Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Pamokų laikas

1.    8:00-8:45

2.    8:55-9:40

3.    9:50-10:35

4.  10:55-11:40

5.  12:00-12:45

6.  12:55-13:40

7.  13:50-14:35

8.  14:45-15:30

Without fail, there are numerous aspects you perhaps think about remedies. What medications you can order online? Viagra is one of the best-known remedies of all time. What about sexual existence and "propecia"? Apparently "propecia generic" is a very much complicated matter. More information about this question available at "http://finasteride.me/finasteride-dosage.html". Fortunately most of problems with sexual health can be treated. Unfortunately nearly all over-the-counter medications have some kind of dangerous side effects, from headache to death. Without fail, online apothecary can naturally help you for solving your all health difficulties.

Naudingos nuorodos

SUSITIKIMAS SU GAMTOSAUGINIŲ PROGRAMŲ KOORDINATORIUMI

koordinatorius

   Mokykloje lankėsi Renaldas Rimavičius, Lietuvos Žaliųjų judėjimo atstovas, kuris koordinuoja Gamtosauginių mokyklų programos įgyvendinimą. Svečias susipažino su mokykla bei vykdomu Gamtosauginių mokyklų programos įgyvendinimu. Koordinatorius pagyrė mokyklą už jos nuveiktus darbus bei patarė, kaip dar geriau būtų galima įgyvendinti šią programą ateityje.

IŠVYKA Į VANDENS IR NUOTEKŲ VALYMO STOTĮ BERNIŪNUOSE

 

   Mokyklos gamtosauginio komiteto nariai vyko į UAB „Aukštaitijos vandenys“ tvarkomą vandens ir nuotekų valymo stotį Berniūnuose. Ryšių su visuomene specialistas Svajūnas Mikeška mums papasakojo ir parodė, kaip vyksta visas procesas. Prieš kelis metus bendrovė įgyvendino didelį projektą dėl nuotekų tvarkymo modernizavimo. Prieš nutiesiant naujus vandentiekio ir nuotekų tinklus, maždaug vienas ketvirtadalis apskrities gyventojų neturėjo visiškų buitinių patogumų. Įrengus nuotekų siurblines, ženkliai pagerėjo ekologinė vietovės būklė, sumažėjo aplinkos tarša.

   Visi mes sužinojome, kaip yra valomos nuotekos, o į Nevėžį patenka vėl švarus vanduo.

Lesyklėles pakeitė inkilai

 

   Sulaukėme pavasario. Kasdien sugrįžta vis daugiau paukščių. Pavasaris prasideda ne kalendoriaus lapelyje, o kai pro praplyšusį sniego aplklotą prasikala pirma žaluma. Pasiilgę paukščių čiulbėjimo žmonės skuba kelti į medžius inkilus.
   Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos bendruomenė suskubo pasirūpinti smulkiaisiais sparnuočiais. Visą kovo mėnesį mokiniai su mokytojais aiškinosi, kokie paukščiai dažniausiai apsigyvena mokyklos teritorijoje, kaip svarbu žinoti, kuriam paukščiui inkilas daromas – kiekvienai rūšiai turi būti atitinkamo dydžio namelis ir landa, inkilui parenkama skirtinga vieta bei aukštis. Mokyklos Gamtosauginio komiteto nariai pasirūpino inkilų gaminimo instrukcijomis, kurias išdalino inkilų gamintojams. Pasiskirstę į grupes, pagal skraidančių mokykos teritorijoje paukščių rūšis, dvi savaites vyko intensyvus inkilų gaminimas. Mokiniai su tėveliais pagamino 51 inkilą, kuriuos įkėlė į medžius, esančius mokyklos teritorijoje.
   Tikimės, kad mažieji giesmininkai įsikurs naujuose namuose, o padarytas darbas bus naudingas visiems. Koks pavasaris be paukščių giesmių?!.

Mokytoja Diana Petrauskienė

IŠVYKA Į UAB PANEVĖŽIO REGIONO ATLIEKŲ
TVARKYMO CENTRĄ


   Mūsų mokyklos Gamtosauginio komiteto nariai vyko į pažintinę ekskursiją į UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centrą, kuriam vadovauja mūsų komiteto narys G.Ulys. Šio centro pagrindinis tikslas yra sukurti racionalią atliekų tvarkymo sistemą, tenkinančią visuomenės poreikius, užtikrinančią gerą aplinkos kokybę. Pirmieji žingsniai kuriant Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centrą buvo žengti 2003 metais. Šiandien tai vienas moderniausių Lietuvoje atliekų tvarkymo centrų, aptarnaujantis Panevėžio miesto, Panevėžio rajono, Biržų rajono, Pasvalio rajono, Kupiškio rajono ir Rokiškio rajono savivaldybes. Centro vadovas papasakojo mums apie centro veiklą, parodė, kaip yra rūšiuojamos atliekos ir kaip iš atliekų išgaunamos dujos ir gaminama elektros energija.
   Sužinojome, kad kiekviena perdirbto popieriaus ar kartono tona išsaugo 17 medžių, 26460 litrų vandens ir pakankamą kiekį energijos tam, kad pusę metų būtų apšildytas vidutinio dydžio namas.

Copyright © 2019 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.