Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

KŪRYBA IR INOVACIJOS

   Spalio 18–19 dienomis mūsų progimnazijoje vyko „Digital and Entrepreneurial Skills for Girls“ mokymai aštuntų klasių mergaitėms. Juos organizavo „Lietuvos Junior Achievement“ nevyriausybinė organizacija, kurios renginiuose pernai jaunoji mokinių bendrovė „BURBULIUKAI“  laimėjo tvariausios jaunosios bendrovės nominaciją. Mokymų metu aštuntokės sprendė aktualiausias šių dienų problemas: skurdo, tabako bei plastiko vartojimo. Kiekviena komanda, naudodama „5W“ metodą, bandė kuo geriau suprasti ir išspręsti šias problemas. Priskyrė tikslinę rinką, vystė verslo modelį, kūrė vartotojo profilį. Galutinis produktas buvo sukurti prototipą mobiliosios programėlės, kuri padėtų spręsti vieną pasirinktą problemą. Kiekviena komanda savo produktą reklamavo ir pristatė antrosios dienos renginio pabaigoje. Komisijos nariai išrinko ir apdovanojo 3 geriausius mobiliųjų programėlių prototipus: „Natura“, „Goal“, „Talk it out“. Sveikiname nugalėtojus!

                           Verslumo ugdymo mokytoja Agnė

Jaunosios mokinių bendrovės „BURBULIUKAI“  interviu naujienų portale 15min.lt

Gegužės 3 dieną mokomosios mokinių bendrovės „BURBULIUKAI“ prezidentė Goda D. (6c kl.) ir finansininkė Sofija Š. (6c kl.) dalyvavo interviu su žurnaliste Kristina Kanišauskaite – Šaltmire apie atsakingą požiūrį į verslą, aplinką bei finansus. Birželis – ŽALIASIS MĖNUO, o mūsų mokyklos jaunųjų inovatorių pagamintas produktas išrinktas „EKOLOGIŠKIAUSIU SPRENDIMU 2021“.

                                                Verslumo ugdymo mokytoja Agnė

Siužetas apie juos:

https://www.15min.lt/video/lba3-fix-2-naujausiass-203318?jwsource=fb&fbclid=IwAR0JgRvbpSHFgOG0CXGLPODQ-0pOo_YfdEj3qCiMEXK3_OXUVtbU7cjfKUA

 

NUO IDĖJOS IKI VERSLO

                                                         1158455896 101887058644487 3638531252375728746 n

Pavasarį tradiciškai vyksta „Lietuvos JuniorAchievement“ organizuojamas jaunųjų bendrovių eXpo konkursas, kuriame jaunieji antrepreneriai pristato savo vystomas verslo idėjas. Šiais metais šį iššūkį priėmė net 452 mokiniai, įkūrę 113 verslų. Dėl geriausios bendrovės vardo mokiniai varžėsi regioniniuose Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Vilniaus apskričių, taip pat Ukmergės miesto konkursuose. Toks renginys pirmą kartą vyko Panevėžio regione.

Konkurse mūsų miestui ir mokyklai atstovavo dvi progimnazijos jaunosios bendrovės: „FORTĖ“ (mokinius parengė mokytojos Jurga Dugnienė, Marta Putnikė) ir „BURBULIUKAI“ ( mokinius parengė mokytoja Agnė Šidlauskaitė). Kovo 15-21 dienomis mokiniai atlikinėjo įvairias užduotis ir numatytu laiku dalyvavo virtualiuose vaizdo skambučiuose su komisija ir renginio dalyviais. Šių nuotolinių renginių metu mokiniai pristatė savo produktą ir jo sukūrimo kelią, atsakinėjo į komisijos klausimus apie finansus, marketingą, komandos valdymo struktūrą, verslo planą ir kt.

Komisijai pasitarus ir priėmus galutinį sprendimą paaiškėjo, kad jaunoji mokinių bendrovė „BURBULIUKAI“ – Goda D., Augustė P., Sofija Š., Vėjas P., Jokūbas R. – laimėjo 5-8 klasių mokinių geriausios jaunosios bendrovės nominaciją ir pateko į Nacionalinį konkursą, kuriame rungsis su kitų Lietuvos miestų jaunosiomis bendrovėmis. Taip pat labai smagu, kad bendrovė  „BURBULIUKAI“ jau pardavė beveik visą pagamintą bandomosios partijos produkciją ir ruošiasi plėsti gamybos apimtis.

Kviečiame įsigyti jaunųjų bendrovių „FORTĖ“ ir „BURBULIUKAI“ produkcijos:

  1. https://www.facebook.com/Draugi%C5%A1kas-gamtai-muilas-Burbuliukai-107426654735969
  2. https://www.facebook.com/Fort%C4%97-Apyrank%C4%97s-101886928644500

    Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Loreta Valickienė

„Fortė“

Forte

   „Fortė“ – tai mergaičių komanda: Rimantė, Austėja ir Mėja, kurios susibūrė bendram tikslui – sukurti bendrovę. Junior Achievement metėme iššūkį sukūrusios produktą – spalvingas temines apyrankes. Šių metų kovo 8 dieną startavome regioniniame EXPO 2021. Mus galite rasti socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram – „Forte_apyrankes“.

Mokytojos Marta Putnikė ir Jurgita Dugnienė

Startuoja jaunoji mokinių bendrovė „BURBULIUKAI“

 

   Verslumo ugdymo pamokų metu 6-tų klasių mokiniai kūrė inovatyvias verslo idėjas. Dirbdami poromis, ieškojo naujų produktų ir paslaugų sprendimų, kurie padėtų valdyti COVID-19 pandemiją, mažintų aplinkos taršą pasaulyje. 6c klasės mokiniai: Goda, Jokūbas, Sofija, Augustė ir Vėjas sukūrė šiuolaikišką ir inovatyvų produktą – muilo kapsulę. Siekdami įgyvendinti produkto gamybą, dalyvavome iššūkyje – konkurse moksleiviams „Challenge the Challenge |AcceleratorX bootcamp“. Laimėjome prizo nominaciją – ekologiškiausios verslo idėjos sprendimas. Taip gimė jaunoji mokinių bendrovė „BURBULIUKAI“.

   Šių metų kovo 8 d. startuojame regioniniame Expo 2021. Renginys truks visą mėnesį. Kiekviena komanda atliks organizatorių skirtas užduotis, susikurs internetinę svetainę, bandys parduoti savo verslo idėją, siekdami atstovauti Panevėžiui respublikinėse, o vėliau, jei pasiseks, ir tarptautinėse jaunųjų bendrovių varžybose. Su tėvų ir mokytojų pagalba surinkome pradinį kapitalą, kurį skyrėme produkto gamybai. Šiandien galime pasidžiaugti, kad produktas pradėtas gaminti ir tuoj pasieks savo rinką. Su nekantrumu laukiame naujų iššūkių ir aktyvių pirkėjų.

Nuoroda į mūsų „Facebook“ puslapį ,,BURBULIUKAI“ 

                                                Verslumo ugdymo mokytoja Agnė

Programavimo savaitė progimnazijoje

   Minėdami spalio 6-21 dienomis vykusią Europos programavimo savaitę (EU Code Week), 5 klasių mokiniai susipažino su programavimo ir algoritmavimo sąvokomis bei aptarė kelis sekų pavyzdžius. Dirbdami grupėmis šifravo duotą tekstą ir tinkama eilės tvarka dėliojo algoritmą, galvojo ir rašė savo seką bei pristatė klasės draugams. Neformaliojo ugdymo užsiėmimuose pradinių klasių mokiniai žaidė kodavimo žaidimus, o vyresnieji konstravo robotus, juos programavo, tobulino ir linksmai leido laiką.

 

IT mokytojos Auksė ir Laura

Moksleiviška verslo idėjų mugė

   Dvidešimt. Tiek geriausių verslo idėjų pristatė progimnazijos šeštokai. Vertinimo komisija vienbalsiai nutarė  – puikios idėjos, kūrybingi mokiniai!

   Gruodžio 5 dieną progimnazijoje vyko pirmoji verslo idėjų mugė „Mano verslo idėja“, kurioje buvo pristatytos 40 – ties šeštokų kūrybinių produktų idėjos. Aktyviai veikdami verslumo ugdymo pagrindų pamokoje mokiniai galvojo, kūrė ir popieriaus lape bandė įgyvendinti savo idėjas. Jas pristačius klasės mokiniams paaiškėjo, kad tarp šeštokų yra labai kūrybingų ir inovatyvumu pasižyminčių vaikų. Renginio metu komisijos nariai balais vertino mokinių idėjas, uždavė klausimus kūrėjams. Mokiniai nesutriko, pateikė įdomius ir argumentuotus atsakymus. Susumavus visus komisijos narių – direktoriaus pavaduotojos ugdymui Loretos Valickienės, etikos mokytojos Vilijos Lizdenienės ir tikybos mokytojos Virginijos Žičkaitės – balus paaiškėjo trys originaliausios šeštokų idėjos. I vietą laimėjo 6a klasės mokiniai Mindaugas ir Aleksas su idėja „Padažų rašiklis“, II vieta atiteko 6d klasės mokiniui Lukui už idėją „Žaidimų pultelio dėklas“, o III vietą laimėjo 6a klasės mokiniai Benediktas ir Matas už produktą, kuris padeda plauti, kirpti ir šukuoti plaukus. Visiems verslo idėjų mugės dalyviams buvo įteikti padėkos raštai.

   Džiugu, kad turime tiek daug kūrybingų asmenybių. Plėtodami verslumo ugdymą mokykloje tikimės, kad ateityje šios verslo idėjos virs realiais, rinkoje atsirandančiais ir pelną nešančiais produktais, o dabartiniai šeštokai taps sėkmingais verslininkais.

Mokytoja Agnė

Projektai, kaip mokymosi forma

   Nuo 2018 metų rugsėjo pirmos dienos Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijoje diegiami verslumo ugdymo elementai. Viena iš ugdymo krypčių – projektai. Projektai  –  tai veikla, kurios metu ugdomos dalykinės ir bendrosios kompetencijos. Visi penktų klasių mokiniai jau rudenį pasirinko projekto temą ir drauge su mokytojais mokėsi planuoti mokymosi laiką, dirbti su įvairiais informacijos šaltiniais, pritaikyti žinias praktikoje. Šių metų birželio 17 dieną patys geriausi, įdomiausi projektai buvo pristatyti visiems penktų klasių mokiniams. Daugiausia dėmesio sulaukė temos: „Jaunasis verslininkas“, „Vaišių kraitė“, „Spręsk, mąstyk, svajok, atrask“, „Sena – nauja“, „Technologijos buityje sovietiniu laikotarpiu ir po 1990 metų“. Po projektų pristatymo kartu su mokiniais diskutavome, ko mokiniai išmoko rengdami projektus, ko reikia, kad pristatymas patrauktų klausytojų dėmesį.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui L.Valickienė

Sėkmingas Kompiuteriukų ralio finišas

   Birželio 14 d. Vilniuje, PC „Panorama“, IT mokytojai su savo mokinių komandomis atvyko į baigiamąjį Kompiuteriukų ralio renginį. Daugiau nei 150 penktų – aštuntų klasių moksleivių iš visos Lietuvos varžėsi pirmą kartą šalyje surengtose „Micro:bit“ kompiuteriukais valdomų robotukų lenktynėse „Aplink Lietuvą“. Mokiniai vos per valandą turėjo sukonstruoti robotukus, kurie varžėsi 4-iose skirtingose kategorijose: įspūdingiausio dizaino, greičiausių mašinyčių, valdomų telefonu, ir iš anksto suprogramuotų – nuotolinio valdymo – kompiuteriukų.

   Greičiausiai trasą įveikė mūsų progimnazijos 5c klasės mokinio Augusto Pažemio sukonstruota mašinytė, valdoma telefonu.

    Renginyje vaikai ne tik kūrė mašinėles ir jomis lenktyniavo, bet ir pristatė robotizuotus bei užprogramuotus senus savo žaislus. Mūsų pristatyta išmanioji šokdynė, kuri  ne tik skaičiavo šuoliukus, bet ir mirksėjo LED lemputėmis, sulaukė didelio susidomėjimo.

   Džiaugiamės priėmę iššūkį, kuris pakeitė ne tik mūsų IT pamokas, bet ir padėjo progimnazijoje atrasti naujų talentų, kurie galbūt ateityje garsins Lietuvą savo naujais atradimais.

IT mokytojos Auksė ir Laura

Pirmokai žaisdami Minecraft  mokėsi kitaip

   Progimnazija pateko tarp 100 mokyklų, galėjusių Minecraft žaidimą įtraukti į ugdymo procesą. Dvi savaites pirmokai atliko bandomosios versijos užduotis. Žaidė ir mokėsi linksmai matematikos, pasaulio pažinimo, lietuvių k. bei informatikos dalykų. Mokiniams teko trimatėje erdvėje  įveikti painų labirintą, atskirti „b“ ir „p“ garsus, sudėti skaičių seką, išrūšiuoti  sveikus produktus. Vaikams įtraukiantis žaidimas labai patiko, visi vienbalsiai prašė dar daugiau tokių žaidimų. Buvo smagu žaisti ir mokytis!

IT mokytoja Auksė Stasiškienė

Kompiuteriukų ralis tęsiasi

Kompiuteriuku ralis 2

 

   Balandžio 5 dieną progimnazijos informacinių technologijų mokytojos Auksė Stasiškienė ir Laura Kuchalskienė kartu su 40 kitų Lietuvos mokyklų pedagogais buvo pakviestos į Vilnių, į „AltSpace“ erdvę, kur vyko antrojo etapo ir edukacinės akcijos „Kompiuteriukų ralis – IT pamokas keičianti kelionė“ renginys.

   Vos atvykus į renginį mokytojų laukė fotosesija, kurioje buvo fotografuojami 1 etapo mokinių sukurti projektai – atnaujinti seni žaislai, panaudojant Micro:bit kompiuteriukų priedus. Renginį atidarė iniciatyvos „Kompiuteriukai vaikams“ vadovė Viltautė Žvirgždaitė, kuri pasidžiaugė esamais ir naujais projekto dalyviais, tuo, kas jau nuveikta ir kokios veiklos dar laukia. Pirmojo etapo dalyviai buvo pakviesti pristatyti ir papasakoti apie mokinių sukurtus projektus bei pasidalinti,  kas buvo įdomiausia, ko išmoko. 

   Progimnazijos mokytojos Auksė ir Laura į renginį atsivežė 5 mokinių sukurtus projektus: automobiliukų „BMV“, laivelį, šokdynę, krepšinio lanką bei stalo žaidimą. Mokytojos pasidžiaugė, kad projektas pakeitė ne tik formalųjį ir neformalųjį ugdymą, bet ir padėjo atrasti gabių, išradingų bei kūrybingų mokinių.  Mokiniai ir mokytojos negailėjo nei laiko, nei pastangų, kad jų žaislai vėl įgytų naują gyvenimą.

   „Kompiuteriukų ralis“ tęsiamas su dar didesne jėga, nes renginio metu 20-čiai naujų mokyklų buvo įteikti kompiuteriukų ir jų priedų rinkiniai. Mokytojams skirtas naujas iššūkis – sukurti ir išbandyti savo bei kolegų integruotas pamokas su kitu mokomuoju dalyku, panaudojant kompiuteriukus ir jų priedus.

   Laukia nauja kelionė, kurios finišas – birželio mėnesį kartu su gausiu būriu mokinių ir kolegų mokytojų.

IT mokytojos Auksė ir Laura

Robotiados dalyviai

1

   Jau devintą kartą į Vilnių buvo sukviesti robotų gerbėjai. Kovo 23 d. Lietuvos parodų ir kongresų rūmuose „Litexpo“ vyko Robotiada 2019. Kur galima buvo išvysti technologijas, pakeisiančias ateitį, išmėginti įspūdingiausias pramogas, dalyvauti dirbtuvėse, suteiksiančiose patirties, prilyginamos super galioms. Progimnazijos 3, 5 ir 7 klasių mokiniai vyko į renginį ne tik pažiūrėti, bet ir pasivaržyti su kitomis komandomis.

   FIRST LEGO League Jr. nacionalinėse varžybose progimnazijos 3 klasių komanda „Linksmieji išradukai“ pristatė savo Mėnulio bazę ir buvo pripažinta už turiningiausią pristatymą.

   Mokiniai grįžo pilni įspūdžių, ir noro kitąmet vėl čia sugrįžti ir pasirodyti dar geriau. Dėkojame „Linksmųjų išradukų“ tėveliams padėjusiems pasiruošti varžyboms.

IT mokytojos Auksė ir Laura

Dalyvavome  „RoboLabas“  atidarymo šventėje

   Vasario 27 d. Panevėžio „Minties“ gimnazijoje vyko robotikos centro „RoboLabas“ atidarymo šventė, kurioje dalyvavo ir mūsų progimnazijos 2-7 klasių mokiniai.

   Centras padalintas į erdves, skirtas skirtingo amžiaus robotų mylėtojams, kuriose jie galės ne tik konstruoti ir kurti robotus, bet ir pasivaržyti. Pradinukai turėjo galimybę susikonstruoti Lego automobiliukus ir su jais varžytis. 6-okai pristatė Mikrobit kompiuteriukus bei pademonstravo jų galimybes. 5 ir 7 klasių mokiniai savo sukonstruotais robotais stengėsi kuo greičiau įveikti labirintą. Septintokas Matas pristatė savo kurtą robotą, skirtą Free Style robotų varžyboms. Mokinius robotikos centras sužavėjo ir jie žada dar ne kartą jame apsilankyti. Pirmosios FLL regioninės varžybos vyks jau šį šeštadienį. Kviečiame atvykti palaikyti mūsų progimnazijos komandų.

IT mokytojos Auksė ir Laura

„Kompiuteriukų ralis“ pasiekė mūsų mokyklą

1 FOTO

   Iniciatyva „Kompiuteriukai vaikams“ praėjusiais metais Lietuvos penktokams išdalino daugiau nei 20 tūkstančių „Micro:bit“ kompiuteriukų. Prie iniciatyvos skatinti vaikus mokyti programuoti prisijungė 600 mokyklų, apmokyta daugiau nei pusšimtis mokytojų, o programuojant praleista daugiau kaip 10 000 valandų.

   Prasidėjus kompiuteriukų dalinimo akcijai dauguma buvusių progimnazijos penktokų atsiėmė juos iš „Bitės“ salono. Dar penktoje klasėje spėjo juos išbandyti ne tik informacinių technologijų pamokose, bet ir lietuvių kalbos pamokoje programuodami lietuvių kalbos abėcėlę. Šeštojo klasėje integruotoje matematikos-informacinių technologijų pamokoje, skirtoje paminėti programavimo savaitei, braižė ant popieriaus lapo ir žymėjo „Micro:bit“ kompiuteriukuose koordinates. Mokinių didžiulis susidomėjimas kompiuteriukais neleidžia sustoti ir mokytojoms, kurios domisi ir ieško naujų, inovatyvių, bei patrauklių mokiniams ugdymo formų.
   Sausio 11 dieną progimnazijos informacinių technologijų mokytojos Auksė Stasiškienė ir Laura Kuchalskienė kartu su kitų 20 Lietuvos mokyklų pedagogais buvo pakviestos į Vilnių, į „Alt Space“ erdvę, kur vyko „Kompiuteriukai vaikams“ naujo etapo ir edukacinės akcijos „Kompiuteriukų ralis – IT pamokas keičianti kelionė“ pristatymą. Fondo atstovai P. Poderskis, V. Žvirzdinaitė, K. Mačiulaitis pasidžiaugė nuveiktais darbais ir pasveikino dalyvius priėmus iššūkį. Pakviesti lektoriai mokytojams perskaitė aktualius ir įdomius pranešimus: „Kodėl verslui svarbu remti švietimą”, „Įgūdžių revoliucija – kokių gebėjimų reikės ateityje”. Pristačius „Kompiuteriukų ralio“ veiklas ir tolimesnius planus buvo įteiktas elektronikos komponentų ir įvairių priedų rinkinys su „Micro:bit“ kompiuteriukais 16-kai darbo vietų. Su šiais rinkiniais moksleiviai galės tapti iki pat mokslo metų pabaigos vyksiančio „Kompiuteriukų ralio“ dalyviais: kartu su mokytojais galės kurti įvairius judančius objektus, savo projektais dalintis su kitomis mokyklomis ir išbandyti jėgas techninės kūrybos srityje.
   Šių metų „Kompiuteriukų ralio“ tema – „Gerink savo žaislą“. Vaikams metamas iššūkis mokytis IT, fizikos ir matematikos, su „Micro:bit“ prikeliant turimus žaislus naujam gyvenimui. Mokytojams buvo vesti įvadiniai mokymai, kaip dirbti su gauta įranga, konsultacijos ir bendradarbiavimas su kompiuteriukų fondo komanda. Įsijungėme į vieną įdomiausių ir didžiausių, moksleivius ir mokytojus įtraukiančių edukacijos projektų. Palinkėkite mums sėkmės!

koliazas


IT mokytojos Auksė ir Laura

 

 

Mes — Panevėžio robotų fiestos dalyviai

   Gruodžio 8 d., šeštadienį, „Saulėtekio“ progimnazijos robotikos komandos dalyvavo Panevėžio miesto robotų fiestoje, kuri vyko Panevėžio KTU technologijų ir verslo fakulteto  patalpose. Mūsų mokyklai atstovavo trys 2 - 4 klasių komandos FLL Jr. varžybose, dvi 5 ir 7 klasių komandos FLL varžybose, viena penktokų komanda dalyvavo Lego Sumo varžybose. Pirmą kartą tokio pobūdžio varžybose dalyvavusios komandos iš anksto labai jaudinosi ir su nekantrumu laukė varžybų dienos.

   FLL komandų trenerė, informacinių technologijų mokytoja Laura Kuchalskienė, teigia, kad varžybose mokiniai turėjo įveikti įvairias misijas kosmoso tematika ir surinkti kuo daugiau taškų. Mokiniai, ruošdamiesi varžyboms, negailėjo nei savo laiko, nei jėgų. Kiekvieną laisvą akimirką tuos mokinukus, kurie ruošėsi fiestai, buvo galima rasti mokyklos robotikos laboratorijoje. Mokytoja džiaugiasi, kad mokiniams patinka robotika ir kad turėjome galimybę savame mieste dalyvauti robotų varžybose.

   FLL varžybose dalyvavo 27 komandos iš visos Lietuvos, dalyvių amžius 9 - 16 metų. Komandos varžėsi pagal pasaulinę FLL robotikos varžybų sistemą, kurioje autonominiai robotai turi įveikti kuo daugiau misijų per 2,30 min. Šių metų tema – kelionė į orbitą, robotai turėjo perkelti astronautą Gerardą, kad jo kūnas bent jau iš dalies būtų įdėtas į gyvenamosios būstinės oro sandarinimo kamerą, padaryti taip, kad erdvėlaivis skristų taip greitai ir aukštai, kad liktų viršuje, atsitrenkęs į atsitrenkimo lentelę ir kt. Mūsų mokyklos „Išmanioji“ komanda užėmė 6 vietą, komanda „Mobilios plytos“ – 8. Labai džiaugiamės savo rezultatais, juo labiau, kad mokiniai tik nuo šio rudens turi galimybę mokykloje konstruoti ir programuoti Lego robotus. Lego Sumo varžybose penktokų „Ultra Mega Robot“ komanda liko 7 vietoje iš 15 komandų.

   Pradinukams susiburti į komandas ir pasiruošti renginiui padėjo informacinių technologijų mokytoja Auksė Stasiškienė bei pradinių klasių mokytojos Diana Petrauskienė, Jūratė Tulauskienė ir Danguolė Bajorienė. Pradinukai, dalyvaudami FLL Jr. Varžybose, turėjo su Lego sukurti mėnulio robotų bazę ir ją pristatyti. Mokinukams reikėjo ne tik spręsti įvairias problemas, su kuriomis susidurtų nuvykę į mėnulį, bet ir sugalvoti jų sprendimo būdus ir visa tai pristatyti komisijai bei atsakyti į sudėtingus klausimus. Antrų klasių komanda „Šiluminukai“ pristatė šilumos mėnulyje problemą ir pasiūlė savo sprendimo būdus. Vaikai noriai dalijosi savo idėjomis ir pasakojo, kaip panaudoti saulės kolektorius. Už šį pristatymą jie pelnė geriausios konstrukcijos plakato nominaciją. Trečių klasių komanda „Linksmieji išradukai“ papasakojo, kaip galima mėnulyje apsigyventi, iš kur gauti statybinių medžiagų. Komanda labai drąsiai pristatė, ką sužinojo, ką atrado ir kokie jų sprendimo būdai. Komisija komandai skyrė įsimintiniausios idėjos nominaciją. Ketvirtų klasių komanda „Mėnuliukai“ pasiūlė, iš kur mėnulyje gauti maisto ir kaip jį atsigabenti. „Mėnuliukai“ už tai gavo puikaus pristatymo nominaciją.

   Mokiniai, įveikę sudėtingus iššūkius, ruošiasi naujiems išbandymams – 2019 m. kovo 2 d. ruošiasi dalyvauti FLL Jr. ir FLL regioninėse varžybose, kur jų lauks dar stipresni konkurentai.

IT mokytojos Auksė ir Laura

 

Robotikos užsiėmimai „Saulėtekio“ progimnazijoje

   Nuo 2018 metų rugsėjo mėnesio Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija tapo „Novatoriško verslumo ugdymo“ programos dalyve. Programoje dalyvauja 1 ir 5 klasių mokiniai. Įgyvendinant šią programą mokiniai turi galimybę lankyti robotikos būrelius.

   Pirmuose neformaliojo ugdymo „Išmanieji mokinukai“ užsiėmimuose  pirmų klasių mokiniai susipažino su LEGO robotukų kūrimo principais, apžiūrėjo spalvotų detalių gausą ir patys sukūrė po pirmąjį savo robotuką. O penktų klasių mokiniai „Techninės kūrybos“ užsiėmimuose analizavo sudėtingesnius robotų konstravimo ir valdymo principus. Jų robotai ne tik judėjo, bet ir turėjo įveikti pirmąsias kliūtis.

   Mokiniai robotikos užsiėmimuose lavina kūrybiškumą, įgauna komandinio darbo įgūdžių, išmoksta planuoti, organizuoti savo veiklas, analizuoti ir spręsti problemas, išmoksta programavimo subtilybių ir  įgytas žinias integruoja į formalųjį ugdymą.

   Kupini įspūdžių mokinukai, grįžę į namus, su nekantrumu laukia naujų užsiėmimų.

IT mokytojos Laura Kuchalskienė ir Auksė Stasiškienė

Copyright © 2021 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.