STEAM  konferencija „Langas į gamtą“

1.png 1_2.png 1_3.png

1_4.png 1_5.png 1_6.png

1_7.png 1_8.png 21.png

22.png 24.png 26.png

   Kas antri metai progimnazijoje vyksta Panevėžio regiono bendrojo ugdymo mokyklų STEAM mokslų  konferencija ,,Langas į gamtą“. Konferencijos tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi STEAM mokslų sritimis  ir plėtoti mokinių kūrybiškumo gebėjimus.

   Tad ir šių metų gegužės 19 dieną mažuosius gamtos mylėtojus renginio organizatoriai pakvietė per nuotolį rimtai padirbėti.   Į konferenciją prisijungę mokiniai pristatydami pranešimus, atliktus eksperimentus dalinosi sėkminga STEAM projektų / tiriamųjų darbų patirtimi.  Niekas neabejoja, kad tokia veikla stiprina ekologinį mąstymą, atsakomybės ir pareigingumo jausmus, gilina bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.  

   Panevėžio gamtos mokyklos metodininkė Valda Briedienė pristatė aplinkosaugos švietimo projekto „Aplinkai draugiškas panevėžietis“ mokymus apie vandens tyrinėjimus „Laboratorija lagamine“. Metodininkė demonstravo bandymus, supažindino konferencijos dalyvius su įvairiomis vandens būsenomis. Ypač visus sudomino vanduo, kurio paviršius išlaiko cento monetas „kaip čiuožikas ant vandens“. Būtent šią savybę išnaudoja vabzdžiai čiuožikai.

   Dirbdami grupėse sužinojo, koks įvairus augalų pasaulis, kaip užauga saulėgrąža, susipažino su jaunaisiais ūkininkais, burlaivių regatomis, išsiaiškino, kam paukščiui reikalingos riebalų liaukos, kodėl žiemą paukščiai nesušąla, ištyrė medžiagų savybes, vandens tirpumą, stebėjo drugio gyvenimą ir paslaptingąsias sraiges, aptarė vaistažolių naudą, kur ir kiek yra cukraus.

   Nors šįkart renginys vyko kitomis aplinkybėmis, neturint analogiškos patirties, galima pasakyti: konferencija ne tik įvyko, bet ir  pavyko.

   Visi konferencijos dalyviai apdovanoti padėkomis ir dovanėlėmis. Progimnazijos direktorius A.Gedeikis, pasidžiaugęs prasminga projekto dalyvių veikla,  palinkėjo tęsti tradiciją, kad ir koks nenuspėjamas taptų gyvenimas.

                                                                                     Pradinių klasių mokytoja Rasa Plėtienė