Galerijoje „XII“ atidaryta nauja fotografijų paroda „Retro Panevėžys“ 

DSC_0876.JPG DSC_0882.JPG DSC_0883.JPG

DSC_0886.JPG DSC_0891.JPG DSC_0905.JPG

DSC_0906.JPG DSC_0913.JPG

   Vasario 12 dieną „Saulėtekio“ progimnazijos fotografijos galerijoje „XII“ atidaryta fotomenininko Liongino Skrebės fotografijų paroda „Retro Panevėžys“. Garsųjį Panevėžio fotomenininką mokiniams pristatė mokyklos direktorius A.Gedeikis. Fotografijos parodos iniciatorius, technologijų mokytojas V.Karosas labai išsamiai mokiniams papasakojo apie fotomenininką L.Skrebę. Mokinukai klausėsi jo pasakojimo apie tai, kad parodos autorius L.Skrebė fotografija susidomėjo dar būdamas studentas Kaune, kur studijavo inžineriją, kad Panevėžyje įkūrė fotografų klubą, fotografų draugiją ir buvo daugelio dabartinių fotografų mokytojas. Beje, šis žmogus – spalvotos fotografijos pradininkas. Ir ne tik Panevėžyje, bet ir Lietuvoje. L.Skrebė ne vienerius metus vadovavo Panevėžio jaunųjų technikų stočiai, ten dėstė moksleiviams fotografijos meną. Šio žmogaus nuopelnas – 1984 metais išleistas fotografijų albumas „Panevėžys“. Kaip sakė mokytojas V.Karosas, šį albumą dažnas Panevėžio mokinukas gali surasti savo namuose, nes jis buvo išleistas net 40 000 egzempliorių tiražu. Pats parodos autorius L.Skrebė papasakojo, kaip jaunystėje pradėjo fotografuoti, kaip atsirado tas nuotraukų apie mūsų miestą albumas, koks buvo  fotografijos menas jo jaunystės laikais ir kaip technologiškai jis pasikeitė šiandien, kokias didžiules galimybes turi šiuolaikiniai fotografai. Save galerijos svečias laiko savamoksliu fotografu. Po to jis pristatė galerijoje „XII“ eksponuojamas savo fotografijas apie senąjį Panevėžį, parodė pačią pirmąją spalvotą nuotrauką apie mūsų miestą. Mokyklos direktorius A.Gedeikis padėkojo svečiui, įteikė suvenyrų, priminsiančių mūsų progimnaziją. O mokyklos bendruomenė turės galimybę susipažinti su L.Skrebės fotografijomis, kuriose įamžinta mūsų miesto istorija.

Laima Dargužienė