Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

Tarptautinės programos Dofe sidabro ir bronzos lygio ženklelių ir sertifikatų įteikimo ceremonija 

   „Saulėtekio“ progimnazijos mokiniai, programos vadovai, sėkmingai įveikę Edinburgo hercogo tarptautinių apdovanojimų programos DofE reikalavimus, birželio 19 d. dalyvavo apdovanojimų ceremonijoje Vilniuje. Jos metu 156 jaunuoliams iš visos Lietuvos Jungtinės Karalystės ambasadorė  Ms. Claire Lawrence, Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė ir DofE programos vadovė Lietuvoje Inga Naujalė įteikė sidabro ir bronzos lygio ženklelius. Didžiuojamės, kad progimnazijai įteiktas programos sertifikatas, ir sveikiname progimnazijos aštuntokes: Gabrielę, Augustę ir Lėją, įveikusias Edinburgo hercogo apdovanojimų programos bronzos lygį. Dalinamės iškilmingos DofE apdovanojimų ceremonijos akimirkomis.

                                                     Dofe programos vadovės Jovita Anilionienė, Jolita Grižienė

DofE apdovanojimų dėka viską galima atlikti daug paprasčiau ir smagiau!

   Nuo 2018 metų mūsų progimnazija įgyvendina „The Duke of Edinburgh‘s International Award“ (DofE) tarptautinę programą. DofE programa –  iš Edinburgo atkeliavusi asmeninio augimo programa. Tai yra pasaulyje gerai žinoma neformalaus ugdymo(si) programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų. Dalyvaudami programoje jauni žmonės vykdo keturias veiklas: lavina jau turimus arba išbando naujus įgūdžius, vykdo aktyvią veiklą, padedančią ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius, savanoriauja, teikdami paslaugas bendruomenei, ir kartu su jaunimo grupe išeina į žygį gamtoje. Kiekvienais metais programą baigusiems dalyviams Jungtinės Karalystės ambasadoje vykstančios Apdovanojimų ceremonijos metu iškilmingai įteikiami atitinkamo lygmens bronzos, sidabro arba aukso ženkleliai ir tarptautiniai sertifikatai. Šiais metais programoje pradėjo dalyvauti septyni mūsų progimnazijos mokiniai, kurie yra nusiteikę siekti savo užsibrėžtų tikslų. Įgyvendinę keturias veiklas, mokiniai bus apdovanoti bronzos ženkleliais. Programos koordinatorė progimnazijoje – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jovita Anilionienė, žygio vadovė –  socialinė pedagogė Jolita Grižienė.

   Savo išsikeltus tikslus baigia įgyvendinti 8b klasės mokinės Gabrielė, Augustė ir Lėja. O gegužės ir birželio mėnesį laukia didžiausias išbandymas – dviejų dienų žygyje įgyvendinti išsikeltus žygio tikslus ir įveikti save. Bandomajame žygyje dalyvavo 5 šaunūs aštuntokai, kurie įveikė 20 kilometrų, mokėsi orientuotis pagal žemėlapį, statyti palapines, kurti laužą, gaminti maistą, stebėjo gamtą, fotografavo ir filmavo, grįžo pavargę, bet puikiai nusiteikę.   

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Anilionienė

Copyright © 2020 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.