Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Adventas kitaip

   Kviečiame prisijungti prie mūsų klasės advento kalendoriaus. Visą adventinį laikotarpį stebėkite mūsų įrašus progimnazijos Facebook paskyroje, kur kasdien pasidalinsime po gerą darbą, mintį, talentą, idėją. Ramaus, šilto ir jaukaus švenčių laukimo.

5a klasės mokinės Liepa ir Gabija

5a advento kalendorius

         Dainos užsienio kalbomis (antroji  užsienio kalba) konkursas „Muzikinė mintis“

1

 

   Lapkričio 26 dieną Panevėžio „Minties“ gimnazijoje virtualioje Zoom programos aplinkoje vyko Panevėžio miesto bendrojo ugdymo mokyklų mokinių Dainos užsienio kalbomis (antroji užsienio kalba) konkursas „Muzikinė mintis“. Dainos skambėjo rusų, vokiečių, ispanų, prancūzų ir italų kalbomis. „Saulėtekio“ progimnazijai atstovavo 8b klasės mokinė Agota. Ji atliko Roberto Roždestvenskio ir Jevgenijaus Ptičkino dainą rusų kalba „Эхо любви“ (Ėcho liubvy), kurią dainavo įžymi Lenkijos dieviško balso dainininkė Anna German. Agota apdovanota diplomu ir padėkos raštu už puikų dainos atlikimą, vokalinius gebėjimus. Komisijos nariai buvo sužavėti ir palinkėjo jai didžiulės sėkmės muzikiniame kelyje. Agotą šiam konkursui parengė rusų kalbos mokytoja Asta Kurulytė ir muzikos mokytoja Marta Putnikė, vaizdo įrašą – direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Gintas Juška.

                                               

Mokytoja Asta Kurulytė

Paroda „Vaizduotės slėpiniai“

   Mokyklos fojė vyksta 4a, 4d ir 3c klasių mokinių darbų paroda „Vaizduotės slėpiniai“. Šių klasių vaikai dalyvavo projekto „Drauge mes galime II“ kūrybinėje veikloje. Mokiniai išbandė grotažo techniką, klausydamiesi ramios muzikos liejo spalvas ant šlapio popieriaus ir bandė įžvelgti, ką slepia spalvos. Darbuose išryškėjo įvairūs gamtos, gyvūnijos, mėgstamų knygų, filmukų herojų motyvai. Kūrybinio proceso metu vaikai stebėjosi, kaip spalvos įgyja formą, džiaugėsi savo bei draugų  kūrybiškumu.

Socialinė pedagogė Vaida Zibaie

2c klasė visą spalio mėnesį dalyvavo projekte „Olimpinis mėnuo“

   Jau antrus metus iš eilės 2c klasės mokiniai dalyvauja LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, LR Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotame projekte „Olimpinis mėnuo“, skirtame pradinių klasių mokiniams. Projektas vyksta 4 savaites ir aprėpia 4 temas: fizinį aktyvumą, sveiką mitybą, vaikų gerovę ir kokybišką poilsį.

   Pirmoji savaitė – fizinio aktyvumo. Ją pasitikome su mūsų jau nuo pernai metų pamiltu fizinio aktyvumo simboliu, superherojumi Ąžuolu Galinguoju. Vaikai rytais prieš pamokas atlikdavo nuotaikingą Ąžuolo mankštą, o ją paįvairindavome darydami pratimus pagal trenerio Tomo rekomendacijas. Smagu buvo ir rytais pašokti. Tą savaitę pakartojome, kodėl mums svarbu būti fiziškai aktyviems, kiek laiko mažiausiai per dieną turime sportuoti. Žaidėme įvairius fizinio aktyvumo reikalaujančius žaidimus. Fizinio ugdymo pamokas labai praturtino virtualūs ketvirtadieniniai susitikimai su olimpiečiais: ėjike Brigita Virbalyte, vidutinių nuotolių bėgike Egle Balčiūnaite, baidarininku Andrejumi Olijniku, kurie ne tik papasakojo apie save, savo sporto šaką, atskleidė, kaip jiems pavyko pasiekti tokių sportinių aukštumų, bet ir kartu su vaikais sportavo, šoko. Namuose vaikai stengėsi įtraukti į fizinę veiklą ir savo šeimos narius, kartu žaidę žaidimą „Daržovės ir pratimai“. Smagu, kad vaikų šeimos aktyviai įsijungė į fizinio aktyvumo savaitę ir kartu leido laiką leisdami muilo burbulus baseine, žaisdami bei sportuodami gamtoje, važinėdami dviračiais, kraudami malkas kaime ir kt.

   Antrąją savaitę draugavome su Amiu Kilniaširdžiu, atsakingu už mūsų mitybos įpročius. Įvairias sveikos mitybos veiklas integravome į pasaulio pažinimo, dailės ir technologijų, matematikos, lietuvių kalbos, fizinio ugdymo pamokas bei klasės valandėlę. Su vaikais nusprendėme dalyvauti iššūkyje „Paragauk daržovę ar vaisių, kurio dar nevalgei arba kurio nemėgsti!“. Paskui visi aptarėme, kaip mums sekėsi. Vaikai ragavo geltonąją ir raudonąją paprikas, svogūną, česnaką, granatą, kokosą, pomidorą, špinatus, avokadą, avietes ir net raguotąjį melioną. Jie pasakojo, kad jiems sunku buvo prisiversti paragauti, kai kuriems buvo visai skanu, o kitiems –labai neskanu. Paskui nusprendėme, kad išragautus vaisius ar daržoves įdėsime į patiekalą ir pagaminsime salotas arba sumuštinukus. Čia mums į talką atskubėjo mamytės. Šių patiekalų pristatymas ir degustacija vyko per dailės ir technologijų pamokas. Paskui vaikai vėl dalijosi įspūdžiais apie skonį. Reziumavome, kad patiekalas, pagamintas su mūsų ragautu vaisiumi ar daržove, buvo labai skanus, taigi vaikai pasižadėjo, kad šias daržoves ir vaisius valgys dažniau.

   Veiklos vyko visą savaitę. Per matematikos pamoką piešėme ir karpėme simetriškas daržoves ir vaisius. Paminėjome ir Tarptautinę obuolio dieną, kur vaikai, panaudodami obuolius, atliko STEAM veiklas (statė kuo aukštesnį statinį, matavo jo aukštį ir kt.), iš popieriaus lankstė obuolius. Klasės valandėlę sveikatinimo tema „Kaip maitintis ir teisingai pasirinkti maisto produktus“ vedė mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Rima Leikienė. Per pamokas vaikai su dideliu entuziazmu, pasitelkdami LearningApps platformą, sprendė įvairius kryžiažodžius apie sveiką gyvenseną, žaidė žaidimą „Atspėk daržovę, vaisių!“

   Trečioji savaitė buvo skirta draugystei su Una Superbičiule, kuri atsakinga už mūsų emocinę sveikatą. Šios savaitės metu kiekvieną dieną žiūrėdami trumpus videofilmukus su edukologe Irma vaikai išgirdo gražią pasaką apie dramblį ir tai, kad mūsų emocijos panašios į jį, sužinojo, kaip išmokti susidraugauti su savo vidiniu „drambliu“, susipažino su EmoMetru (visų emocijų matuokliu), 5 pagrindinėmis emocijomis. Per fizinio ugdymo pamoką iš nukritusių medžių lapų visi drauge padarėme pačią nuostabiausią emociją – džiaugsmą, kurį patiriame, kai mylime.

   Ketvirtąją savaitę draugavome su Luka Kibirkštimi, atsakinga už mūsų poilsį. Tą savaitę, kiekvieną dieną žiūrėdami trumpus videofilmukus su vaikų psichologe, išmokome nusiraminimo būdų, supratome, kaip svarbu tinkamai pailsėti, išsimiegoti, turėti malonią sau veiklą, pasidžiaugėme su klasės draugais savo maloniomis veiklomis.

   Projekto pabaigą klasėje vainikavo diplomų įteikimas vaikams. O gal ir tarp mūsų klasės draugų yra būsimasis olimpietis ar olimpietė? Dėkoju projekto „Olimpinis mėnuo“ organizatoriams už labai įdomias, reikalingas, žaismingas užduotis, padedančias formuoti mokinių sveikos gyvensenos įpročius bei skatinančias būti fiziškai aktyviems.

 

Pradinių klasių mokytoja Sandra Macijauskienė

„Sėkmės puodelis“

                          20201105 142519     20201106 145114

„Saulėtekio“ progimnazijoje vykdant Neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektą „Drauge mes galime II“, mokytojai kūrybiškai praleido popietę dekoruodami puodelius.Tai buvo savotiškas dailės terapijos seansas, galimybė išlaisvinti savo kūrybines galias, atsipalaiduoti, pabendrauti, patirti teigiamų emocijų matant spalvingą rezultatą. Vieni puodelius dekoravo sau, kiti su meile juos dovanos savo artimui. Kiekvienas dalyvis parsinešė namo unikalų savo rankų darbo puodelį. Užsiėmimą vedė socialinė pedagogė Vaida Zibaie.

Atšvaitų diena 2020

IMG 20201105 154317

 

   Eismo įvykių statistiniai duomenys Lietuvoje vis dar kelia nerimą. Todėl „Saulėtekio“ progimnazijoje tradicine tapusi „Atšvaitų diena“ ypač svarbi. Ši diena skirta tam, kad dar kartą prisimintume atšvaitus. Nors nemažai kalbame šia tema, daugelis net nesusimąsto, kad atšvaitas gali išgelbėti gyvybę. Atšvaitas gali būti net puiki puošmena! Tai įrodė 1 – 4 klasių mokinių kūrybinių darbų paroda „Būk matomas“. Jaunieji dizaineriai kūrė naujas atšvaitų formas, stebino savo išradingumu. Klasėse pradinukai peržiūrėjo filmuotą medžiagą apie atšvaitus ir jų svarbą, diskutavo, prisiminė atšvaitų nešiojimo ypatumus. Ne veltui sakoma, kad kartojimas – visų žinių pagrindas.

                                       4b klasės mokytoja Jūratė Tulauskienė

Sveikiname 2c klasės mokinius – Agnę ir Emilį!

                         agnė 2c              emilis 2c

   Rudenį skaičiuojame ne tik viščiukus, bet ir per  vasarą nuveiktus darbus. Sveikiname Agnę ir Emilį, 2c klasės mokinius, kurie šią vasarą daug skaitė ir aktyviai dalyvavo Lietuvos bibliotekų organizuotose varžytuvėse „Skaitymo iššūkis“  bei sėkmingai įveikė visas užduotis, todėl organizatorių buvo apdovanoti diplomais ir neįprastais knygų žymekliais. Skaityti gera, prasminga ir smagu!

2c klasės mokytoka Sandra Macijauskienė

IDĖJA + KŪRYBIŠKUMAS = INOVATYVUMAS

   Šių metų lapkričio 5 dieną mūsų progimnazijos jaunieji verslininkai dalyvavo virtualiame 6 valandų trukmės iššūkyje, skirtame sugeneruoti verslo idėją, kurią toliau galėtų vystyti įkurdami jaunąją bendrovę. Iššūkio metu komanda gilinosi į Startuoliukų mestą iššūkį ir kartu su patyrusiais sričių profesionalais – mentoriais – kūrė verslo idėjas. Mūsų progimnazijos komanda – 6c klasės mokiniai: Vėjas, Jokūbas, Goda, Sofija ir Augustė – sugeneravo idėją, kaip gyventojus paskatinti tvarkytis su atliekomis ir prisidėti prie jų mažinimo. Iššūkio metu mokiniai dalyvavo trijuose etapuose. Pirmasis buvo sugeneruoti verslo idėją. Antrasis – aprašyti ir sukurti savo prototipą. Trečiasis – sukurti savo produkto ar paslaugos reklamą. Įveikę visus šiuos etapus mokiniai laukė įvertinimų ir apdovanojimų. Renginyje dalyvavo 5–8 klasių mokinių komandos iš įvairių Lietuvos mokyklų. Jų buvo per 60. Komisijai peržiūrėjus visų kūrinius ir apsisprendus dėl laimėjimų, paaiškėjo, kad mūsų progimnazijos komanda „Burbuliukai“ laimėjo ekologiškiausio sprendimo nominaciją. Lietuvos Junior Achievement organizacija į jaunosios bendrovės produkto kūrimą investuos akcijas. Tai suteikia galimybę mokiniams pradėti savo verslą mentoriaujant „BIOK laboratorijai“, kuri yra didžiausia Lietuvos kosmetikos gamybos bendrovė, valdanti tokius prekės ženklus, kaip: „Kilig“, „Margarita“ ir „Ecodenta“. Mūsų progimnazijos „Burbuliukų“ komandos sukurtas produktas – daugkartinėje stiklo taroje su vandeniu suyranti, draugiška gamtai muilo kapsulė; taip gaunamas skystas muilas. Šis iššūkis išsprendžia plastiko naudojimo mažinimą, rinkoje atsisakant plastikinių muilo pakuočių. Jauniesiems verslininkams linkime sėkmės!

                                               

Verslumo ugdymo mokytoja Agnė

Trumpas „Burbuliukų“ filmukas apie produktą ir jo kelią į rinką:

Burbuliukai

Copyright © 2020 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.