Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

„Pabūkim knygnešiais, padovanokim skaitymo džiaugsmą“

knygnesys

Poetas J.Marcinkevičius yra pasakęs:  „Palaiminta ranka, glostanti vaiko galvą, laikanti knygą arba tiesianti ją – kaip duoną – kitam“.  Didžiulį darbą, skleisdami knygos šviesą, mūsų tautos labui nuveikė knygnešiai. Pagerbiant jų atminimą, kovo 16 – oji paskelbta  Knygnešio diena.

Mieli, progimnazijos bendruomenės nariai,

kviečiu jus visus įsitraukti į akciją „Pabūkim knygnešiais, padovanokim skaitymo džiaugsmą“ ir padovanoti  progimnazijos bibliotekai kuo naujesnių ir įdomių knygų.

Knygas galėsite atnešti pasibaigus karantinui.

Akcija vyks iki balandžio 30 dienos.

Dėkoju mokytojai L.Dargužienei ir  bibliotekininkei R.Paulavičienei už naujas knygas;  3b kl. mokinei Kamilei ir jos tėveliams, padovanojusiems naujausio leidimo knygos „Haris Poteris“ 3 dalis; 5a kl. mokinei Sofijai, suradusiai įdomių knygų savo bibliotekėlėje bei 1c kl. mokinei Estelai.

Lauksiu jūsų su knygomis...

                                                                                                                Bibliotekos vedėja Laima

Piname juostą Kaziukui

   Kovo 4-ąją švenčiame Lietuvos globėjo Šv.Kazimiero vardadienį. Dėl pandemijos visų laukiamas Kaziuko turgus nevyks. Progimnazijos pradinukai nutarė Kaziuką pasveikinti pieštomis tautinėmis juostomis. Senovėje tautine juosta sujuosdavo bei papuošdavo drabužius. Aukštatijoje juostos dažniausiai buvo pinamos rankomis iš vilnonių siūlų, kurių spalvas derindavo prie tautinių rūbų. Šiemet aukštaitiškos juostos įtrauktos į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Vaikai juostų pinti dar nemoka, todėl pabandė jas nupiešti. Išrinkę gražiausias,  kviečia visus pasigrožėti Kaziuko juostomis.

Etnokultūros būrelio vadovė V.Pudrigailienė

Sveikiname Tarptautinio konkurso „Piešinys – matematikos uždavinys“ nugalėtoją Nedą!

152497261 830891650838703 9138492062991992622 o (1)

   Integruotame tarptautiniame matematikos ir informacinių technologijų piešinių konkurse „PIEŠINYS – MATEMATIKOS UŽDAVINYS“ dalyvavo dešimt mūsų mokyklos aštuntokų. Konkurso tikslas – paskatinti mokinius kūrybiškai pažvelgti į matematiką, naudojantis teksto redaktoriumi išreikšti savitas, drąsias, patrauklias matematikos interpretacijas. 

   Šiame konkurse dalyvaujame jau ne pirmus metus, bet šį kartą nuojauta mums kuždėjo, kad gali pasisekti. Iš 495 dalyvių mūsų mokyklos aštuntokė Neda užėmė III vietą. Nedos mokytojos Reimonda ir Laura be galo džiaugiasi Nedos sėkme.

   Mokytojos Ramutė, Reimonda, Auksė ir Laura dėkoja visiems, dalyvavusiems konkurse. Jūsų visų darbai yra puikūs!!! Ačiū anglų kalbos mokytojoms, konsultavusioms mokinius. Kviečiame pasigrožėti Nedos, Trėjos, Austėjos, Gabijos, Rugilės, Saulės, Ugnės, Jokūbo, Jogailės ir Paulinos konkursiniais darbais.

Matematikos mokytoja R. Čiplytė ir IT mokytoja L. Kuchalskienė

 

„Geltona, žalia, raudona“

                 Vitas ir Tadas       Tija

   Vasario 16-tajai, Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, paminėti 1b klasės mokiniai dalyvavo Panevėžio kultūros centro skelbtoje pilietiškumo akcijoje „Geltona, žalia, raudona“. Sveikiname Vitą ir Tadą, gavusius daugiausiai palaikymo balsų ir užėmusius II vietą Panevėžio mieste, taip pat ir Tiją, užėmusią garbingą III vietą. Šia akcija parodėme, kad mūsų širdyse plaka patriotiškumo ir vienybės dvasia.                                                 

1b klasės mokytoja Diana Petrauskienė

Piešinių konkursas „Lietuvos spalvos“

   Panevėžio „Židinio“ biblioteka  organizavo piešinių konkursą  „Lietuvos spalvos“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Konkurse dalyvavo 1c klasės (mokyt. Ž. Raščiuvienė), 2a klasės (mokyt. D.Bajorienė) ir 2d klasės (mokyt. R.Plėtienė) mokiniai. Daugiausiai paspaudimų  „patinka“ sulaukė Majus iš  2d klasės, jam skirta II vieta, ir Estela iš 1c klasės, ji užėmė III vietą. Vertinimo komisijos nariai I vietą skyrė Ugnei iš 2d klasės,  o III vietąVainetai iš 2a klasės. Galima tik pasidžiaugti, kad mūsų antrokai ne tik kūrybingi dailininkai, bet ir ta jaunoji karta, kuri galvoja apie Lietuvą ir jau turi idėjų, kokia Tėvynė gali ir turi būti.

                                    2d klasės mokytoja Rasa Plėtienė

 

Minėjome saugesnio interneto savaitę

1rezultatai

 

   Vasario 8 – 13 dienomis minima saugesnio interneto savaitė, į kurią įsitraukė ir progimnazijos bendruomenė. Informacinių technologijų pamokose mokiniai diskutavo apie nuotraukų publikavimo nesaugumą ir apie vaikų privatumą internete, apie tai, kaip išvengti tykančių pavojų.

   Pradinių klasių mokiniai neformaliojo ugdymo būrelių „Robotika“ ir „Kompiuteris mano draugas“ užsiėmimuose stebėjo edukacines pamokėles, kuriose „Draugiško interneto“ meškiukas bendravo tiek su vaikais, tiek su ekspertais apie tai, kaip internete būti saugesniems.

   5a klasės mokinių komanda, pasivadinusi „MegaPixel“, vasario 8 – 12 dienomis nuotoliniu būdu dalyvavo Nacionalinėje saugesnio interneto viktorinoje. Dalyviams kasdien teko spręsti klausimus apie duomenų saugumą internete, elektronines patyčias, kompiuterinius žaidimus ir tykančius pavojus. „MegaPixel“ komanda surinko 68 iš 69 taškų ir atsidūrė 9 pozicijoje. Kova išties buvo nelengva, nes viktorinoje dalyvavo 391 komanda iš visos Lietuvos. Mokiniai džiaugėsi savo pasiektu rezultatu ir įgytomis žiniomis.

IT mokytoja A.Stasiškienė

Virtuali Vasario 16-osios šventė

   Paskutinę dieną prieš mokinių žiemos atostogų savaitę, vasario 12-tą, mūsų progimnazijos mokiniai ir mokytojai nuotoliniu būdu paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Kiekviena klasė į šventinį susitikimą delegavo po vieną klasės lyderį. Viena iš virtualaus paminėjimo moderatorių – istorijos mokytoja E.Rūkštelienė – šventės dalyviams parodė Įdomiosios Lietuvos istorijos filmuką, kuriame paprastai ir suprantamai paaiškinama, kokios istorinės aplinkybės buvo palankios atkurti nepriklausomą Lietuvos valstybę, kas ir kada pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Aktą, įteisinusį mūsų šalies valstybingumą. Kad pasitikrintų savo žinias apie Lietuvą, susitikimo dalyviai Kahoot programėle atsakinėjo į virtualios viktorinos klausimus. Viktorinos nugalėtoja tapo Ieva iš 8c klasės, puikiai pasirodė ir Benediktas iš 7a klasės bei muzikos mokytoja M.Putnikė. Tikybos mokytoja V.Žičkaitė susirinkusiuosius sukvietė į atskirus pokalbių kambarius, kuriuose mokiniai ir mokytojai diskutavo apie tai, kas yra lyderis, juo gimstama ar tampama, kokias savybes turi turėti lyderis, kaip juo tapti, ar savo aplinkoje jie mato lyderystės pavyzdžių. Išdiskutavę grupėse, susitikimo dalyviai, moderuojant mokytojai V.Žičkaitei, apibendrino išsakytas mintis.  Šventinio susitikimo pabaigoje direktoriaus pavaduotoja ugdymui J.Anilionienė padėkojo susirinkusiems į virtualų nepriklausomos Lietuvos paminėjimą už jų pilietiškumą, už parodytą tikros lyderystės pavyzdį, o istorijos mokytoja E.Rūkštelienė visiems priminė apie tradicine tapusia mūsų mokyklos 2006 metų laidos abituriento ir rėmėjo Tomo Rūkštelės iniciatyvą atminimo dovanomis paskatinti moksleivius būti tikrais mūsų šalies piliečiais. Šiemet ši dovana – tai knyga „1000 klausimų ir atsakymų. Lietuvos tūkstantmečio vaikai“.

Lietuvių kalbos mokytoja L.Dargužienė

Virtualus susitikimas – dirbtuvės su iliustratore ir knygos

„Maksas ir 92 musės“  autore Aušra Kiudulaite

   Vasario 3 d. per dailės ir technologijų pamokas 2c klasės mokiniai virtualiu būdu susitiko ir kartu dirbo su iliustratore ir knygos „Maksas ir 92 musės“ (knyga yra viena iš penkių pretendenčių į nominaciją „Metų knygos rinkimai 2020“ knygos vaikams kategorijoje) autore Aušra Kiudulaite. Rašytoja iš anksto mums buvo atsiuntusi videopamoką, kurios metu kvietė vaikus pasigaminti savitą popierių. O po savaitės visi rodėme, kaip pavyko atlikti paskirtą užduotį. Iliustratorė džiaugėsi vaikų kūrybiškumu. Susitikimo – kūrybinių dirbtuvių metu dailininkė pristatė naują užduotį – vaikams reikėjo pagaminti knygos „Maksas ir 92 musės“ pagrindiniam veikėjui Maksui draugę – musę iš savo susikurto popieriaus. Vaikai gamino muses, rinko joms vardus, o kai kurie ir istoriją joms sukūrė. Buvo labai įdomu, nes Aušra Kiudulaitė susitikimą transliavo iš savo studijos. Kameros dėka ji aprodė kiekvieną savo studijos kertelę: ant sienos puikavosi jos kuriama nauja knyga, ant grindų takelio gulėjo šiuo metu sergančios Aušros mamytės labai mielas šunelis, o didelis rašytojos darbo stalas buvo apkrautas mažais, mažyčiais ir visai mažytėlaičiais popieriukais. Studijai jaukumo suteikė gėlės, kurias, kaip sakė Aušra, labai myli. Vaikai rašytojos klausinėjo apie knygos rašymą, apie iliustracijų kūrimą. Visi smagiai juokėmės, kai susitikimo metu visai netikėtai A.Kiudulaitė suprato, jog mūsų kompiuterių ekranuose užrašyti vardai yra ne su gramatinėmis klaidomis, o tiesiog MUSIŠKAI (t.y. musių kalba). Autorė palinkėjo vaikams skaityti knygas, išlaisvinti savo vaizduotę, kurti tekstus ir iliustracijas. O mes jau dabar laukiame jos naujos knygos.

Skaitantys ir dalyvaujantys „Metų knygos rinkimuose 2020“ dar gali balsuoti už jiems patikusias knygas iki vasario 18d.:

http://www.skaitymometai.lt/index.php?1452040833

 

Daugiau žiūrėkite čia:

2c kl. Kurybinės dirbtuves su Ausra Kiudulaite

Pradinių klasių mokytoja Sandra Macijauskienė

 

Virtuali paroda „Užgavėnių kaukė“

   1a, 1b ir 3d klasių mokiniai „Gamtos pažinimo per fotoaparato objektyvą“ būrelio metu piešė, kūrė Užgavėnių kaukes, o jų sukurti darbai buvo nusiųsti į Panevėžio kultūros centro virtualų piešinių konkursą – parodą ,,Užgavėnių kaukė”. Vasario 15 dieną visų piešinių nuotraukos bus įkeltos į Panevėžio bendruomenių rūmų Facebook paskyrą. Dalyviams linkime sėkmės šiame konkurse!

Etnokultūros būrelio dalyviai prisiminė užgavėnių papročius, pasidalijo blynų receptais.Visi stengėsi piešti kuo baisesnes kaukes  ir  išgąsdinti žiemą. Tikime, kad Gavėnas nugalės ne tik Lašininį, bet ir visus virusus...   

 Pradinių klasių mokytojos Diana Petrauskienė ir Violeta Pudrigailienė

Copyright © 2021 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.