Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Edukacinė kelionė į Paukščių kaimą

 

   Gruodžio 10 dieną 5a ir 5b klasių mokiniai vyko į Paukščių kaimą, kuris yra Aukštaitijos nacionaliniame parke, Ignalinos rajone. Geros nuotaikos nesugadino net darganotas oras. Paukščių kaime penktokus pasitiko sodybos šeimininkė „pelėda“. Bendrai fotografijai su ja mokiniai pavirto viščiukais, ir tai nuteikė linksmai programai. Vaikai ant ugnies kepė dešreles, valgė daržovių „tortą“. Troboje, belaukdami Kalėdų Senelio, gėrė arbatą su sausainiais. O sulaukę labai apsidžiaugė. Kalėdų Senelis klausėsi mokinukų dainų ir žiūrėjo jų pasirodymus, o už tai jie gavo dovanų ir užduotį – surasti žalias Kalėdų senelio roges. Ieškodami rogių vaikai pamatė įvairių naminių paukščių kolekciją. Sodybos šeimininkė jiems papasakojo apie savo augintinius, leido vaikams batono riekelėmis, avižomis pamaitinti stručius, lamas, alpakas, asiliukus, avinėlius, ožiukus, rankose palaikyti triušiukus. Vaikai sužinojo, kad stručio kiaušinis sveria beveik 2 kg. Po ilgų ieškojimų vaikai tvarte surado Kalėdų senelio roges. Taip pat apžiūrėjo gyvą prakartėlę su avinėliais ir balandžiais.

   Atsisveikinę su svetingaisiais sodybos šeimininkais, grįždami penktokai sustojo Aukštaitijos nacionaliniame parke ir užlipo į Ladakalnį, nuo kurio atsiveria nuostabus vaizdas į 7 ežerus. Dar surado jėgų užkopti ir į piliakalnį. Daug įspūdžių patyrę ir naujų patirčių įgiję, linksmi ir laimingi mokiniai grįžo namo. Dabar 5a ir 5b klasių mokiniai gali drąsiai sakyti: „ Mes matėme Kalėdų senelį ir elfę“. O visai mokyklos bendruomenei jie linki gražių švenčių.

Klasių vadovai Milda ir Mindaugas

 

 

 

 

 

PUSMETIS, KUPINAS PERGALIŲ

„Saulėtekio“ progimnazijos mokiniams pirmasis pusmetis buvo kupinas sportinių pergalių. Tą rodo ir rezultatai, pradedant pradinukų kvadrato varžybomis ir baigiant 5 – 6 klasių futbolo bei kvadrato laimėjimais:

 • Panevėžio miesto tarpmokyklinėse pradinukų kvadrato varžybose iškovota garbinga II vieta.
 • Panevėžio miesto tarpmokyklinėse 5 – 6 klasių kvadrato varžybose iškovota garbinga III vieta.
 • Futbolo komanda iškovojo II vietą tarp visų Panevėžio miesto mokyklų komandų.

Sportas vienija, todėl tikimės, kad kryptingai ir tikslingai dirbdami pasieksime puikių rezultatų ir kitose varžybose. Taip pat norime padėkoti visai mokyklos bendruomenei už supratingumą ir palaikymą. Minėtos pergalės – bendras jūsų ir mūsų nuopelnas. Darbais įrodome, kad kartu galime viską. Ačiū!

Fizinio ugdymo mokytojai Milda ir Mindaugas

Dalyvavome sveikatos konferencijoje

   Gruodžio 5 dieną Panevėžio Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje vyko renginys, kuriame dalyvavo mūsų 8b ir 5c klasių mokiniai. Pirma renginio dalis buvo linksma ir šventiška, nes jos metu įžiebta eglutė, o antroji dalis – informatyvi ir aktyvi. Dalyviai klausėsi kitų mokyklų pranešimų, Visuomenės sveikatos biuro specialistės G. Beliakienės pranešimo apie vaistažolių naudą, patys aktyviai įsitraukė į veiklas. Šaunieji aštuntokai atliko muzikinį kūrinį, penktokai atsakinėjo į klausimus, šoko bendrą šokį. Konferenciją užbaigė Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos direktorė, padėkojusi dalyviams ir svečiams, įteikusi padėkos raštus, dovanėles. Visi vaišinomės žolelių arbata ir bendravome vieni su kitais.


Socialinė pedagogė J. Grižienė

Adventinis susikaupimo vakaras

   Gruodžio 5 dieną projekto „Drauge mes galime...“  baigiamuoju akordu tapo adventinis susikaupimo vakaras. Tai jau ir graži tradicija – kasmet susiburti progimnazijos bendruomenei ir taip įprasminti  šv. Kalėdų laukimą , kartu stabtelėti ir pamąstyti apie prabėgusius dar vienerius metus, ką per juos patyrė gero, dėl ko reikėjo liūdėti, ką galėtų pakeisti savo gyvenime.

   Šiais metais mokyklos bendruomenę susikaupti pakvietė progimnazijos mokinių spektakliukas „Kalėdų žvirblis“. Savo pasirodymu vaikai priminė, kokia yra tikroji šv. Kalėdų žinia – tai Dievo Sūnaus gimimas. Ir tarsi beldėsi į mūsų sielas, kad mes kurti šiai žiniai, taip pat kaip ir spektakliuko herojai. Susikaupimo vakare dalyvavęs kunigas R. Kaunietis  paliudijo, kad šiandien ši žinia stumiama į užmarštį, ir dėkojo spektakliuko kūrėjams, kad jie ją padeda skleisti. Projektas „Drauge mes galime...“  baigėsi, bet sutelkta progimnazijos bendruomenė liudija mokyklos stiprybę ir vienybę.

Psichologė V.Gugaitė

Moksleiviška verslo idėjų mugė

   Dvidešimt. Tiek geriausių verslo idėjų pristatė progimnazijos šeštokai. Vertinimo komisija vienbalsiai nutarė  – puikios idėjos, kūrybingi mokiniai!

   Gruodžio 5 dieną progimnazijoje vyko pirmoji verslo idėjų mugė „Mano verslo idėja“, kurioje buvo pristatytos 40 – ties šeštokų kūrybinių produktų idėjos. Aktyviai veikdami verslumo ugdymo pagrindų pamokoje mokiniai galvojo, kūrė ir popieriaus lape bandė įgyvendinti savo idėjas. Jas pristačius klasės mokiniams paaiškėjo, kad tarp šeštokų yra labai kūrybingų ir inovatyvumu pasižyminčių vaikų. Renginio metu komisijos nariai balais vertino mokinių idėjas, uždavė klausimus kūrėjams. Mokiniai nesutriko, pateikė įdomius ir argumentuotus atsakymus. Susumavus visus komisijos narių – direktoriaus pavaduotojos ugdymui Loretos Valickienės, etikos mokytojos Vilijos Lizdenienės ir tikybos mokytojos Virginijos Žičkaitės – balus paaiškėjo trys originaliausios šeštokų idėjos. I vietą laimėjo 6a klasės mokiniai Mindaugas ir Aleksas su idėja „Padažų rašiklis“, II vieta atiteko 6d klasės mokiniui Lukui už idėją „Žaidimų pultelio dėklas“, o III vietą laimėjo 6a klasės mokiniai Benediktas ir Matas už produktą, kuris padeda plauti, kirpti ir šukuoti plaukus. Visiems verslo idėjų mugės dalyviams buvo įteikti padėkos raštai.

   Džiugu, kad turime tiek daug kūrybingų asmenybių. Plėtodami verslumo ugdymą mokykloje tikimės, kad ateityje šios verslo idėjos virs realiais, rinkoje atsirandančiais ir pelną nešančiais produktais, o dabartiniai šeštokai taps sėkmingais verslininkais.

Mokytoja Agnė

 knygu kaledos

 

„Saulėtekio“ progimnazijos bibliotekai reikalingų knygų sąrašas: 

 1. Daiva Čepauskaitė. Baisiai gražūs eilėraščiai, Žalias kalnas, 2017.
 2. Marius Marcinkevičius. Draugystė ant straublio galo, Tikra knyga, 2017.
 3. Violeta Palčinskaitė. Eilėraščiai iš namų, Tyto alba, 2017.
 4. Jurga Vilė, dailininkė Lina Itagaki. Sibiro haiku, Aukso žuvys, 2017.
 5. Ransom Riggs. Kiaurymių miestas. „Ypatingų vaikų namų“ tęsinys. Alma littera
 6. R.Sepetys. Druska jūra, Alma litera.
 7. T.Dirgėla. Domas ir Tomas. Virėjos Irenos byla, Tyto alba, 2018.
 8. T.Dirgėla. Domas ir Tomas. Saldainių kiosko byla, Tyto alba, 2018.
 9. T.Dirgėla. Domas ir Tomas. Dingusios knygos mįslė. Tyto alba, 2019.
 10. D.Opolskaitė. Užraktas, Tyto alba, 2018.
 11. J.Green. Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos, Alma littera, 2018.
 12. Lucy Maud. Montgomery Anė iš salos, Alma littera, 2018.
 13. Robert Louis Stevenson. Lobių sala, Nieko rimto, 2016.
 14. Jessica Townsend. Nevermūras  Morganos prakeiksmas ir Vunderio draugija, Alma littera, 2018.
 15. Erich Kastner. Dvynukės, Alma littera.
 16. Lina Žutautė. Kniūkiai, arba dingusių kojinių paslaptis, Alma littera, 2018.
 17. Lina Žutautė. Netvarkos nykštukas ir netikėtas svečias, Alma littera, 2018.
 18. Maria Parr. Vaflinės širdelės. Alma littera, 2018.
 19. Rebeka Una. Labas, aš Tadas 2dalis. Alma littera,2018.
 20. V.Žilinskaitė. Kintas, Alma littera, 2016.
 21. K.Binkis. Atžalynas.
 22. Selma Lagerlöf. Portugalijos karalius.
 23. J.Degutytė. Pelėdžiuko sapnas.
 24. M.Vainilaitis. Bruknelė.
 25. J.M.Barrie Piteris Penas ir Vendė, Nieko rimto, 2018.
 26. Kate DiCamillo Pasaka apie Desperą, Nieko rimto, 2015.
 27. C.Thompson. Tvanų šeimynėlė. Smagi mokykla, Nieko rimto, 2019.
 28. Ch. Dickens. Kalėdų giesmė, Nieko rimto, 2016.
 29. L.Žutautė Kakė Makė ir draugystės šluota, Alma litera, 2019.
 30. G.Kincaid Kalėdų bičiulis, Nieko rimto, 2019.

Advento rytmetys

   Gruodžio 2 dieną 1c klasėje vyko advento rytmetys. Vaikai susipažino su advento laikotarpio reikšme, paskirtimi. Uždegėme pirmąją advento vainiko pranašo žvakę. Atvertėme pirmąjį klasės advento kalendoriaus langelį – vokelį, kuriame slypėjo maloni staigmena. Visi pasižadėjome, jog šį laikotarpį stengsimės būti geresni, darysime kuo daugiau gerų darbų ne tik namuose, mokykloje, bet ir kitose aplinkose bei šiuos darbus pažymėsime savo „Gerų darbų eglutėse“. Kiekvieną rytą, pravėrę klasės duris, atsinešime po gražų žodį, kurį užrašysime ir klijuosime ant durų. Taigi, prasideda susikaupimo, vilties bei gerų darbų kupinas adventinis laikotarpis.

Pradinių klasių mokytoja Sandra Macijauskienė

Šaunuolė Ana

74974796 573020823453727 6356346298643251200 n77053393 425141204832460 750029988576624640 n76647911 716029758906734 4994672976675733504 n

   Lapkričio 4–15 dienomis 1–12 klasių mokiniai dalyvavo 16–ajame informatinio mąstymo konkurse „Bebras“.  Iš viso konkurse dalyvavo  43555 dalyviai, iš jų aktyviausi 5–7 klasių ir 9-10 klasių mokiniai. Mūsų progimnazijos 1–7 klasių mokiniai taip pat išbandė savo jėgas, sprendė sunkias, painias ir įdomias logines užduotis. Vieniems mokiniams jos pasirodė per sunkios, o kitiems per lengvos. O štai 4a klasės mokinė Ana,  aplenkusi visus Lietuvos ketvirtokus ir surinkusi 180 taškų, užėmė I vietą. Tai pats auščiausias mūsų mokyklos mokinių pasiekimas šiame konkurse. Ana nuo pirmos klasės domisi informacinėmis technologijomis, robotais, daile, lanko būrelius ne tik mokykloje, bet ir mieste. Linkime Anai nesustoti ir siekti naujų pergalių.

IT mokytoja A.Stasiškienė

Copyright © 2019 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.