Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Pamokų laikas

1.    8:00-8:45

2.    8:55-9:40

3.    9:50-10:35

4.  10:55-11:40

5.  12:00-12:45

6.  12:55-13:40

7.  13:50-14:35

8.  14:45-15:30

Without fail, there are numerous aspects you perhaps think about remedies. What medications you can order online? Viagra is one of the best-known remedies of all time. What about sexual existence and "propecia"? Apparently "propecia generic" is a very much complicated matter. More information about this question available at "http://finasteride.me/finasteride-dosage.html". Fortunately most of problems with sexual health can be treated. Unfortunately nearly all over-the-counter medications have some kind of dangerous side effects, from headache to death. Without fail, online apothecary can naturally help you for solving your all health difficulties.

Naudingos nuorodos

                               Istorijos pamokos ,,Aš Lietuvą nešuosi širdyje“

   Nuo pat ryto ,,Saulėtekio“ salėje – šventinis šurmulys. Mažieji progimnazistai atėjo dalyvauti  krašto istorijos pamokoje, skirtoje Vasario 16-ajai. Ta proga pradinukus sutiko 1-4  klasių choras prasmingomis dainomis. Šventę tęsė montažo istorine tematika dalyviai. Lietuvos istorija mažiesiems žiūrovams buvo pristatyta suprantamai, labai įtaigiai. Renginio pabaiga – šiuolaikinis šokis – žiūrovams padovanojo žaismingą nuotaiką. Mažieji skirstėsi su šypsenomis, dalindamiesi šventiniais įspūdžiais, patyrimais.

   Ketvirtos ir penktos pamokų laiku mūsų valstybės atkūrimo 101-ąsias metines paminėjo vyresnieji progimnazistai. Į salę besirenkančius mokinius ir mokytojus šventiškai nuteikė istorinę praeitį menančios dainos, ekrane rodomi vaizdai.

   Renginį pradėjo miesto meninio skaitymo konkurso laureatė Ugnė Lukoševičiūtė Just. Marcinkevičiaus eilėraščiu. Po to vadovavimą šventei į savo rankas perėmė žavus antrokės Vijos Paurytės ir septintoko Simo Dimgailos duetas. Mokiniai suvaidino dėl šventės rimtumo ir žaismingumo besiginčijančius personažus. Jie papasakojo apie Lietuvos vėliavos (personažą įkūnijo Evilija Jasiūnaitė) spalvas, akcentuodami ne tik jų reikšmę, bet ir žiūrovų dėmesį atkreipdami į tai, kokią prasmę jos gali turėti šiuolaikiniam vaikui. Aktoriais ir dainininkais šventės metu tapę ,,Gerosios patirties sklaidos būrelio“ nariai, perteikė žiūrovams progimnazijos aštuntokų senelių prisiminimus apie jų jaunystės Lietuvą, apie mokyklinius metus.

   Sveikinimo žodį tardamas progimnazijos direktorius Algirdas Gedeikis priminė, kad šventė –  tai ir apdovanojimų metas. Jau tradicija tampa buvusio mūsų mokinio (dabar - verslininko) Tomo Rūkštelės iniciatyva ,,Saulėtekio“ mokinius paskatinti vertingais literatūros kūriniais. Šiemet didžiausią pažangą moksle padariusiems progimnazistams dovanas įteikė Tomo mama, istorijos mokytoja  Elvyra Rūkštelienė.

   Minėjimą pabaigė 7c klasės mokinių grupė, visiems pakėlusi nuotaiką linksmu liaudies šokiu ,,Gražus miškas“. Renginio vedėjai atsisveikindami palinkėjo gražios ir prasmingos rytojaus šventės.

                                                                                                       Mokytoja Vilija Lizdenienė

Galerijoje „XII“ atidaryta nauja fotografijų paroda „Retro Panevėžys“ 

   Vasario 12 dieną „Saulėtekio“ progimnazijos fotografijos galerijoje „XII“ atidaryta fotomenininko Liongino Skrebės fotografijų paroda „Retro Panevėžys“. Garsųjį Panevėžio fotomenininką mokiniams pristatė mokyklos direktorius A.Gedeikis. Fotografijos parodos iniciatorius, technologijų mokytojas V.Karosas labai išsamiai mokiniams papasakojo apie fotomenininką L.Skrebę. Mokinukai klausėsi jo pasakojimo apie tai, kad parodos autorius L.Skrebė fotografija susidomėjo dar būdamas studentas Kaune, kur studijavo inžineriją, kad Panevėžyje įkūrė fotografų klubą, fotografų draugiją ir buvo daugelio dabartinių fotografų mokytojas. Beje, šis žmogus – spalvotos fotografijos pradininkas. Ir ne tik Panevėžyje, bet ir Lietuvoje. L.Skrebė ne vienerius metus vadovavo Panevėžio jaunųjų technikų stočiai, ten dėstė moksleiviams fotografijos meną. Šio žmogaus nuopelnas – 1984 metais išleistas fotografijų albumas „Panevėžys“. Kaip sakė mokytojas V.Karosas, šį albumą dažnas Panevėžio mokinukas gali surasti savo namuose, nes jis buvo išleistas net 40 000 egzempliorių tiražu. Pats parodos autorius L.Skrebė papasakojo, kaip jaunystėje pradėjo fotografuoti, kaip atsirado tas nuotraukų apie mūsų miestą albumas, koks buvo  fotografijos menas jo jaunystės laikais ir kaip technologiškai jis pasikeitė šiandien, kokias didžiules galimybes turi šiuolaikiniai fotografai. Save galerijos svečias laiko savamoksliu fotografu. Po to jis pristatė galerijoje „XII“ eksponuojamas savo fotografijas apie senąjį Panevėžį, parodė pačią pirmąją spalvotą nuotrauką apie mūsų miestą. Mokyklos direktorius A.Gedeikis padėkojo svečiui, įteikė suvenyrų, priminsiančių mūsų progimnaziją. O mokyklos bendruomenė turės galimybę susipažinti su L.Skrebės fotografijomis, kuriose įamžinta mūsų miesto istorija.

Laima Dargužienė

Tarptautinis projektas „Draugystės pynė“

 12

   Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras, Klaipėdos miesto mokyklų logopedų ir specialiųjų pedagogų metodinė taryba bei Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos švietimo pagalbos specialistai 2018 metų rudenį subūrė gausų būrį bičiulių. Draugėn kvietė tarptautinis projektas ,,Draugystės pynė“, kurio tikslas buvo supažindinti su neįgaliųjų problemomis, kviesti bendrauti, padėti bei drauge minėti gruodžio 3-iąją – Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną. Prie šios šaunios veiklos noriai jungėsi ir septyni mūsų mokyklos trečių klasių mokiniai – Eglė, Vėjas, Augustinas, Jokūbas, Ąžuolas, Astijus ir Tautvydas – kartu su specialiąja pedagoge Migle ir logopede Vilija.
Projekto simboliu tapo apyrankė, kuri ne tik apjuosė draugo riešą, bet ir visiems projekto dalyviams priminė draugystės džiaugsmą. Tikime, kad šis projektas padėjo kurti draugiškus tarpusavio santykius tarp vaikų, nepaisant jų amžiaus, lyties ar kitoniškumo.
Projekte dalyvavo per 200 Lietuvos ugdymo įstaigų ir 5 lituanistinės Baltarusijos bei Airijos mokyklos. Tarptautinį projektą vainikavo dalyvių atsiųstų 500 nuotraukų paroda, kuria galima pasigrožėti Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje, PŠKC ir Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos tinklapyje, socialinio tinklapio „Facebook“ paskyroje.
Mūsų mokyklos projekto dalyviai buvo maloniai nustebinti. Jų kurtų apyrankių atlikimo idėją ir nuotrauką, skirtą pasirinkto renginio aprašymo pristatymui, galima surasti internetinėje svetainėje www.kpskc.lt/tarptautinis-projektas-draugystes-pyne/. Sulaukėme padėkos ne tik už dalyvavimą, bet ir už originalią nuotrauką bei už pareigą mažus darbus atlikti taip, lyg jie būtų dideli ir kilnūs. Džiugesį vainikavo vaišės su saldžiais egzotiniais vaisiais.


Vilija Čereškienė

 

Konferencija, skirta Holokausto aukoms atminti

konferencija

    Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 2005 metų lapkričio 1 dienos rezoliucija paskelbė sausio 27-ąją kasmetine Tarptautine Holokausto aukų atminimo diena. Šią dieną 1945 m. buvo išlaisvinta Aušvico (Osvencimo) koncentracijos stovykla. Didžiausioje nacių koncentracijos ir naikinimo stovykloje nužudyta daugiau nei 1,5 mln. žmonių, iš jų – 1 mln. žydų. Diena labai svarbi visame pasaulyje, nes tarp mūsų vis dar gyvena žmonijos košmaro liudytojai – Holokaustą išgyvenusieji.
   Jau aštunti metai, kai Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti ir mokyklų Tolerancijos centrai inicijuoja šalies mokinių ir mokytojų konferenciją, skirtą Holokausto aukoms pagerbti.
   Sausio 25 d. net 23 šalies mokyklų komandos rinkosi Raseinių rajone, Ariogaloje. Renginio pradžioje Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinio režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pirmininkas Ronaldas Račinskas kalbėjo, kad šis renginys – tai mokymasis be pažymio, be vadovėlio – mokymasis iš praeities, iš istorijos. Už skaičių ir faktų visumos slepiasi gyvos ir skaudžios istorijos…
   Šių metų konferencijai buvo pasirinkta ypač jautri tema - „Žydų vaikų istorijos“. Mokiniai iš įvairių Lietuvos kampelių parodė meninių literatūrinių kompozicijų, pristatė video pasakojimų, filmų apie Holokausto siaubą išgyvenusius žydų vaikus. Mūsų progimnazijos aštuntokai: Urtė Valentonytė, Faustina Žilytė, Augustė Visackaitė, Gabija Ramonaitė ir Kostas Balčiūnas (visi iš 8B kl.) su mokytoja Rima Šarkaniene konferencijai parengė literatūrinę meninę kompoziciją pagal Grigorijaus Kanovičiaus romaną „Miestelio romansas“, kurio svarbiausia mintis – žmogaus atminties galia. Rašytojas knygoje pasakoja apie šviesias savo vaikystės dienas, artimuosius ir primena lemtingus 1941-uosius, pakeitusius tiek lietuvių, tiek žydų gyvenimus.
   Konferencijoje dalyvavo šalies žydų bendruomenių, Sugiharos namų atstovai, istorijos muziejų darbuotojai, dailininko Simono Karczmaro sūnus, atvežęs į Lietuvą tėvo tapytus meile ir šiluma alsuojančius žydų gyvenimo paveikslus. Visi renginio dalyviai nusifotografavo kartu, prisijungdami prie didžiausios pasaulinės akcijos "WE REMEMBER". „Konferencija ir vaikams, ir suaugusiems prisiminė daug svarbių istorijos momentų, išgirdome jautrių pasakojimų apie žydų vaikų likimus. Tai puiki žmogiškumo ir tolerancijos pamoka jauniems žmonėms,“ – mąstė progimnazijos direktoriaus pavaduotoja Irena Gasiūnienė pasibaigus renginiui.


Mokytoja Rima Šarkanienė

Sausio 17-oji – Galvosūkių diena


   Sausio 17-oji diena mokyklos įdomiajame kalendoriuje paskelbta Galvosūkių diena. Ją organizuoti sumanė 5b klasės mokiniai. Buvo labai svarbu paruošti įdomias, šmaikščias, loginį mąstymą ugdančias užduotis. Pasinaudojome ,,visagaliu“ internetu ir klasės vadovės užduočių banku. Kad galėtų dalyvauti visi norintys 1-4 ir 5-8 klasių mokiniai, paruošėme net 680 klausimų. Dauguma atsakymų buvo teisingi, todėl laimėtojus teko išsiaiškinti burtų keliu. Apdovanojome po tris laimėtojus iš 1-4 klasių ir 5-8 klasių. Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos mokiniai viskuo domisi ir daug žino.

5b klasės vadovė Reimonda Čiplytė

Kūno kultūros pamoka

   Sausio 18 dieną Adrianos mama mūsų klasę pakvietė į savo sporto klubą „Amazonių sala“ ir ten vedė kūno kultūros pamoką. Mus pasitiko trenerė Dalia, kuri yra grupinių ir individualių užsiėmimų trenerė. Ji taip pat gali patarti ir mitybos klausimais. Trenerė supažindino su patalpomis, parodė treniruoklius, sporto salę. Išaiškino kiekvieno treniruoklio paskirtį, kaip saugiai su jais elgtis. Išbandę treniruoklius, keliavome į sporto salę, kurioje su viniliniais hanteliais atlikome mankštos pratimus. Baigiantis užsiėmimui trenerė palinkėjo būti sveikiems, kiekvieną rytą daryti mankštą ir sveikai maitintis.

2 b klasės mokytoja Jūratė Tulauskienė

 

Jaunieji  tyrėjai savo darbus pristatė miesto konferencijoje „Sveikatos abėcėlė“

   Sausio 17 d. Panevėžio ,,Šaltinio” progimnazijoje 2 b, 3b, 3d  klasių mokiniai savo tiriamus darbus „Vitaminai darže“, „Obuolys per dieną sveiką padaro kiekvieną“, „Ką turi žinoti apie šokoladą“ skaitė ir pristatė Panevėžio miesto ir rajono 1-4 klasių mokinių konferencijoje „Sveikatos abėcėlė“. Mokinius konsultavo pradinių klasių mokytojos: Jūratė Tulauskienė, Diana Petrauskienė ir Raminta Dovydienė.

Pradinių klasių mokytoja Diana Petrauskienė

Sveikiname

krepsininkai

   Sveikiname mūsų progimnazijos 5c klasės mokinius Vitą, Agotą, Nojų, Dovydą ir Arną laimėjus I-ąją vietą Panevėžio krepšinio 5-tų klasių varžybose 3x3. Komandos vadovas mokytojas Mindaugas.

„Kompiuteriukų ralis“ pasiekė mūsų mokyklą

1 FOTO

   Iniciatyva „Kompiuteriukai vaikams“ praėjusiais metais Lietuvos penktokams išdalino daugiau nei 20 tūkstančių „Micro:bit“ kompiuteriukų. Prie iniciatyvos skatinti vaikus mokyti programuoti prisijungė 600 mokyklų, apmokyta daugiau nei pusšimtis mokytojų, o programuojant praleista daugiau kaip 10 000 valandų.

   Prasidėjus kompiuteriukų dalinimo akcijai dauguma buvusių progimnazijos penktokų atsiėmė juos iš „Bitės“ salono. Dar penktoje klasėje spėjo juos išbandyti ne tik informacinių technologijų pamokose, bet ir lietuvių kalbos pamokoje programuodami lietuvių kalbos abėcėlę. Šeštojo klasėje integruotoje matematikos-informacinių technologijų pamokoje, skirtoje paminėti programavimo savaitei, braižė ant popieriaus lapo ir žymėjo „Micro:bit“ kompiuteriukuose koordinates. Mokinių didžiulis susidomėjimas kompiuteriukais neleidžia sustoti ir mokytojoms, kurios domisi ir ieško naujų, inovatyvių, bei patrauklių mokiniams ugdymo formų.
   Sausio 11 dieną progimnazijos informacinių technologijų mokytojos Auksė Stasiškienė ir Laura Kuchalskienė kartu su kitų 20 Lietuvos mokyklų pedagogais buvo pakviestos į Vilnių, į „Alt Space“ erdvę, kur vyko „Kompiuteriukai vaikams“ naujo etapo ir edukacinės akcijos „Kompiuteriukų ralis – IT pamokas keičianti kelionė“ pristatymą. Fondo atstovai P. Poderskis, V. Žvirzdinaitė, K. Mačiulaitis pasidžiaugė nuveiktais darbais ir pasveikino dalyvius priėmus iššūkį. Pakviesti lektoriai mokytojams perskaitė aktualius ir įdomius pranešimus: „Kodėl verslui svarbu remti švietimą”, „Įgūdžių revoliucija – kokių gebėjimų reikės ateityje”. Pristačius „Kompiuteriukų ralio“ veiklas ir tolimesnius planus buvo įteiktas elektronikos komponentų ir įvairių priedų rinkinys su „Micro:bit“ kompiuteriukais 16-kai darbo vietų. Su šiais rinkiniais moksleiviai galės tapti iki pat mokslo metų pabaigos vyksiančio „Kompiuteriukų ralio“ dalyviais: kartu su mokytojais galės kurti įvairius judančius objektus, savo projektais dalintis su kitomis mokyklomis ir išbandyti jėgas techninės kūrybos srityje.
   Šių metų „Kompiuteriukų ralio“ tema – „Gerink savo žaislą“. Vaikams metamas iššūkis mokytis IT, fizikos ir matematikos, su „Micro:bit“ prikeliant turimus žaislus naujam gyvenimui. Mokytojams buvo vesti įvadiniai mokymai, kaip dirbti su gauta įranga, konsultacijos ir bendradarbiavimas su kompiuteriukų fondo komanda. Įsijungėme į vieną įdomiausių ir didžiausių, moksleivius ir mokytojus įtraukiančių edukacijos projektų. Palinkėkite mums sėkmės!

koliazas


IT mokytojos Auksė ir Laura

 

 

Copyright © 2019 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.