvienam: ir dalyviui ir žiūrovui.

   Paskutiniąją projekto ,,Game as a method of education“ dieną ,,Saulėtekio“ progimnazijoje svečiai dalyvavo dzenraizgymo (šį meditacinio meno būdą sukūrė menininkai R. Robertsas ir M. Thomas) ir fraktalinių piešinių kūrybinėse dirbtuvėse, organizuotose mūsų mokyklos darbuotojų S. Dambrauskienės, V. Gugaitės ir J. Pudrigailaitės. Minėtame užsiėmime projekto dalyviai suprato, kad, norint piešti, nereikia būti menininku ar turėti ypatingą talentą. Kiekvienas, šiek tiek pasipraktikavęs, gali kurti nepakartojamus, nuostabius paveikslėlius, o drauge ir atsipalaiduoti, nusiraminti. Dzenraizgymu sėkmingai gali užsiimti ir vaikai, ir suaugusieji. Tikimės, projekto dalyviai puikiausiai galės pasinaudoti šia veikla savo mokyklose.

   Popietinis penktadienio darbo laikas mūsų svečiams nebebuvo labai įtemptas, užsiėmimo metu buvo vertinama, kiek savaitės pradžioje išsikelti lūkesčiai atitinka savaitės pabaigoje susumuotus veiklų rezultatus. Buvo pristatyta ir kito susitikimo darbo programa. Projekto vadovas S. Yesilbag  pakvietė  ,,GAME“ dalyvius spalio mėnesio priešpaskutinę savaitę atvykti į Turkijos miestą Bursą tolimesniam bendradarbiavimui.

   Paskutinis mūsų programos akcentas - atsisveikinimo vakarienė restorane ,,Nendrė vėjyje“  su šauniuoju folkloro ansambliu ,,Raskila“ (vadovė – L. Vilienė). Po prasmingų savaitės darbų – pavydėtino smagumo lietuviškos dainos ir šokiai, jauki aplinka, skanus maistas, malonus aptarnavimas... Visa tai svečius tiesiog užbūrė. Jie vis kartojo, kad Lietuva žavinga, kad jie laimingi bent trumpai čia pasisvečiavę. Gera girdėti tokius žodžius. Jie, žinoma, įpareigoja tobulėti, bet drauge ir labai džiugina, skatina didžiuotis savo šalimi, jos žmonėmis. Belieka laukti kitų galimybių puikiai pristatyti savo šalį, jos švietimo, kultūros pasiekimus.

Vilija Lizdenienė, ,,Saulėtekio“ progimnazijos etikos mokytoja, projekto ,,Žaidimas kaip mokymosi metodas“ dalyvė

 

 

Projekto G.A.M.E. veiklų savaitė – po Rodo saule

   Kiekviena diena atneša ką nors naujo, nepažinto. Kiekviena diena dovanoja galimybę kurti santykius su nuolat šalia esančiais arba naujai sutiktais žmonėmis. Kovo priešpaskutinė savaitė mums, penkioms „Saulėtekio“ progimnazijos mokytojoms (V. Gugaitei, V. Žičkaitei, R. Plėtienei, Ž. Raščiuvienei, V. Lizdenienei), buvo kupina patyrimo bendraujant su Europos šalių mokytojais, dalyvaujančiais tarptautiniame "Game as a Method of Education" (G.A.M.E.) projekte. Tai jau antras pedagogų susitikimas, praėjus vos trims mėnesiams nuo pirmojo, surengto Prancūzijos Bordo mieste. Šįkart projekto renginiai buvo organizuoti Graikijoje, Rode.

   Penkių dienų darbinė viešnagė pralėkė nepastebimai. Pirmąją susipažinome su Rodo 18-osios pradinės mokytojais, mokiniais, tėvų komiteto nariais, stebėjome pamokas; vakare užsiėmimai vyko Egėjo universitete (darbui grupėse vadovavo profesorė A. Tsibidaki).

   Antrąją dieną turėjome galimybę kino teatre žiūrėti filmą "The History of Rhodes"  („Rodo istorija“) 9D formatu, stebėti antrokų pamoką Rodo dailės muziejuje, apsilankyti Valdovų rūmuose senamiestyje. Trečiadienio ikipietinis darbas prasidėjo edukaciniame miesto centre Rodini parke: stebėjome antrokų gamtos pažinimo pamoką Drugelių take, o popiet buvo surengtos sportinės mokinių, o vėliau – ir mokytojų varžybos. Vakare aplankėme miesto senovinius architektūros, kultūros paminklus.

   Ketvirtadienį buvo parodyta atvira ketvirtokų pamoka „Istorijos mokymas per mitus ir pasakas“, parengta  Rodo vertėjų ir rašytojų centro darbuotojų. Po nedidelės pertraukos buvome supažindinti su loginį mąstymą padedančiais ugdyti stalo žaidimais, kuriuos pristatė jų autorė Ch. Skoumpourdi. Ketvirtadienio popietę (iki vakaro), suradom laisvo laiko ir savarankiškai buvome nuvykusios į įspūdingo grožio miestuką Lindos, apžiūrėjome jo akropolį, nuostabų senamiestį su baltučiukais namais, paplūdimį. Vakare, grįžusios į Rodą, dar dalyvavome ekskursijoje.  Gidė projekto dalyvius supažindino su šiuolaikinėmis miesto įžymybėmis.

   Kovo 25-oji – graikų išsivadavimo iš turkų imperijos priespaudos diena. Mokykloje Nepriklausomybės diena buvo švenčiama anksčiau, penktadienį. Turėjome puikią progą pasimėgauti mokinių surengtu istoriniu spektakliu, pasiklausyti jų atliekamų liaudies dainų, pasižiūrėti tradicinių graikų šokių. Po šventinio renginio buvo numatyti projekto logotipo rinkimai. Kiekvienos šalies – projekto dalyvės – mokykloje sausio-vasario mėnesiais vyko logotipo kūrimo konkursai. Varžėsi pradinių klasių mokiniai. Po vieną konkurso laimėtojo darbą pedagogai atsivežė į Rodą. Iš  šešių logotipų reikėjo išrinkti geriausią. Malonu pažymėti, kad juo pripažintas mūsų mokyklos  ketvirtokės  Agotos  Eigirdaitės sukurtas darbas. Po šių rinkimų buvo pristatytos tolimesnio bendradarbiavimo gairės. Mums tai ypač svarbu, nes kitas susitikimas vyks Lietuvoje.

   Darbo diena baigėsi, bet mums dar buvo padovanota ekskursija po Rodo muziejų – akvariumą. Apžiūrėjome archeologinius radinius, išklausėme pasakojimo apie Egėjo jūros biologinę įvairovę, stebėjome akvariumų gyvūnus.

   Vakare mūsų laukė atsisveikinimo vakarienė restorane su tradiciniais graikų valgiais, nacionaline muzika, šokiais. Džiaugėmės patirtais įspūdžiais ir mintimis jau kėlėmės į gegužės mėnesio susitikimą Lietuvoje. Bus labai malonu priimti svečius ir jiems pristatyti pradinukų ugdymą per žaidimus, supažindinti su savo šalies ir miesto  įžymybėmis.

Vilija Lizdenienė

Copyright © 2018 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.