Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija

Labas mokykla, sveiki sugrįžę draugai ir mokytojai!

IŠVYKA Į VANDENS IR NUOTEKŲ VALYMO STOTĮ BERNIŪNUOSE

 

   Mokyklos gamtosauginio komiteto nariai vyko į UAB „Aukštaitijos vandenys“ tvarkomą vandens ir nuotekų valymo stotį Berniūnuose. Ryšių su visuomene specialistas Svajūnas Mikeška mums papasakojo ir parodė, kaip vyksta visas procesas. Prieš kelis metus bendrovė įgyvendino didelį projektą dėl nuotekų tvarkymo modernizavimo. Prieš nutiesiant naujus vandentiekio ir nuotekų tinklus, maždaug vienas ketvirtadalis apskrities gyventojų neturėjo visiškų buitinių patogumų. Įrengus nuotekų siurblines, ženkliai pagerėjo ekologinė vietovės būklė, sumažėjo aplinkos tarša.

   Visi mes sužinojome, kaip yra valomos nuotekos, o į Nevėžį patenka vėl švarus vanduo.

Lesyklėles pakeitė inkilai

 

   Sulaukėme pavasario. Kasdien sugrįžta vis daugiau paukščių. Pavasaris prasideda ne kalendoriaus lapelyje, o kai pro praplyšusį sniego aplklotą prasikala pirma žaluma. Pasiilgę paukščių čiulbėjimo žmonės skuba kelti į medžius inkilus.
   Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijos bendruomenė suskubo pasirūpinti smulkiaisiais sparnuočiais. Visą kovo mėnesį mokiniai su mokytojais aiškinosi, kokie paukščiai dažniausiai apsigyvena mokyklos teritorijoje, kaip svarbu žinoti, kuriam paukščiui inkilas daromas – kiekvienai rūšiai turi būti atitinkamo dydžio namelis ir landa, inkilui parenkama skirtinga vieta bei aukštis. Mokyklos Gamtosauginio komiteto nariai pasirūpino inkilų gaminimo instrukcijomis, kurias išdalino inkilų gamintojams. Pasiskirstę į grupes, pagal skraidančių mokykos teritorijoje paukščių rūšis, dvi savaites vyko intensyvus inkilų gaminimas. Mokiniai su tėveliais pagamino 51 inkilą, kuriuos įkėlė į medžius, esančius mokyklos teritorijoje.
   Tikimės, kad mažieji giesmininkai įsikurs naujuose namuose, o padarytas darbas bus naudingas visiems. Koks pavasaris be paukščių giesmių?!.

Mokytoja Diana Petrauskienė

IŠVYKA Į UAB PANEVĖŽIO REGIONO ATLIEKŲ
TVARKYMO CENTRĄ


   Mūsų mokyklos Gamtosauginio komiteto nariai vyko į pažintinę ekskursiją į UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centrą, kuriam vadovauja mūsų komiteto narys G.Ulys. Šio centro pagrindinis tikslas yra sukurti racionalią atliekų tvarkymo sistemą, tenkinančią visuomenės poreikius, užtikrinančią gerą aplinkos kokybę. Pirmieji žingsniai kuriant Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centrą buvo žengti 2003 metais. Šiandien tai vienas moderniausių Lietuvoje atliekų tvarkymo centrų, aptarnaujantis Panevėžio miesto, Panevėžio rajono, Biržų rajono, Pasvalio rajono, Kupiškio rajono ir Rokiškio rajono savivaldybes. Centro vadovas papasakojo mums apie centro veiklą, parodė, kaip yra rūšiuojamos atliekos ir kaip iš atliekų išgaunamos dujos ir gaminama elektros energija.
   Sužinojome, kad kiekviena perdirbto popieriaus ar kartono tona išsaugo 17 medžių, 26460 litrų vandens ir pakankamą kiekį energijos tam, kad pusę metų būtų apšildytas vidutinio dydžio namas.

PAGAMINK INKILĄ PAUKŠTELIUI

   Mūsų progimnazijos bendruomenės nariai (o ypač pradinių klasių mokiniai ir jų tėveliai bei seneliai) aktyviai įsijungė į akciją „Pagamink inkilą paukšteliui“. Inkilus gamino ne tik 1-4 klasių mokiniai, padedami savo tėvų bei senelių, bet ir neformaliojo ugdymo programos „Namų meistro ABC“ nariai bei mokyklos staliai. Pagamintas 51 inkilas. Jie bus skirti parskrendantiems paukšteliams: varnėnams, zylėms, čiurliams, margaspalvėms musinukėms, paprastosioms raudonuodegėms ir kitiems paukšteliams. Visi inkilai jau šią savaitę bus iškelti mokyklos teritorijoje augančiuose medžiuose.

RŪŠIUOJAME

   Mūsų mokyklos bendruomenės nariai – mokiniai, mokytojai, techninis personalas – aktyviai įsijungė į rūšiavimo akciją. Visuose pradinių klasių kabinetuose ir dar 7 vietose mokykloje yra rūšiavimui skirtos specialios dėžės popieriui, plastikui ir stiklui. Manoma, kad išmokę teisingai rūšiuoti atliekas progimnazijoje, mokiniai tai darys ir namuose drauge su artimaisiais, mažiau terš aplinką.

Copyright © 2022 Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija Rights Reserved.